www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 2:19 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS136137138139140
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 28, 2016 2:58 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Begaj be tamu srce mi zastana na 2-3 sekundi pomisliv deka ti si napisal tolku obimen tekst :lol:koga vidov deka si go kopiral od exyucarp vikam dobro e... :)

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 28, 2016 3:01 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Ja bolje i skrateno ke go napisev,, :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 28, 2016 3:08 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Dimitar НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
DA , Usain Bolt na Jamajka vezbase na olimpiska staza , ili trcase i trenirase bos po zemja ... ne mi teknuva bas :lol: Ocigledno za da se zadovolite vie gospoda MK takmicari ce morame da Vi iskopame potpolno identicni ezera kako onie kade sto se odrzuvaat svetskite prvenstva ! Javna tanja e deka site prvaci unazad dvaeset godini go napravile toa .............
Споредуваш баби и жаби ама ај.....

Јавна тајна е дека,еве пример што може лично да потвдри,Сергеј за да стане ова што е ловел,натпреварувал,на езера каде што има и риби и ред,каде на него останува само да се натпреварува и усовршува и стекнува искуство.Нема да се замара и причината за неуспех да ја бара во тоа дали ден-два пред тој да лови некој пред него таму нема поставено мрежи.
Нема да стекнам јас искуство на Велешко ако дремам 5 дена и фатам 5 риби. Ќе стекнам искуство таму каде знам дека има доволно риба,па еве ќе факам на една боила на еден систем,па во меѓувреме ќе ловам и на зиг,па ќе сменам ново хранилиште на 140м. па и таму да работам да вадам риба.
Жац,Банај,Бојан сигурно немат искуство стекнато на вода каде во една кампања за 3-4 дена ќе фатат 5-10 риби.
Dimitar , nema vrska seto toa .Lesno mu e na USA selektorot za kosarka da odbere drim tim za na svetsko ............DESET tima ce sostavi i koj god da go prati ce pobedat ! Znaes zosto , taka ? Poentata mi e deka ne e do nemanje vodi , ribi ............ za vrhunski rezultati saka vreme , volja , fizicki i mentalni predispozicii i MONEY !! MONEY ! PARI !! Kaj vas ne gledam mnogu od ova ................posebno ne volja !
Sergej .......najdobro sam da ti odgovori KAKO kade ...............Samo nema da ti se dopadne odgovorot .KOJA zrtva dal za da dojde do kade dosol..........a so malku podobri finansii i mslam deka ce bese vo onie koj zasekogas ce ostanat zapisani vo svetskata krapska istorija .....

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 28, 2016 3:10 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ico baits НапишиCOLON
Ja bolje i skrateno ke go napisev,, :D
Drva ? :D Koj gubi ima pravo mani da najduva ................ :ico:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 28, 2016 3:19 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Keltan НапишиCOLON
......
Ајде почни од тебе,ако не натпреваруваш.. Ти искуство за крап каде стекна,на Црна,Тиквешко,Прилепско каде имало крап повеќе во тоа време или на некое езеро каде пливаат 10 крапа?

Ако заглибаш во овој спорт во старт мора да бидеш свесен дека ти требаат пари,прво и основно.Никој нема да ме разубеди дека не е така. Колку и голема воља да имам ќе ми падне у моментот кога пред мене ќе помине некој ќе вади или става мрежа.Кога ќе идам на некоја вода 10 пати и ќе фатам десет или една риба.Уште полошо е кога не само јас и други не фаќат,ако сум јас дрво не се сите.А кога никој не фаќа знаеш дека е крапот е сведен на минимум во таа вода.И јас ќе се седам и ќе се усовршувам и ќе тестирам и што ти знам.Ќе испадне вицот,ловите крап и како знаете дека ловите крап кога ништо не сте фатиле...или како и да беше. Или да има имам воља на натпревар каде неможам да ловам на далечина која сакам или да исондирам како што сакам и да ја знам позицијата,бидејќи има повеќе трева во водата отколку вода.Која воља да имам кога одам на позција и гледам забодени до вода дрвени чатали(држачи за трска) и шекерац расфрлан,каде е ловено во скоро време и кој знае што се е фрлено во вода.Кога на 5 метра од хранилиште судиите се довикуват со шетачи и се смејат и прават галама како во кафана итн итн Да не качувам притисок сеа за лигата пред некоја година....

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 28, 2016 3:32 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Vidi , nekogas ti trebas parce leb vo dzeb , bambus , troska konec ,tapa i jadicka da fajcas krapovi kolku sakas .Ubava zanimacija , ama sto ce naucis taka ? Nisto ! NA kozjak koj pojde od kaj mene fati krapovi.......krapcii site stanaa ?? Na bogata voda mozes da treniras izdrzlivost :D NA siromasna voda moras malku i vijugite da gi koristis ...........
Pak ti velam , samo izgovori baras .......KOJ ti branel da sovladas tehnikata na ekstremno daleku zafrlanje ? Siromasnata voda ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 28, 2016 3:39 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Keltan НапишиCOLON
Vidi , nekogas ti trebas parce leb vo dzeb , bambus , troska konec ,tapa i jadicka da fajcas krapovi kolku sakas .Ubava zanimacija , ama sto ce naucis taka ? Nisto ! NA kozjak koj pojde od kaj mene fati krapovi.......krapcii site stanaa ?? Na bogata voda mozes da treniras izdrzlivost :D NA siromasna voda moras malku i vijugite da gi koristis ...........
Pak ti velam , samo izgovori baras .......KOJ ti branel da sovladas tehnikata na ekstremno daleku zafrlanje ? Siromasnata voda ?
Види Келтан,да се разбереме убаво.Никој не бара вода како гого или сандански каде и на лук фатив крап. Вода слична на Пелагичево,Пескара итн каде и многу често се останува без риба,и каде треба да си го испотиш газот па да фатиш риба.

Што ако јас совладувам техника на далеку ловење.Еве ке научам,совладам,ќе врлам ќе прихранувам и што.Нели треба од таа далечина да се извади риба?Не е исто нели од 150 и 50м. да влечеш риба. Ловев далеку 2-3 сезони редовно.Прихранував со ракета,вадев риби.Ама за една сезона извадив (на памет)20 риби. Со 20 риби ли ќе совладам комплет една техника. И утре ќе бидам ПРИБЛИЖНО добар како Бојанич,Банај и слични кои во сезона вадат по 300 риби.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 28, 2016 4:01 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
A be teoreticari mnogu,ajde vo praksa site na takmicenje i liga,pa na svetsko da gi iskazete vasite znaenja i iskustva :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, Fr
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 28, 2016 4:12 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
TEMATA E 2016 World Carpfishing Championship - Lаc du Bourdon, France

ДРЖЕТЕ СЕ ДО ТЕМАТА ИЛИ ПРЕФРЛЕТЕ СЕ ВО ДРУГА СООДВЕТНА ТЕМА СО ОВОЈ РАЗГОВОР !!!

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS136137138139140

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 11 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum