www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Aпр 25, 2024 2:09 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1011121314
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koja e razlikata medju natprevar i sloboden ribolov na k
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 03, 2016 2:40 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Keltan НапишиCOLON
Dimitar НапишиCOLON
Не можеш во ова време кај нас не пак на светско да се конкурираш со боила што викаш од 99 денари. :D
Vo pravo si :shake_hand: Ne mozes da im konkuriras so boila od 99 denari :nono: Na svetsko mozes da konkuriras SAMO so smrdena leva iznosena kineska vlecka ...............koja patem ne mora od doma da ja vlecka-s ......garant ce ja najdes pokraj voda koga stignes .Ej , edna smrdena vlecka nosi zlato denes .............Sega sto pravime , parite li ce ti kupat dobar mamec ?
Да победува смрдена влечка „бумеранг„ модел.. но нели е побитно тоа што ќе го фрлиш околу влечката,мислам на прихрана. Да и парите ќе ми купат добар мамец.

Сум пробал боила од 65 ден. и верувај некогаш ми носела многу радости.. Но во денешно време на толку многу брашна,додатоци,хемии,миризи,парфеми таа боила,барем на тие езера,каде се натпреварува каде од сите страни е урнисана и рибата е научена веќе на тој терор ќе има минимален учинок..
Стојам на тоа дека таа ефтина боила ќе работи подобро на места како Црна,Калиманци и слични каде уште рибата не е навлечена на други екстри...

Плус што дефинитивно јас кревам раце од цела хемија на која сум се крстел и на која сум фрлал богатство за да ја имам... Да најдам слободно време да премерам од што и по колку имам и се оди на продажба,само ќе си оставам 3 ароми,поради стари добри времења,и знам дека нема да ме заебе никогаш.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koja e razlikata medju natprevar i sloboden ribolov na k
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 04, 2016 11:31 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Keltan НапишиCOLON
HUGE razlika :D Samo jas licno ne sum ja osetil vo taa mera .Prasaj gi drugive sto se znaat ............. :lol: Premina vo navika toa kaj nas ................. :head_bang:
Ah kolku mi e keif ,ednas barem..da ti go isprasham toa tvoe prilepsko gaze na natprevar :D ,da bide i Radovan prisuten,pa videoto da go pustime da kruzi po site forumi kade sto si zaclenet i kade im ja pobeluvas kosata na cel balkan so inat, i istite tie da ti smeat edna godina potoa :lol: :lol: .
Ke go doziveam li toj moment,vo mojov ostatok od zivotot,da se prijavis na natprevar?? Iako se otkazav od liga natprevari,vednas go pogazuvam mojot zbor i doagam da natprevaruvam ramo do ramo so tebe.
I eve javno...celata moja oprema poklon ke ti ja dadam ,ako uspees da pobedis vakvo drvo kako mene :lol: :lol: :lol:
Ako izgubis...ke baram samo da se izvinis na cel forum za site ovie godini sto ni ja obele kosata na site ovde :lol: :lol: :lol:

Moze li more prilepsko mandalo ??? :D :D

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koja e razlikata medju natprevar i sloboden ribolov na k
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 04, 2016 12:28 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Lesno e mene da me isprasis .... :D Isprasete gi onie kade ve prajcame :thumbs_up:
Jas pak sakam nesto drugo ...Jas ti i zajko da otpecame edna tura zaedno nekade :eatdrink: Vrpsko ne mi idete ...........

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koja e razlikata medju natprevar i sloboden ribolov na k
ТемаИспратеноCOLONПон Ное 07, 2016 12:51 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Keltan НапишиCOLON
Lesno e mene da me isprasis .... :D Isprasete gi onie kade ve prajcame :thumbs_up:
Jas pak sakam nesto drugo ...Jas ti i zajko da otpecame edna tura zaedno nekade :eatdrink: Vrpsko ne mi idete ...........
KOga sakas i kade sakas.eve jas te kanam za nareden vikend na velesko.Samo ima eden uslov da pecame zaedno.....da ne moram da pijam analgin od premnogu muabeti..sepak odime da uzivame neli :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1011121314

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 29 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum