www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 1:03 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS6465666768ELLIPSIS70»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 08, 2017 11:32 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Keltan НапишиCOLON
Taak treba moderatore , udri ! Vazno e forumot da bide pod abeceda ! Batali diskusija ..............
Абе ало AWOL!
Kоја абецеда, не се фаќа крај со крај....цитирај го само тој што сакаш да го цитираш...толку ли е тешко.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 10:01 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Keltan НапишиCOLON
Dimitar НапишиCOLON
Келтан, ме цитираш два пати и не можам да скопчам што ме прашуввш... Ако сакаш состави од двата цитата едно прашање за да ти одговорам. Благодарам унапред. :D
Nema potreba da mi odgovaras ................. i ne se trudi da skopcas sto te prasam ..............stanav kako Nostrdamus pa se rebusi pocnav da pisuvam ......ke zemel trska za dalecini ........zamislete samo ????????????????? I kakva e taa trska za dalecini , poinakva od Shimano Alivio od 40 evra ???????????? Se dodeka pisuvate i mislite vaka , batalete be sportski ribolov , ne e za Vas !
Odi sega napravi go ova i vrati se da mi kazes koj cetvrtok uspea vo toa
ЦитатCOLON
Еве ќе земам и јас добар спод или трска за далечини,ќе ги научам како работат и еве ќе фрлам 150м.
Гледам не си разбрал,или си разбрал ама стандард за тебе се фаќаш само за дел од пост колку да излеш во право.Нема врска. Друг ми беше муабетот на мене. Сакав да кажам дека не е тоа работата само да се фрли,дека треба да се лови на тие далечини.. Сакав да кажам дека со потребна опрема,тренинг и други пропратни работи секој може да научи да ФРЛИ,ама не е се во фрлањето... Нема врска знам дека и ова џабе ти го пишувам..

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 10:44 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Dimitar НапишиCOLON

Гледам не си разбрал,или си разбрал ама стандард за тебе се фаќаш само за дел од пост колку да излеш во право.Нема врска. Друг ми беше муабетот на мене. Сакав да кажам дека не е тоа работата само да се фрли,дека треба да се лови на тие далечини.. Сакав да кажам дека со потребна опрема,тренинг и други пропратни работи секој може да научи да ФРЛИ,ама не е се во фрлањето... Нема врска знам дека и ова џабе ти го пишувам..
Da dzabe pisuvas...............prazni frazi !! E pa dosta so sakav kazam ........DOKAZI go toa sakam kazam ! Prvo treba da frlas 150+ potoa ce ucis da hranis i lovis na tie dalecini !
Sekoj mozel da nauci da frla 150+ , zamislete samo .I kako ne se najde EDEN junak od SITE ovie posledni desetina godini da nauci , a Dimitar ?????????????
Ajde koga e tolku lesno zemaj soodvetna oprema / samo ti i bog izgleda znaete koja e taa / i javi koj cetvrtok si uspeal da frlas na 150+ ................. :hit_head:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 10:58 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ТафТабиТ НапишиCOLON
Свето ... бев до државна ама мене ме вратија , рекоа све е у реду .
Те бараат тебе од Гастро да им го вратиш цревото за Колоноскопија што го заборавиле у тебе , пошто од толку извадени риби на Деседа многу си бил проширен од црнецот
Ova so kolonoskopijata od licno iskustvo go zneas ili ti prenesoa ostanative nasi puleni sto gi prajcame na svetsko poslednive godini ??
Sramota e be decki vakvi postovi da pisuvate ................... pa uste zelen si ?Jas bi te baniral dozivotno za ovaj post be !! Sramota ! Crveniot izgleda samo maskota e na ovaj forum !

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 11:08 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
може ти сеи маскота овде пошто те трпиме веќе со години .
мене да ме праша некој би те избришал , не би те банирал .
а за колоноскопијата е искуство од еден прилепчанец што дреме на врпско ... негово лично искуство е .
продолжи си да си тераш инает овде и не ме ставај у уста ... гледаш дека те игнорирам :keltan:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 11:16 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Keltan НапишиCOLON
Dimitar НапишиCOLON

Гледам не си разбрал,или си разбрал ама стандард за тебе се фаќаш само за дел од пост колку да излеш во право.Нема врска. Друг ми беше муабетот на мене. Сакав да кажам дека не е тоа работата само да се фрли,дека треба да се лови на тие далечини.. Сакав да кажам дека со потребна опрема,тренинг и други пропратни работи секој може да научи да ФРЛИ,ама не е се во фрлањето... Нема врска знам дека и ова џабе ти го пишувам..
Da dzabe pisuvas...............prazni frazi !! E pa dosta so sakav kazam ........DOKAZI go toa sakam kazam ! Prvo treba da frlas 150+ potoa ce ucis da hranis i lovis na tie dalecini !
Sekoj mozel da nauci da frla 150+ , zamislete samo .I kako ne se najde EDEN junak od SITE ovie posledni desetina godini da nauci , a Dimitar ?????????????
Ajde koga e tolku lesno zemaj soodvetna oprema / samo ti i bog izgleda znaete koja e taa / i javi koj cetvrtok si uspeal da frlas na 150+ ................. :hit_head:
Алоо,да ти напишам англиски да ме разбереш?? Немам време јас за слободен риболов не пак да докажувам нешто.. Не се натпреварувам,не сум спремен едноставно и немам време да се спремам.. Тие што натпреваруват нека учат. Нека учат да ловат на 150,а не да фрлат. Не да се става критериум само да се фрли,треба комплетни да бидат да фрлат да хранат да вадат риба.. За слободен риболов на езерата каде ловам немам потреба од далеку. Кога ќе имам време и кога ќе бидам спремен тогаш и ќе се пријавам во лига.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 11:24 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Axa .............kako togas znaes deka sekoj moze da nauci da frla i lovi na 150 +............ mozebi si vidovit ? Problemot vo Mk so krapskiot ribolov e sto gatalci pisuvaat i znaat ama nikogas ne probale toa sto znaat ...:hit_head:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 11:34 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ТафТабиТ НапишиCOLON
може ти сеи маскота овде пошто те трпиме веќе со години .
мене да ме праша некој би те избришал , не би те банирал .
а за колоноскопијата е искуство од еден прилепчанец што дреме на врпско ... негово лично искуство е .
продолжи си да си тераш инает овде и не ме ставај у уста ... гледаш дека те игнорирам :keltan:
:lol: :lol: :lol: Srejca moja sto nikoj ne te prasa tebe :mrgreen: Sto da praam moram da dremam Vrpsko , si go sakam .Ima :volku_golema: krapovi :seir:

https://www.youtube.com/watch?v=S4SKB9q ... e=youtu.be


_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Последна промена од 3 на Keltan, променето е 0 пати

Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 11:39 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Keltan НапишиCOLON
Axa .............kako togas znaes deka sekoj moze da nauci da frla i lovi na 150 +............ mozebi si vidovit ? Problemot vo Mk so krapskiot ribolov e sto gatalci pisuvaat i znaat ama nikogas ne probale toa sto znaat ...:hit_head:
Аха а? Тие хрвати,романци и останати се тогаш некој прототип што можат да фрлат 150+ Тие така се родени со таа техника,немат тренирано? Во генот им е тоа,а ние за жал го немаме тој ген па така да не може да научиме и фрламе 150-160м.. Добар си.. :)

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 11:42 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Keltan НапишиCOLON
Crveniot izgleda samo maskota e na ovaj forum !
Сега како што е разубавен, може да го стаиме на логото, како watermark :mrgreen:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS6465666768ELLIPSIS70»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 24 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum