www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 29, 2023 9:49 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS147»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:11 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON621
Ако следното светско е во Франција, а како што прочитав некаде некој од форумов има одено на истото, зошто не одберете некое/некои слични езера по конфигурација на француското и таму да се одржи лигата 2016? Такмичарите ќе бидат подготвени до некоја граница за тоа што би ги очекувало, плуси селекторот кој ќе биде однапред одбран би можел да врши мониторинг на истите и да работи на отстранување на аномалиите кај оние екипи кои ќе се пласираат. Ако на езерото се лови на пелети/бојли, нека се лови и овде така. Само мое размислување...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:13 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Да, ама сите фаќаа порибени крапчиња. :lollol:
И тие на 4-ка и тие на 6-ка.

Дај да ги белижиме краповите пред да ги пуштат!

Кој во цела лига од први 4 фати најмногу небележани, тој е мајстор и ќе оди на светско!

Манете се тамо бре сите...тресење зелени жифти се.

Фаворитски позиции имало и ќе има...

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:35 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
JaneMK НапишиCOLON
ne se dve nego se tri,i toa e kazano za site vo liga ne za odredeni,vkljucuvajki me i mene a faktot e toj
se dodeka ima secerac liga so poribeni krapcinja ke nema natprevaruvaci za na svetsko.Nikoj ne go osporuva mestoto koe si go osvoile
Za ovie tri godini takmicenje nitu edno krapce ne fateno na secerac sve se na boila i stara pcenka... Ne mu repliciram samo na Jane tuku i na mnogu drugi koj mislat deka se lovi na secerac...

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 10:41 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Лигата си е лига, првите 3-4 треба да ја сочинуваат репрезентацијата!

Настапот во лига зависи исклучиво од индивидуалните способности на екипата, додека настапот на светско првенство зависи од тимските подготовки и најбитно од се од тоа колку капитенот е спремен да подготви точна, вистинска, логистичка информација и стратегија.

Крапскиот риболов пати од индивидуалци, проблемот не е од спортска природа!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 11:08 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
И темава е тотално погрешена уште од почеток.

Наместо да се дискутира како да се подобри самата Лига во правец на стаза, услови, правилник, судии, делегати, комисии и да се внесе вистинска заложба кон истото, вие расправете кој да оди на светско, кој ќе биде капитен и кој какви крапчиња фаќал на шечерац.

Давате погрешна слика и правец на тој што треба да се загрижи и заложи да имаме добра и квалитетна лига!!

Давајте издржани предлози за подобра лига во секој поглед за да нешто се извлече и внесе во правилник.

Поставете и услов. И тоа е дел што ќе направи да лигата биде по правила и со квалитет.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 11:22 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
ТафТабиТ НапишиCOLON
еве да те демантирам со прост пример ...

зајакот во трето коло на двојка на Крушево , каде што никој не направи резултат , победи во тоа коло :lepi:
кој си знае си знае и ке си ја одработи позицијата ... рачето има удел ама знаењето и искуството се пресудни :thumbs_up:
Брат да не развлекуваме да не споредуам позиции...Ке излезе дека омаловажувам некој.
Крки се јави со демант :) за нив посебно нема што да се каже бидејки сите позиции си ги сработија екстра во споредба со други екипи што беа на истите. :ok_ok:

Реално нема вода каде сите се рамноправни позиции,ама не до толку екстремно како на Црничани и Крушево,исто да не ја тупам сеа да споредувам килажи од која позиција по колку се извади,посебно со порибени риби кои се групираат на одредена локација..

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 12:31 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
да не ме разбереш погрешно , не ми е ни на крај памет да споредувам килажи чуда врагови :D :mrgreen: :D

муабетот ми е дека оној што го бива и знае , ке се снајде на секоја позиција колку што може и ке извади максимум од неа .

никаде нема исти позиции и услови тоа е јасно ... да не ти кажувам какви позиции имаше на Ебро .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 12:39 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
4ка фаворит позиција несомнено..
Си ја истеравме како да ловиме во аквариум.. А дали тоа Јане мене ме прави помалку компетентен? Пошто гледам дека сите кој ловеле на 4ка некако ги омаловажуваш.. Јас така го сфаќам твојот пост..

Ако е така тогаш и 1 позиција 2ро коло беше бајуучаана.. на 10м од обала да се лови.. абе тоа го нема никаде во светот бе разберете.. такви глупоштии се прават само за да се прогура надве натри.. јас 3 години по ред трубам дека треба да се прави лига на езеро каде минимум е 70-90м рибата. 72 саати да маваш цело време.. а не ја па будала на 4ка ловам со ФМЈ.. алооо.. абе со телескопи ќе дојдеме да си пецаме 5-15 и терај..

Гледано од организациска перспектива целата лига е класична бламажа..
Позиција 5 на мавровица ја направија 3 саати пред почеток.. и ко за инат мене ми се падна.. :) на сред пат 3 позиции 4-5-6 се вкрстуваат на 30м.. ало МРФ па има ли некој таму кај вас компетентен да размисли малце или сите терате по шаблон ако проџе проџе...??

Јас еднаш кажав дека се додека лигата е шекерац.. се до тогаш нема добра репрезентација и нема добра лига..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 12:50 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Dimitar НапишиCOLON
Реално нема вода каде сите се рамноправни позиции,ама не до толку екстремно како на Црничани и Крушево,исто да не ја тупам сеа да споредувам килажи од која позиција по колку се извади,посебно со порибени риби кои се групираат на одредена локација..
епа баш поради ова треба да се организира лига на вода која ке се лови на дистанца и вода која ќе ги испоти натпреварувачите..

На никој од учесниците во лига не им ѓи оспорувам успесите - со исклучок на некој..
Тоа што оспорувам се некој работи во организацијата и изведбата.. А тоа како влијаело на некој екипи е знак прашање...

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2016
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 21, 2015 12:57 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON441
Дечки да се разбереме лигата нема врска со светското првенство. И во франција да ја правиме лигата на истото езеро џабе ќе биде. Прво сите да тргнеме од себе. Никој од нас не е професионален риболовец, а нити па спортист. Прво никој од нас не е физички спремен за таков натпревар. За да има резултати на светско треба малце повеќе вреееееме, паааарички потрошени на тренинзи. Ние сите сме рекреативни риболовци, кои едвај имаме време и средства за тие три кола лига, а не па за тренинзи. Не знам дали се сеќавате колку кавги имаше околу термините (кој бил на работа, кој на слава, кој на роденден). Како после овие луѓе би направиле 20 или 30 тренинга пред светското првенство.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS147»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum