www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 26, 2024 3:38 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS789101112»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 9:15 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Не бе не, не се искача на крај со луѓево овде.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 10:53 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
sasokone НапишиCOLON
daniel_veles НапишиCOLON
Edno e sigurno.Forumi se otvaraat za edukacija , kaj nas za merenje k....
:NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy:
Zosto mu se klanjas ? Ajde najdi eden negov post od koj nesto si se =educiral= ? I jas ce zavivam na kamen most kako kojot :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 11:43 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Keltan НапишиCOLON
sasokone НапишиCOLON
daniel_veles НапишиCOLON
Edno e sigurno.Forumi se otvaraat za edukacija , kaj nas za merenje k....
:NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy:
Zosto mu se klanjas ? Ajde najdi eden negov post od koj nesto si se =educiral= ? I jas ce zavivam na kamen most kako kojot :D
Imalo ubavi postovi vo ubavi vreminja....sega nitu meram,nitu solam pamet.Ostavam mesto na experti kako tebe da dojdat do izraz

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 17, 2016 11:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
howitz НапишиCOLON
Па вие постарите, доајените си го мерите секогаш, никој друг. Вие сте тие кои место да напишете 2 збора зошто погрешивте и каде на светско играте мајтап овде и ја замајувате секој тема.
Катастрофа.
Zdrave...na kogo da dadam otcet????? Kazav jas so dva zbora....drva sme za na svetsko,samo treba i da citas

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 18, 2016 1:06 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Keltan НапишиCOLON
daniel_veles НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Која е таа лига кога одиш со канта спод микс и 5кг боили.. пфф.. тоа ли ке вроди полод.. абе не ме зезајте..
Џабе е се ако се нема простор за селекција и кристализирање.. џабе е се ако е сведено на тук таму некој крап ако удри.. пошто нели као дива вода (не бе.. не е водата дива.. водата е празна).. па чорави крапови бркаме..

Се додека имаме празни води.. Се додека факторот среќа е над 50%, а знаењето е 10%.. се до тогаш ќе сме ЃОН..

Проста и едноставна е математиката..
Konecno i od tebe da procitam nesto pametno :D :D :D
Epten pametno ! Znaci ligata e kriva sto ne se vladeat tehinkite za krapski ribolov ? Ligate e kriva sto ne se znae zigi-zigi ? Samo izgovori najduvate za sopstvenata nesposobnost , decki :nono: Zatoa i predloziv ova sto predloziv .......... Se osejcas sposoben ? Imas zelba da ucestvuvas na svetsko ? POVELI odi i dokazi ni deka zasluzuvas dres !
Не се разбираме јас и ти.. не зборам јас за оправдување.. туку јас зборам за основни работи кој се потребни да се искристализира кој е а кој не е за светско..

Значи ја тебе ти давам едно кило железо.. и пар коцки кокс.. и ти викам напрај ми катана.. и ти се фаќаш за чекичот и ја ОПППП.... неее.. нема чекичччч.. нема да ја коваш него ке го лижеш железото и сакам да искочи катана.. ете тоа у срж го зборам.. просто ко пасуљ.. а не изговор..

е сеа ти од друга страна коа ке ми кажеш.. ама ја неможам.. е тогаш па ја ке те нападнам и ке речам дека си дрво и дека немаш појма како се прај катана.. ..

значи да не се натегаме.. кога првиот ке има 450кг.. а последниот 45кг е тоа е лига за кристализација.. а кај нас првиот има 11кг а последниот 0.. т.е. пола табела беше со компири.. :).. и така тоа 3 кола.. хај хуј..

----------------------------------------------

КЕ ВЕ ЗАМОЛАМ СИТЕ КОЈ УЧЕСТВУВАТЕ ВО ОВОЈ ФОРУМ И ТЕМИ.. ДА ЃИ ЧИТАТЕ МИСЛЕЊАТА П О С П О Р О :) ЗА ДА СЕ РАЗБЕРЕМЕ :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 18, 2016 7:40 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON720
ЛокацијаCOLONSkopje
Keltan НапишиCOLON
sasokone НапишиCOLON
daniel_veles НапишиCOLON
Edno e sigurno.Forumi se otvaraat za edukacija , kaj nas za merenje k....
:NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy:
Zosto mu se klanjas ? Ajde najdi eden negov post od koj nesto si se =educiral= ? I jas ce zavivam na kamen most kako kojot :D
Ova cisto za postot, posto forumov stana mesto za merenje a ne za edukacija.
:fishing:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 18, 2016 4:55 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Престанете. Уништувате и форум и лига и крапски риболов. Доста повикувате на одговорности. Доста унпрофорци го диктираат форумов. Ако е за натпревари, дајте си мислење не за човекот, за работата негова. Ако сте само следачи на форумов, вклучете се. Оној кој овде се зачленил и конкретно го интересира крапот, време е да свати дека се е релативно и дека и најдобриот во светот може да биде поразен од локален крапџија, без ниту еден меѓународен успех. Тоа што ние сме неколку години меѓу последните, не значи да ги натерате квалитетните крапџии да се откажат од натпревари. Тие веќе победиле. Треба да имаат сили, доколку се сериозни, да еволуираат, спред сите светски искуства за далечини, за zig-rigovi.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 18, 2016 9:17 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
marks НапишиCOLON
Престанете. Уништувате и форум и лига и крапски риболов. Доста повикувате на одговорности. Доста унпрофорци го диктираат форумов. Ако е за натпревари, дајте си мислење не за човекот, за работата негова. Ако сте само следачи на форумов, вклучете се. Оној кој овде се зачленил и конкретно го интересира крапот, време е да свати дека се е релативно и дека и најдобриот во светот може да биде поразен од локален крапџија, без ниту еден меѓународен успех. Тоа што ние сме неколку години меѓу последните, не значи да ги натерате квалитетните крапџии да се откажат од натпревари. Тие веќе победиле. Треба да имаат сили, доколку се сериозни, да еволуираат, спред сите светски искуства за далечини, за zig-rigovi.
Da evoluiraat ???? Znaes li koga Juznoamerikancite prv pat ja primenija zigi-digi tehnikata na lov ? Znaes li koga ostatokot od svetot nauci da go koristi ?Znaes li koga Srbite i Hrvatite go sovladaa ? Znaes li od koga ostatokot od svetot zafrla / I LOVI/ bogu iza ledja ?? I toa so Alivio trska od 50 evra ??? Da evoluiraat ??? Pa dobro majku mu bozju :D uste kolku godini da vi dademe za taa evolucija ? Nekako epten sporo odi ??? Mene mi se cini deka krapovite pobrgu ce evoluiraat vo vodozemci pa ce gi fajcame na obala , garant prvi ce bideme :D Dodusa , vo pravo si ........ se e relativno :thumbs_up:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 18, 2016 9:47 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
po relativna rabota od ribolovot nema zatoa i nemozhe da vleze vo olimpiski sportovi :lol: :geek: osobeno momentot so racheto !!!
denes mozhe si prv utre mozhe si posleden a prv e posledniot itn itn...

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Predlog za izbor na reprezentacija za svetsko
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 18, 2016 10:11 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON2536
ЛокацијаCOLONСтруга
Keltan НапишиCOLON
Mene mi se cini deka krapovite pobrgu ce evoluiraat vo vodozemci pa ce gi fajcame na obala , garant prvi ce bideme :D
E ne mozam so tebe ..... :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS789101112»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 16 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum