www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 19, 2024 12:59 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1011121314»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koja e razlikata medju natprevar i sloboden ribolov na k
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 11:32 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
kladofora НапишиCOLON
keltan kako najde sporedba deka e isto koga ke gi probas i dvete togas ke dades mislenje,teorija i praksa ne e isto a tvoeto takmicarsko znaenje e bazirano na teorija pa i od skolska klupa da iskocis bez praksa nemas poznavanje na rabotata
A od kade znaes deka nemam takmicarsko iskustvo ? Mozes li da potvrdis deka toa e tocno ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koja e razlikata medju natprevar i sloboden ribolov na k
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 11:40 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
Keltan НапишиCOLON
kladofora НапишиCOLON
keltan kako najde sporedba deka e isto koga ke gi probas i dvete togas ke dades mislenje,teorija i praksa ne e isto a tvoeto takmicarsko znaenje e bazirano na teorija pa i od skolska klupa da iskocis bez praksa nemas poznavanje na rabotata
A od kade znaes deka nemam takmicarsko iskustvo ? Mozes li da potvrdis deka toa e tocno ?
od ova dobiv takvo mislenje ne imenuvase tvoe iskustvo tuku deka si dobil mnenie-.I sega gledam i se uveriv /spored vasite iznesuvanja na tie razliki / deka razlikite se MINIMALNI , sekoj koj e dobar krapcija na sloboden ribolov ima solidni sansi da bide dobar natprevaruvac uste so prviot natap !

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koja e razlikata medju natprevar i sloboden ribolov na k
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 11:45 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Spored vasite iznesuvanja .......................toa znaci kako vie gi gledate tie razliki ne jas ...........
Vidi , mislam deka tocno znaes sto sakam da potenciram ovdeka . Ama izgleda na nasive ne im odgovara toj fakt pa ce se vrtime vo krug cela zima :D DE FACTO ni falat osnovnite potrebni vestini za da nesto postigneme na natprevari nadvor od MK .............. Tocno li e ili ne ? Nemoj kako Dimitar da delis 70/30 procenti :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koja e razlikata medju natprevar i sloboden ribolov na k
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 11:55 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Keltan НапишиCOLON
...............
:~~ Реално не ни очекував дека ќе одговориш на друг начин.Стандард за тебе,завиткано,спакувано и фаќање кривина :D

Келтан,ти викаш што ако сум веќе на натпревар што ќе правам.Се разбираш ли сам што пишуваш? Значи ако веќе сум тамо и макс. можам 130,значи во таа моментална ситуација што ќе направам.Значи минато-свршено време,толку сум научил и во таа ситуација кога неможам повеќе ќе барам излез друг.
Пошто гледам многу ти е смешно што ќе направам јас ајде Ти ми кажи ти што би направил,само не ми викај дека ќе вежбаш ќе се испотиш да стигнеш 150.Што би направил во моментот кога плафон тие 130 а некој лево-десно од тебе лови на 150м??

Милион ситуации,милион и едно решение. На слободен имаш време да се поправиш бидејќи никој не ти врши притисок,па и во најмала рака може нареден викенд да се поправиш.На слободен си утнал место можеш да смениш 200м. лево,100м. десно ќе бараш ќе најдеш,во три дена ќе фатиш макар еден крап и си ОК.НА НАТПРЕВАР не е така,милион пати ќе ти напишам. Додека бараш решение,некои други веќе прават резултат. Еве ти една ГОЛЕМА разлика од слободен до натпревар. Со тој еден крап на слободен,во лош ден си ОК,на натпревар си последен.На слободен можеш да се шириш колку сакаш.На натпревар имаш граница. ГОЛЕМИ СЕ ТИЕ РАЗЛИКИ,не се минимални како што викаш.Свесен си за тоа ама држиш до твое како питбул.Ама не се секирај имам јас периодов слободно време за пишување :D

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koja e razlikata medju natprevar i sloboden ribolov na k
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 12:04 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Dimitar НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
...............
:~~ Реално не ни очекував дека ќе одговориш на друг начин.Стандард за тебе,завиткано,спакувано и фаќање кривина :D

Келтан,ти викаш што ако сум веќе на натпревар што ќе правам.Се разбираш ли сам што пишуваш? Значи ако веќе сум тамо и макс. можам 130,значи во таа моментална ситуација што ќе направам.Значи минато-свршено време,толку сум научил и во таа ситуација кога неможам повеќе ќе барам излез друг.
Пошто гледам многу ти е смешно што ќе направам јас ајде Ти ми кажи ти што би направил,само не ми викај дека ќе вежбаш ќе се испотиш да стигнеш 150.Што би направил во моментот кога плафон тие 130 а некој лево-десно од тебе лови на 150м??

Милион ситуации,милион и едно решение. На слободен имаш време да се поправиш бидејќи никој не ти врши притисок,па и во најмала рака може нареден викенд да се поправиш.На слободен си утнал место можеш да смениш 200м. лево,100м. десно ќе бараш ќе најдеш,во три дена ќе фатиш макар еден крап и си ОК.НА НАТПРЕВАР не е така,милион пати ќе ти напишам. Додека бараш решение,некои други веќе прават резултат. Еве ти една ГОЛЕМА разлика од слободен до натпревар. Со тој еден крап на слободен,во лош ден си ОК,на натпревар си последен.На слободен можеш да се шириш колку сакаш.На натпревар имаш граница. ГОЛЕМИ СЕ ТИЕ РАЗЛИКИ,не се минимални како што викаш.Свесен си за тоа ама држиш до твое како питбул.Ама не се секирај имам јас периодов слободно време за пишување :D
I ti mnogu pisuvas a malku kazuvas :D Jasno deka e golema razlika na sloboden da fatis eden a na svetsko NITI EDEN ... zatoa sme sekogas posledni ............Nemam pitbul imam Golden Retriver :shake_hand:
Dimitar , ova lli se tie razliki koj eden dobar iskusen krapcija koj ZNAE i MOZE da primeni sekoja taktika ce go sprecat da dojde do rezultat ? Razlika li e bre toa deka TREBA da fatis mnogu krapovi ?? Alo !

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koja e razlikata medju natprevar i sloboden ribolov na k
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 12:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
kladofora НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
kladofora НапишиCOLON
keltan kako najde sporedba deka e isto koga ke gi probas i dvete togas ke dades mislenje,teorija i praksa ne e isto a tvoeto takmicarsko znaenje e bazirano na teorija pa i od skolska klupa da iskocis bez praksa nemas poznavanje na rabotata
A od kade znaes deka nemam takmicarsko iskustvo ? Mozes li da potvrdis deka toa e tocno ?
od ova dobiv takvo mislenje ne imenuvase tvoe iskustvo tuku deka si dobil mnenie-.I sega gledam i se uveriv /spored vasite iznesuvanja na tie razliki / deka razlikite se MINIMALNI , sekoj koj e dobar krapcija na sloboden ribolov ima solidni sansi da bide dobar natprevaruvac uste so prviot natap !
.I sega gledam i se uveriv / ova e klucno zasto dobiv takov dojam,ne potenciras licno iskustvo a veruvam i znam deka sekoj covek trgnuva od svoe iskustvo koe vo tvoeto pishuvanje ne go citam,i da ne se nategame imas ili nemas takmicarsko iskustvo kratko i jasno za da potvrdime.vo odnos na ona sto fali da falat mnogu raboti i individualno i timski ama veruvam deka ke ima i mora da ima promeni kon podobro kako i za se treba vreme jas sum optimist i gi ignoriram negativnite pojavi ako veke nemozam da gi koregiram.

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koja e razlikata medju natprevar i sloboden ribolov na k
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 12:08 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
I da povtoram vo skrsenovo ogledalo ...... EDINSTVENA razlika koja drzi mesto e taa sto ja spomena Spaiwa ! Trema ........................Najgolemiot protivnik na eden covek :saso:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koja e razlikata medju natprevar i sloboden ribolov na k
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 12:11 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
kladofora НапишиCOLON
kladofora НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
kladofora НапишиCOLON
keltan kako najde sporedba deka e isto koga ke gi probas i dvete togas ke dades mislenje,teorija i praksa ne e isto a tvoeto takmicarsko znaenje e bazirano na teorija pa i od skolska klupa da iskocis bez praksa nemas poznavanje na rabotata
A od kade znaes deka nemam takmicarsko iskustvo ? Mozes li da potvrdis deka toa e tocno ?
od ova dobiv takvo mislenje ne imenuvase tvoe iskustvo tuku deka si dobil mnenie-.I sega gledam i se uveriv /spored vasite iznesuvanja na tie razliki / deka razlikite se MINIMALNI , sekoj koj e dobar krapcija na sloboden ribolov ima solidni sansi da bide dobar natprevaruvac uste so prviot natap !
.I sega gledam i se uveriv / ova e klucno zasto dobiv takov dojam,ne potenciras licno iskustvo a veruvam i znam deka sekoj covek trgnuva od svoe iskustvo koe vo tvoeto pishuvanje ne go citam,i da ne se nategame imas ili nemas takmicarsko iskustvo kratko i jasno za da potvrdime.vo odnos na ona sto fali da falat mnogu raboti i individualno i timski ama veruvam deka ke ima i mora da ima promeni kon podobro kako i za se treba vreme jas sum optimist i gi ignoriram negativnite pojavi ako veke nemozam da gi koregiram.
Imam , skromno ama dovolno .I na samo so krap vo mnogu drugi sportovi sum takmicel niz zivotot i ubavo znam kako izgleda da igras fudbal na ulica i fudbal na stadion pred publika .....

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koja e razlikata medju natprevar i sloboden ribolov na k
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 12:15 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Dimitar НапишиCOLON
:~~ Реално не ни очекував дека ќе одговориш на друг начин.Стандард за тебе,завиткано,спакувано и фаќање кривина :D

Келтан,ти викаш што ако сум веќе на натпревар што ќе правам.Се разбираш ли сам што пишуваш? Значи ако веќе сум тамо и макс. можам 130,значи во таа моментална ситуација што ќе направам.Значи минато-свршено време,толку сум научил и во таа ситуација кога неможам повеќе ќе барам излез друг.
Пошто гледам многу ти е смешно што ќе направам јас ајде Ти ми кажи ти што би направил,само не ми викај дека ќе вежбаш ќе се испотиш да стигнеш 150.

Милион ситуации,милион и едно решение. На слободен имаш време да се поправиш бидејќи никој не ти врши притисок,па и во најмала рака може нареден викенд да се поправиш.На слободен си утнал место можеш да смениш 200м. лево,100м. десно ќе бараш ќе најдеш,во три дена ќе фатиш макар еден крап и си ОК.НА НАТПРЕВАР не е така,милион пати ќе ти напишам. Додека бараш решение,некои други веќе прават резултат. Еве ти една ГОЛЕМА разлика од слободен до натпревар. Со тој еден крап на слободен,во лош ден си ОК,на натпревар си последен.На слободен можеш да се шириш колку сакаш.На натпревар имаш граница. ГОЛЕМИ СЕ ТИЕ РАЗЛИКИ,не се минимални како што викаш.Свесен си за тоа ама држиш до твое како питбул.Ама не се секирај имам јас периодов слободно време за пишување :D
Ce se spakuvam i ce si odam doma i ce si gledam na televizija kako deckite si lovat krpovi . Ocigledno bi bilo deka mestoto ne mi e tamu !!

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koja e razlikata medju natprevar i sloboden ribolov na k
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 12:27 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Keltan НапишиCOLON
I ti mnogu pisuvas a malku kazuvas :D Jasno deka e golema razlika na sloboden da fatis eden a na svetsko NITI EDEN ... zatoa sme sekogas posledni ............Nemam pitbul imam Golden Retriver :shake_hand:
Dimitar , ova lli se tie razliki koj eden dobar iskusen krapcija koj ZNAE i MOZE da primeni sekoja taktika ce go sprecat da dojde do rezultat ? Razlika li e bre toa deka TREBA da fatis mnogu krapovi ?? Alo !
:D Аха си болдирал зборови и кога ќе ги склопиш во едно пак си вадиш нешто што ти одговара :D Келтан-стајл :D Да огроман е разлика. :shake_hand:

Мала ли е разликата што си ограничен со место и со време. Што ако ти сакаш со помалку храна да ловиш,кога некој до тебе ќе искипа 378кг. боила.Па ја ебе и твојата позиција успат. Значи овде нели збориме за разлики. Еве уште разлики. Нема да ти ги набројувам ги знаеш и сам кој се :D И никако не се минимални. Има многу добри натпреварувачи што за слободен риболов се дрва и обратно.Тоа е факт.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1011121314»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 12 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum