www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 11:23 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3940414243»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONВто Aвг 01, 2017 7:17 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Тоа е разликата од видео и лице место ;)
Атмосверата ке останеше супер да немаше плачковци :D

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 17, 2017 10:34 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
marks НапишиCOLON
Според учесниците на стазата во Крушево, да немаше плачковци, лажговци, интриганти, масони, местачи, договарачи, преговарачи, подлизурковци и остала братија, ова последно коло ќе беше врвен трилер. Ќе беше топ натпревар во однос на сите досегашни. Ќе беше. Вака испадна турско шпанска лимунада, полна со искажани работи својствени за горенаведените карактеристики. Некои луѓе треба да се засрамат од се што искажаа и направија во оваа коло. Секој од нив си знае што направил и кажал. Некои луѓе треба да се засрамат, некои да се замислат, а будали како мене да се самобанираат од сите овие бљувотини.
Кому требаше честитав, а за онаа фер плеј, барем за сега ќе остане мисловна именка.
Заврши, тоа е добро, а за понатака, додека не се смени нешто, ако сме живи и здрави, сајонара.


kratka ti bese sajonarava. ima li eden osven mene i spaiva sto si ostanuva dosleden na zborot :eatdrink:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 17, 2017 8:20 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Za ovoj tekst se skaravme.so.cicko dusko :)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 17, 2017 9:08 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
JaneMK НапишиCOLON
marks НапишиCOLON
Според учесниците на стазата во Крушево, да немаше плачковци, лажговци, интриганти, масони, местачи, договарачи, преговарачи, подлизурковци и остала братија, ова последно коло ќе беше врвен трилер. Ќе беше топ натпревар во однос на сите досегашни. Ќе беше. Вака испадна турско шпанска лимунада, полна со искажани работи својствени за горенаведените карактеристики. Некои луѓе треба да се засрамат од се што искажаа и направија во оваа коло. Секој од нив си знае што направил и кажал. Некои луѓе треба да се засрамат, некои да се замислат, а будали како мене да се самобанираат од сите овие бљувотини.
Кому требаше честитав, а за онаа фер плеј, барем за сега ќе остане мисловна именка.
Заврши, тоа е добро, а за понатака, додека не се смени нешто, ако сме живи и здрави, сајонара.


kratka ti bese sajonarava. ima li eden osven mene i spaiva sto si ostanuva dosleden na zborot :eatdrink:
Jas nisto ne te rszbrav sto ti i Spaiva.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 17, 2017 9:13 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
nemozes ni da raberes.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 17, 2017 9:21 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
JaneMK НапишиCOLON
marks НапишиCOLON
Според учесниците на стазата во Крушево, да немаше плачковци, лажговци, интриганти, масони, местачи, договарачи, преговарачи, подлизурковци и остала братија, ова последно коло ќе беше врвен трилер. Ќе беше топ натпревар во однос на сите досегашни. Ќе беше. Вака испадна турско шпанска лимунада, полна со искажани работи својствени за горенаведените карактеристики. Некои луѓе треба да се засрамат од се што искажаа и направија во оваа коло. Секој од нив си знае што направил и кажал. Некои луѓе треба да се засрамат, некои да се замислат, а будали како мене да се самобанираат од сите овие бљувотини.
Кому требаше честитав, а за онаа фер плеј, барем за сега ќе остане мисловна именка.
Заврши, тоа е добро, а за понатака, додека не се смени нешто, ако сме живи и здрави, сајонара.


kratka ti bese sajonarava. ima li eden osven mene i spaiva sto si ostanuva dosleden na zborot :eatdrink:
Барем еден пост на Тафта да прочиташе, ќе ти станеше јасно. Целиот текст и сите искажани карактеристики се однесуваат на некого кому потоа и лично му е кажано да не тропа и употребува зборови (сите оние кои ги наведов во горниот текст), да обвинува сериозни луѓе и на крај кога ќе му се наредат лончињата да се однесува како ништо да не се случило. Сајонарата е за таквите луѓе кои го нарушија фер плејот со нивните обвинувања и осуди и искажани бљувотини, а немаа никакви докази и право да го направат тоа.
Жал ми е Јанко навистина. После се. многу брзаш и грешиш, ама се си има граница.
Позз.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 17, 2017 9:24 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Ne ye razbiram. Sto imas ti so neucestvoto ma Spaiva vo liga.
Od kaj znaes poradi sto neucestvuval.
Moze sakal so mene da bide patner za liga pa jas sum go sjebal. Moze Tafta nemal vreme za liga.
Ne mesaj iminja drugi. Ke ptocita kr vidis kako ke reagira. Ne deka go branam nego ili nekoj drug ama od kaj znaes zasto ne ucetvuval koga do maj bese siguren deka ke naprevaruva.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 17, 2017 9:28 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
spaiwa znam kako reagira more kameleon. dve godini vikas nepecam poveke pa pak pecash.

spaiva e kako mene i netresi zeleni

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 17, 2017 9:30 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
dodeka nese smeni nesto sajonara..

kratko i jasno. gi smeni site. leleeee kako im pokaza
:lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2017
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 17, 2017 9:50 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
JaneMK НапишиCOLON
spaiwa znam kako reagira more kameleon. dve godini vikas nepecam poveke pa pak pecash.

spaiva e kako mene i netresi zeleni
Pa jas ne pecam. I ako imase kalendar koj ke mi odgovarase ke pecav. Nigde ne sum napisal i rekol ne pecam. Ne me teraj da se vrakam nazad vo komentari da vidis sto sum napisal. A za Spaiva sam ke si napise samo nemoj da se cydis.
Steta samo sto go odbi Spaiva za syki lake koga te vikal.
Nemoj da lypas nesto sto nikoj ne go kazal nego sam si go izmisluvas.
I procitaj ne pecam liga zasto patnerot treba da dobie prinova i zatoa sto toa mi bese edinstveno vreme za odmor so familijata. A deka tamu se predrag i vasil ili saso i filip.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3940414243»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 15 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum