www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Aпр 20, 2024 7:14 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS343536373839»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 02, 2016 8:11 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
filip030682 НапишиCOLON
howitz НапишиCOLON
За разлика од тебе јас имам пиедестали на купови и дружби во Македонија и пласман на Светско првенство во риболов на Крап во Македонска Лига.

Ама мора и вакви експерти од дома да има како тебе, што гледаат крапови само на слики.
Ova bese jako se nadmina sebe si :lollol:
За себе не знам ама тебе знам дека сум те надминал светлосни години во крапскиот. :lepi:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 02, 2016 8:12 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ТафТабиТ НапишиCOLON
Моја грешка ... не никаков , грешно се изразив .
Просечен тим со пари и желба за учество на светски ...
E ova e vejce nesto drugo..............pari i zelba .Ne bi rekol deka rusite se prosecni krapcii , ama ajde .Ona sto citam po nivni forumi mi veli deka se malku povejce od prosecni .Posebno vo oprema .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 9:03 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Keltan НапишиCOLON
Sportex НапишиCOLON
Mnogu experts bez ronka iskustvo. Uzivajte vo atmosferata! ;)
Znaes li koja e najgolemata glupost koja ja pravite na svetsko koga otidete ? Abe kaj vi tekna na ICO da mu kazuvate kako da peca ??? Ostavete go vgodina da raboti kako toj saka i znae vi garantiram deka deset pati podobar rezultat ce napravi ! Nema sansi jas da sum del od timot da dozvolam nekoj drug da mi kazuva taktika kako jas treba da lovam ! Uste pomalku mamci tujgi da mi dade ??????? KAKO bre da lovam so tujgi mamci ? Kako mozam da veruvam vo niv ??? Kapiten ? Selctor ? Neka odi da se rasprava so sudii , neka brka site ostanati raboti okolu takmicenjeto samo da ne mi dosol vo boks da mi kaze kako JAS treba da pecam ...Nemoj da me svatis pogresno , nema nisto vrska ova so tebe licno deka bese ti kapiten , selector kako li se veli .........Ama mi e etpen glupo jas nekomu da kazuvam kako treba da lovi krap ??
Иако си ветив дека нема да влегувам во дуели само ова ќе го објаснам на останатите но не и на Келтан со секоја почит кон него (теоретски) поткован, Во секој спорт каде што има РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА селекторот е тој кој ќе каже на Пандев и Пнчев каде треба да игра, на Лазаров, на Антиќ а не тие каде мислат дека треба и знаат. Селекторот е тој кој одредува кој и каде ќе лови -игра а не како во минатото кога Дуки како селектор-капитен трчаше со точак и пешки да набавува олова, конци и да им носи вода на репрезентативците. Селектор од типот ставајте голови- вадете риби не е селектор.

п.с. те молам Келтан немој да одговараш на моите постови и не ми поставувај прашања, за да останатите читатели и членови од форумов можад да добијат вистинска слика. Претпоставувам дека Келтан дома нема огледало иначе би се карал и полемизирал сам со себе. :oops:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 11:35 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Предраг НапишиCOLON
Иако си ветив дека нема да влегувам во дуели само ова ќе го објаснам на останатите но не и на Келтан со секоја почит кон него (теоретски) поткован, Во секој спорт каде што има РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА селекторот е тој кој ќе каже на Пандев и Пнчев каде треба да игра, на Лазаров, на Антиќ а не тие каде мислат дека треба и знаат. Селекторот е тој кој одредува кој и каде ќе лови -игра а не како во минатото кога Дуки како селектор-капитен трчаше со точак и пешки да набавува олова, конци и да им носи вода на репрезентативците. Селектор од типот ставајте голови- вадете риби не е селектор.

п.с. те молам Келтан немој да одговараш на моите постови и не ми поставувај прашања, за да останатите читатели и членови од форумов можад да добијат вистинска слика. Претпоставувам дека Келтан дома нема огледало иначе би се карал и полемизирал сам со себе. :oops:
Ne se sekiraj , podbro so skrseno ogledalo ce se raspravam nego so nekoj kako tebe :shake_hand: Koj smee Vas shampioni nesto kontra da vi rece ? Iskustvo tece od sekoj napisan tvoj zbor ovdeka ....................fluoro :seir:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 8:21 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
:seir: :seir:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 8:43 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
vasil НапишиCOLON
:seir: :seir:
Ciganite vo Prilep pravat najvkusni pukanki , da ti pratam edna vrejca ? Ne e problem , apsolutno . Se za kolega sto obozava pukanki :thumbs_up: Samo kazi kakvi sakas , soleni ili cokoladni ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 9:29 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Ako mislite ponatamu vaka da analizirate togas podobro e da se zatvori ovaa tema.
Smesni stanuvate so nekoj postovi.
Dajte be da vidime nekoja riba, izlezete na voda, pokazete malku praksa ... ova vaka izgleda kako prikazni za mali deca.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 9:39 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
saso НапишиCOLON
Ako mislite ponatamu vaka da analizirate togas podobro e da se zatvori ovaa tema.
Smesni stanuvate so nekoj postovi.
Dajte be da vidime nekoja riba, izlezete na voda, pokazete malku praksa ... ova vaka izgleda kako prikazni za mali deca.
Razumem sefe :D Samo i vie moderatorive pokazete malku praksa ! Od koga e dozvoleno da se postiraat smajli bez nikakov tekst ??? Ili kolegava od Bugarija vi pokaza potvrda od doktor deka mora da jade pukanki :lol:
Eve da ne vikas , svezi od pred nekoj den ......sin mi trenira ...so presecena tetiva ostana uste edna nojc .Ce go bide li sto mislis :D

[ img ]

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 9:44 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Neznam Keltan.
Za sloboden ribolov sigurno ke go bide, za natprevar, kupovi, svetski - ke vidime.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 9:57 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Tehnickiot del im odi super :ok_ok: problem mi e da gi naucam da ne se vozbuduvaat koga imaat golem krap na trska i da ne se nerviraat koga gubat riba . Mu izbegaa nekolku golemi i tolku bese od koncentracija :D Jas sum bil kriv .....

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS343536373839»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 14 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum