www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 6:30 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234567»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 17, 2015 12:56 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
A sto da kazam za pravilnikot ? Citam sto pisuvas i se smeam ..... POSTENI SUDII vi trebaat ne pravila za dali moze staki da nosam pa da vleguvam dve metri dlabina vo voda a podkolenici vodata da mi bide ! Covek vas da vi dade da prepisete pravilnik ce go zgresite ! Aman , prevedete pravilnikot od Hrvatska i tocka ! Ne sum procital do sega deka Hr. takmicarite se zalat na nego.... Pazi ..zabraneto vlecenje manila ..a ortoma dozvoleno e ?
A lani ligata da se odrzese na prespa , mozebi ce odea drugi timovi na svstsko i mozebi ce postignea mnogu podobar rezultat .Ama ne sum vidovit :D
@Taftabit , ne be od iskustvo .......onaka sablonski , sonuvam :lol:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 17, 2015 12:57 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
знам , ама да си прашам за секој случај ... може си такмичел на Преспа :shock: :? :shock: :? :? :shock: :shock: :? :? :o :o :o

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 17, 2015 1:01 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Лесно е да се филизофира ... ама не е лесно да се натпреварува и да се чудиш што се случува околу тебе .
Не треба да се преведе хрватски правилник ... си има ФИПС правилник и тој треба да се преведе и да се почитува .
да не се оставаат недоречености туку да биде јасен и дециден , без место за двосмисленост .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 17, 2015 1:08 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Keltan НапишиCOLON
A sto da kazam za pravilnikot ? Citam sto pisuvas i se smeam ..... POSTENI SUDII vi trebaat ne pravila za dali moze staki da nosam pa da vleguvam dve metri dlabina vo voda a podkolenici vodata da mi bide ! Covek vas da vi dade da prepisete pravilnik ce go zgresite ! Aman , prevedete pravilnikot od Hrvatska i tocka ! Ne sum procital do sega deka Hr. takmicarite se zalat na nego.... Pazi ..zabraneto vlecenje manila ..a ortoma dozvoleno e ?
A lani ligata da se odrzese na prespa , mozebi ce odea drugi timovi na svstsko i mozebi ce postignea mnogu podobar rezultat .Ama ne sum vidovit :D
@Taftabit , ne be od iskustvo .......onaka sablonski , sonuvam :lol:
Е тешка е борбата драг мој Влатче...и за правила и за ортоми и за потколеници со натколеници и за поштени судии па и за да некогаш можеби ја стигнеме Хрватска.

Со почит кон твојот широк рибарски дијапазон, ама Влатче каскаш со натпревари душо - особено лига натпревари што ги организира нашата мила федерација.

Затоа другарче, те замолувам...не одмагај. :shake_hand:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 17, 2015 2:01 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ТафТабиТ НапишиCOLON
знам , ама да си прашам за секој случај ... може си такмичел на Преспа :shock: :? :shock: :? :? :shock: :shock: :? :? :o :o :o
A sto toa ima pak vrska so ovaa tema ??? Ti si lovel li na Caspe ? Znam deka ne ! I pak otide tamu ??? I toa da takimicis ???? Ti na svetsko bese na voda sto ni na slika ne si ja videl , ribce ne vide so oko a ovdeka si protiv da ima kolo na prespansko ezero i jas da predlozam go nego ? JAs baraem se imam iskapeno vo prespa , kolega :lol: Sto e pricina ? Strav da ne se povtori svetsko ? Ne si ni prv ni posleden sto ne fatil ribce , vie uste toa ne go svajcate izlgeda ?
Spaiva НапишиCOLON
Е тешка е борбата драг мој Влатче...и за правила и за ортоми и за потколеници со натколеници и за поштени судии па и за да некогаш можеби ја стигнеме Хрватска.

Со почит кон твојот широк рибарски дијапазон, ама Влатче каскаш со натпревари душо - особено лига натпревари што ги организира нашата мила федерација.

Затоа другарче, те замолувам...не одмагај. :shake_hand:
Teska e borbata oti vie ste teski ....ne pravilata . Me zabole kako nekoj kako se vikal i sto bil ...ima da leta od liga samo nake kivne koga ne e dozvoleno ............ili ce leta vo ezero zaedno so sudijata koj se pravi mutav ..........Popustate !!!!!! posle krivo vi e !!!!!!!!!!!!! na kraj kukate ......??????????? :thumbdown:
Ti vrati se nazad od pocetok vo ovaa tema i ubavo procitaj sto se iznapisa vo nea ....mojti pajton show ste ! Sum kaskal so natprevari , zamislete samo ............... kolku mudrost ima vo taa recenica ! Znaci koj ne takmicel ne znae sto pisuva taka ? Sto pati ti napisav , batali sto si slusal i cital , pocni da mislis so svoja glava inaku nikade ne stasuvas .... Iskreno site vie od Ribar nekako pisuvate ednoumie .....................koj znae sto film vi se vrti vo glava :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 17, 2015 9:01 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Keltan НапишиCOLON
Iskreno site vie od Ribar nekako pisuvate ednoumie .....................koj znae sto film vi se vrti vo glava :D
Од таа генерација сме :D

Инаку, да е до мене, лигата би била на Преспа, 3 кола. Со сите наведени измени на правила.

Кога веќе предлагате измени, предложете “делегат“ кој би имал право да ги контролира судиите. Може и да ги натера да дуваат. Па кој пиел алкохол, се отстранува од стаза и се казнува со ист износ колку што би земал за судењето (надомест, патни трошоци, дневница). Ако не ја плати за недела дена, губи право да суди една година.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 17, 2015 9:02 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Keltan НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON
знам , ама да си прашам за секој случај ... може си такмичел на Преспа :shock: :? :shock: :? :? :shock: :shock: :? :? :o :o :o
A sto toa ima pak vrska so ovaa tema ??? Ti si lovel li na Caspe ? Znam deka ne ! I pak otide tamu ??? I toa da takimicis ???? Ti na svetsko bese na voda sto ni na slika ne si ja videl , ribce ne vide so oko a ovdeka si protiv da ima kolo na prespansko ezero i jas da predlozam go nego ? JAs baraem se imam iskapeno vo prespa , kolega :lol: Sto e pricina ? Strav da ne se povtori svetsko ? Ne si ni prv ni posleden sto ne fatil ribce , vie uste toa ne go svajcate izlgeda ?
Гледам дека ти е досадно :lol: :lol: :lol:

јас на каспе отидов како резерва ... дали ловев или не , небитно ... влегов како резерва на местото на Крсте .
второ , каде жити се прочита дека сум против Преспа ??? најди ми го тој пост каде што јас сум против Преспа и јавно пред сите ке кажам дека си во право за се што имаш пишано .
риба на преспа сум фатил , е се секирај ... и на врпско сум фатил ама не ти кажувам да не ми го фатиш местото :lol: :lol: :lol: ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 17, 2015 9:06 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Тафта е шетан чоек. Кој бил до Врпско, исто како да ловел во Сибир :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 17, 2015 9:08 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Da se razbereme prvin temava e sosema druga za Ezera moze komentarite da se prefrlat vo druga tema... Mavrobica e staza na koja moze mnogu da se nauci i da bide idealna... Prespa so tri sektora razbieni kade sto ke mozes i blisku i daleku da rabotis e idealna... Ama kolku e mrf i konsecionerot spremen na toa ke kaze vremeto.. Edinstveno za toa ezero me plasi nekoj ajvan so kajceto da ti ja pusti mrezata vo hraniliste..

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 17, 2015 9:22 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Jул 05, 2013 5:01 pm
МислењаCOLON621
А дали и Калиманци е земено во предвид... Како што ја видов репортажата на Димитар, ми стои дека е добро со рибен фонд... Или сум грешка ???


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1234567»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 19 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum