www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Aпр 23, 2024 9:32 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS89101112»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 19, 2016 11:56 am 
Отсутен
Wannabe Модератор

РегистриранCOLONСаб Ное 12, 2011 4:15 pm
МислењаCOLON327
ЛокацијаCOLONSkopje
Филип НапишиCOLON
Fiksna НапишиCOLON
Sportex НапишиCOLON
Da pisav prvo na Kurvi ke ve nosam, ama si rekov da pocituvam pravila na forum da ne se izrazuvam bezobrazno !
Остај ти правила, мотивација си е мотивација.

:D
Посебно во овие моменти се најпотребни :D
Мотивација од овој облик, во секој момент е најпотребна :D

_________________
Независен кандидат за модератор


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 19, 2016 12:13 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
daniel_veles НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Не бе, Сергеј имаше така напишано, ама го смени постот :D А јас, за доброто на крапџиите, барав да се вратат курвите во постот :mrgreen:
So vakvi uslovi....ke ima masovnost vo liga 2017 :lol: :lol: :lol:

Imavte i vie vakvi uslovi...kazi ajde dali ne bese taka?

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 19, 2016 12:27 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Sportex НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
marks НапишиCOLON
Престанете. Уништувате и форум и лига и крапски риболов. Доста повикувате на одговорности. Доста унпрофорци го диктираат форумов. Ако е за натпревари, дајте си мислење не за човекот, за работата негова. Ако сте само следачи на форумов, вклучете се. Оној кој овде се зачленил и конкретно го интересира крапот, време е да свати дека се е релативно и дека и најдобриот во светот може да биде поразен од локален крапџија, без ниту еден меѓународен успех. Тоа што ние сме неколку години меѓу последните, не значи да ги натерате квалитетните крапџии да се откажат од натпревари. Тие веќе победиле. Треба да имаат сили, доколку се сериозни, да еволуираат, спред сите светски искуства за далечини, за zig-rigovi.
Da evoluiraat ???? Znaes li koga Juznoamerikancite prv pat ja primenija zigi-digi tehnikata na lov ? Znaes li koga ostatokot od svetot nauci da go koristi ?Znaes li koga Srbite i Hrvatite go sovladaa ? Znaes li od koga ostatokot od svetot zafrla / I LOVI/ bogu iza ledja ?? I toa so Alivio trska od 50 evra ??? Da evoluiraat ??? Pa dobro majku mu bozju :D uste kolku godini da vi dademe za taa evolucija ? Nekako epten sporo odi ??? Mene mi se cini deka krapovite pobrgu ce evoluiraat vo vodozemci pa ce gi fajcame na obala , garant prvi ce bideme :D Dodusa , vo pravo si ........ se e relativno :thumbs_up:


NE E JUZNOAMERIKANCITE TUKU JUZNOAFRIKACITE !!!




Ja ne znam sto se zamarame togas? Ete ni go Keltan, znae se, sposoben e, brzo evoluira, pa so si ja cukame tikvata kroime planovi?

Ete on ke bide selektor na reprezentacija, ke gi uci DRVAVA cela godina, pa dogovodna se zivo ke sobereme od medali i vo poedinecna i vo ekipna konkurencija.

Bidete povozdrzani vo komentarite, pogotovo onie sto ne ni dosle da vidat kako izgleda eden natprevar a kamoLi da se natprevaruvale,

Znaete kako e?

Site gledame fudabl i pcueme koga Pandev ke promasi od 5 metra pred gol,

Izlezete na teren, na natprevar pa probajte da vidite kako e, posle ke diskutirame ama ke gi smenime ulogite!

Pusto Makedonce, samo da se lae, na zborovi prvi, na megdan nigde gi nema.

Ostrete trskite dogodina vo LIga da ve vidam Junaci, i koga ke pobedite i otidete na svetsko i osvoite medal, togas jas pred site javno kapa ke vi simnam i vo kafana ke ve drzam 5 dena i na kraj vo striptiz bar ke ve odnesam.

Samo gledajte da ne bidete posledni pa da ne treba kaj crecot da se pravdate posle !
Da juznoafrikancite , ne znam kako dojdov do amazoncive :D Keltan selector :lol: Ne fala so ovaj izbor na takmicari .Ne naucile cel zivot sega jas i Ti ce gi naucime ........ So Vas nikako da se razberam , jas edno vie drugo ......Keltan demek znae pa ce pobedi ? Sto imam vrska jas so toa sto znam ili ne znam ,samo vie izgleda si znaete ! Znaci Sergej ako ne sme videle kako e na natprevar nisto ne znaeme ? E da prostis ama sepak nesto znaeme ! Zneme da ja citame tabelata so rezultati , znaeme da citame kako sami potvrduvaat deka pojma nemaat od Zig i extreme range carp fishing ! I , po milioniti pat prasuvam , sto majka baraat togas na svetsko ? Kolku VEKA im trebaat da go naucat zigot ? Kolku stoletija im trebaat da naucat da lovat na 140+ metri ? Prosti Sergej ama sekoj covek na ovaa planeta si ima limit ! Ocigledno nasive takmicari go postignale limitot i sto da barame od niv povejce ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 19, 2016 1:58 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
не ли ти здосади 4 години истиот муабет :confused: :confused: :confused:
и пак тоа па тоа у круг ... поима немате , ама ја не такмичам , па што ако не сум бил , па дрн дрн ова дрн дрн она .
не ли ти збоктиса више истите муабети после секое светско :head_bang:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 19, 2016 3:29 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Sportex НапишиCOLON
daniel_veles НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Не бе, Сергеј имаше така напишано, ама го смени постот :D А јас, за доброто на крапџиите, барав да се вратат курвите во постот :mrgreen:
So vakvi uslovi....ke ima masovnost vo liga 2017 :lol: :lol: :lol:

Imavte i vie vakvi uslovi...kazi ajde dali ne bese taka?
Taka bese.Nema krienje.I vo portugal klasniot veti,ama ocigledno deka uste dolgo ,dolgo nema da gi vidime tetkive :D :D

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 19, 2016 3:29 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ТафТабиТ НапишиCOLON
не ли ти здосади 4 години истиот муабет :confused: :confused: :confused:
и пак тоа па тоа у круг ... поима немате , ама ја не такмичам , па што ако не сум бил , па дрн дрн ова дрн дрн она .
не ли ти збоктиса више истите муабети после секое светско :head_bang:
A niv ne im zdosadi da bidat posledni 5 /PET/ ne cetiri godini :D Tradicija stana ........jbg !!!! Alo be Tafta , sto stalno mene me posocuvate za takmicenja ? Jas ne sum takmicar e NE takmicam , tocka na toj muabet ! Ovdeka pisuvam kako clen na ovaj forum !! Kredibilitet ce barate vo moite napisani mislenja ne vo toa dali /patem pet godini go povtoruvate , ne vi ZDOSADI ?/ abe ne e isto ...ako ne si takmicel ne znaes..... STO toa ne ZNAM ? Samo treba da poglednam tabelata i SE znam !! Se takmicite so lujge kako vas ...........izgleda TIE znaat sto e natprevar ??? Dali sum takmicel ili zosto ne sum takmicel jas !! Sto toa ima vrska so ne sum takmicel so toa sto ovdeka pisuvame ? Barame RESENIE na ovaj problem , imas nesto protiv sto jas iznesuvam predlog KAKO da go resime ??

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 19, 2016 3:33 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
решение за овој проблем нема да има уште долго . решение е некој да земе и професионално да се бави со овој спорт .
такви кај нас нема . сите сме аматерски поврзани со риболовот и никој не ''живее'' од риболовот како спорт .
на сите ни е пасија и имаме желба да се натпреваруваме . кога ке имаш професионалци кои нема да имаат работни обврски , кои нема да им е проблем 250 дена на вода со константни тренинзи и натпревари , кои ке бидат платени за ова како спортисти , тогаш ке очекуваме резултати :lepi:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 19, 2016 4:45 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
kako nema profesionalci????

aj neka da dadat ribata da se nosi,da vidis koj e profesionalec :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 20, 2016 7:15 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Keltan НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON
не ли ти здосади 4 години истиот муабет :confused: :confused: :confused:
и пак тоа па тоа у круг ... поима немате , ама ја не такмичам , па што ако не сум бил , па дрн дрн ова дрн дрн она .
не ли ти збоктиса више истите муабети после секое светско :head_bang:
A niv ne im zdosadi da bidat posledni 5 /PET/ ne cetiri godini :D Tradicija stana ........jbg !!!! Alo be Tafta , sto stalno mene me posocuvate za takmicenja ? Jas ne sum takmicar e NE takmicam , tocka na toj muabet ! Ovdeka pisuvam kako clen na ovaj forum !! Kredibilitet ce barate vo moite napisani mislenja ne vo toa dali /patem pet godini go povtoruvate , ne vi ZDOSADI ?/ abe ne e isto ...ako ne si takmicel ne znaes..... STO toa ne ZNAM ? Samo treba da poglednam tabelata i SE znam !! Se takmicite so lujge kako vas ...........izgleda TIE znaat sto e natprevar ??? Dali sum takmicel ili zosto ne sum takmicel jas !! Sto toa ima vrska so ne sum takmicel so toa sto ovdeka pisuvame ? Barame RESENIE na ovaj problem , imas nesto protiv sto jas iznesuvam predlog KAKO da go resime ??
Ти цело време мешаш работи. Нив не им здосади??? Јас не сум такмичар, не такмичам, точка на тоа, а маваш по такмичари, по такмичења и резултати од истите???? Нив не им здосади 5 год да бидат ..... Види ако сакаат ќе бидат последни до крајот на милениумот ама сакаат да ЕВОЛУИРААТ и еден ни треба добар резилтат, не повеќе. Ја заборавивте брзо Франција и 8-то место (од 26) и Ицо го баниравте, критикувавте, а сепак е најдобар (иако рака на срце не е цвеќе за мирисање и последното видување му реков да поработи на објективноста и РЕАЛНОТО споделување на искуствата и знаењата. Лоши работи. Пак ќе пишам, и тоа што го имаме како вредност во Македонската историја, според потребите го урнисуваме. Александар Велики бил педер, Самоил ќорав, Гоце Делчев пијаница и курвариште, Киро Глигоров пак ќорав. ПРЕСТАНЕТЕ ДА КРИТИКУВАТЕ ОД СУБЈЕКТИВНИ МОТИВИ. И да сте во право, не сте. Заради интереси во овој спорт, ама не размислувате за нив. Мавај и умен сум, мавај и стручен сум, мавај и сезнаен сум. И што? Навечер, помирен сон, заради тоа имате?
Време е да се престроиме и оној на кој му станало да имаме современ, квалитетен, според наши можности и квалитети, развоен крапски риболов, бујрум, помагајте, не одмагајте.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 21, 2016 12:24 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON1171
a kvalifikacii za svetsko nema?


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS89101112»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 16 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum