www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 6:38 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS6667686970»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 4:06 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Dimitar НапишиCOLON


Па ако сакат секако дека можат. Како можат романците,хрватите и останати да фрлат и да ловат толку далеку? Тоа е од тренинг,не им е тоа дар од раѓање. И они се луѓе како нас,нели?
Sega se kaza................ :D Se gleda kolku ja poznavas problematikata , demek long distance casting ...................Eeeeeeeeeeeeeeeee Tehnika be Dimitar ! Mozes da treniras dodeka ne ti padnat madinjata do kolena i da ne uspees da podobris dalecinata ni dva metra . Cista tehnika e nisto drugo ! Fizika !Treba da znaes sto treba da napravis pred da treniras .So trening ce napreduvas samo ako ZNAES sto i kako treba ........... Pulenive mislea deka ce kupat dalekometni haubici i tie sami ce frlaat ....... :lol: I eden den laden tus , bugari , turci so Alivio trski od 40 evra i masinki od 20 evra sibaat preku 170 metri :lol: Nemoguce ....... :hit_head:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 4:13 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Дек 05, 2016 2:05 pm
МислењаCOLON113
Abe so kolkav merak si ja kupiv krapskata trska i masinka kao da ucam krapdzija da stanuvam,(niednas ne ja probav:)).Po muabetive sto gi citam kje me pismanite kje si ostanam so direktasot i so tapite :)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 4:18 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Spaiva НапишиCOLON
Абе шо го прашуваш човекот не те разбирам???

Па 2 години не е во репрезентација и нема што он да ти одговори.

Види годинава кој бил и кој не фатил, него прашај го. Што тандрчиш...

Види кој биле во репрезентација и прашај ги се што те интересира...Еве на пример како Маркс што го прашуваш и е издражано.

Што си се запнал за мене, за Тафта, за Димитар, за Мартин...

Ај сеа да те прашам, зашо одиш на Паљурци и зашто не фаќаш ништо кога одиш на Паљурци?

не те разбирам воопшто.
Sto ima seto toa vrska ? Citiram postovi ,znaes ? Vejce napisani od niv ..........kako moze toa da bide prozivka ? Ete Martin ....lomotel .... pazi lomotel deka ZNAE sto treba ? I kako da ne go prasas zosto ne napravil toa sto znae deka treba ????????????PA i ti.....TREBA kompletni natprevaruvaci ? E treba ama kade ste , a ??? Dimitar ......niti probal a zamisli ZNAE deka sekoj moze da frla daleku ........... :D E kako moze da znae e logicno prasnje , se slozuvas li ? Znae deka ne trenirale ? Znae li deka trenirale ? Probal li da frli 150 metri . ?? I posle jas sum inaetcija ??

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 4:20 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
AleksandarTrta НапишиCOLON
Abe so kolkav merak si ja kupiv krapskata trska i masinka kao da ucam krapdzija da stanuvam,(niednas ne ja probav:)).Po muabetive sto gi citam kje me pismanite kje si ostanam so direktasot i so tapite :)
Ako ne si gi platil po 500 evra parce ,batali krapski ribolov .Bez 500 evra trska i 600 evra masinka nema bate krap !! Toa ce go naucis na ovaj forum :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 6:21 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Keltan НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON
Море старо , не туку кажувај приказни за мали деца . Ти што си фатил никој нема ни видено , тоа знаеме :lol: :lol: :lol: знам дека ти го измисли Врпско , ние не сме биле на врпско и не знаеме каде е . Исто знам дека и таму ловиш на 140 метри а храниш на 120 со кобра што сам си ја направил .
не ли ти збоктиса више истиот инает да го тераш секоја година ??? мене искрено ми збоктиса да те читам . ама морам ... јбг .
на толку прозивки од сите овдека , не најде за сходно да излезеп на друга вода и да се пробаш со некој од нив ;)
Ako ne si primetil ova e tema za poslednoto svetsko ne za Keltan .Dali i kolku jas frlam i kade lovam e moja licna rabota .A vrpsko e privilegija samo za odbrani ............Tema e rezultatot na natprevari .........ne vi se zboktisa li da ne lazete ? Ne vi se zboktisa li da sekogas bidete posledni ??
Abe za 72 saata so konzerva secerec ce fatam nekolku krapa , allloooo ! Koga ne ve biva , sto majka barate vo liga da se prijavuvate pa uste i na prevari /kako citam / si rezervirate mesta vo timot koj ce odi na svetsko ????
Inace da , eden e KELTAN ...........ako ne vi kazev kako se frla uste ce tapkase vo mesto , kolega ......ili zaboravi na toa :D Sega cekam Marks da mi odgovori na prasanjeto kako znael deka romancite imale kvalitetna boila ?
Па оди бе Келтан , земи едно конзервиче шекерац и направи резултат на светско . Аман молим те оди :eusa_pray: . И у лига прво тепај ги сите со тоа конзервиче па после ке правиме муабет ко ке зе вратиш од светско .
А за Врпско дека е привилегија си во право ... одев таму пред 10тина години кога немаше гадови со динамит и мрежи . Сум одел на Врпско повеке него што мислиш само тоа е друга приказна . Се ке направат прилепчани никој да оди за да можат на раат да прават масакар на Црна :jane:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 7:11 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Кога ќе ми текне кога Келтан ги врзуваше трските со манила за дрво место да користи технологија од 20 век, не мора 21 ..

Ама ај ќе го почекам да искочи од пештера. :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 7:12 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Sipki si odel pred desetina godini ! Lazes zatoa sto bas togas imase sekakov dzgan koj zulumese tamu :nono:
I pak za mene ............. so konzervata secerec :D Ne e li taka be Tafta ? Kako be samo kaj niv riba ne pominala .EDNA be ...edna ebana riba da ne fatat ??? To sto storile se sto mozat e DOKAZ deka malku znaat okolu krapot , nisto drugo ! Kako poinaku da go tumacime nie koj ne sme bile tamu ? Plus , znaejci od poranesno nase iskustvo so vas deka gi vrtite rabotite , znaes deka ne se bas za veruvanje sto pisuvaat ! Ne zaboravi deka ete Predrag i petelon Jane ovdeka ve ubeduvase deka lovel na zag .....na zig so fluorocarbon , zamisli samo ......uste se smee cela Hrvatska na toa !!! Kako da go veruvam sega toj covek sto pisuva ovdeka ???

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Последна промена од 2 на Keltan, променето е 0 пати

Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 7:14 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
howitz НапишиCOLON
Кога ќе ми текне кога Келтан ги врзуваше трските со манила за дрво место да користи технологија од 20 век, не мора 21 ..

Ама ај ќе го почекам да искочи од пештера. :D
Ti pakuvajte so brat ti ranecot i elate si kaj mene , na lice mesto ce vidite zosto gi vrzuvav :D A i ce naucite nesto za vodenata lisica so cetvrt gram mozok i memorija pomala i od mojata ;)

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 7:20 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
howitz НапишиCOLON
Кога ќе ми текне кога Келтан ги врзуваше трските со манила за дрво место да користи технологија од 20 век, не мора 21 ..

Ама ај ќе го почекам да искочи од пештера. :D
Keltan.....Keltan................Abe Keltan imase Shimano BBLC-a koga vo Makedonija takmicarive nasi ne ni znaea deka postoji ...ej ??? Bea ednas toa vreme na Prilepsko ezero , bev gi posetiv i vidov na sto lovat ......Onaj zajakon veleski mi dojde doma po olova ......olova kakve ne videl vo zivotot dobi od mene :D Toa sto e bitno e OK kaj mene ....i manilata e korisna ponekogas ,Cek da vidis za nekoj den sto trskicinja ce mi stasaat , uste ne me znaes , jas sum zavisnik od He- tech tehnologija........Graphene :yahoo:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Последна промена од 1 на Keltan, променето е 0 пати

Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 7:21 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Keltan НапишиCOLON
Sipki si odel pred desetina godini ! Lazes zatoa sto bas togas imase sekakov dzgan koj zulumese tamu :nono:
I pak za mene ............. so konzervata secerec :D Ne e li taka be Tafta ? Kako be samo kaj niv riba ne pominala .EDNE be ...edna ebana riba da ner fatat ??? To sto storile se sto mozat e DOKAZ deka malku znaat okolu krapot , nisto drugo ! Kako poinaku da go tumacime nie koj ne sme bile tamu ? Plus , znaejci od poranesno nase iskustvo so vas deka gi vrtite rabotite , znaes deka ne se bas za veruvanje sto piusvaat ! Ne zaborvi deka ete Predrag i petelon Jane ovdeka ve ubeduvase deka lovel na zag .....na zig so fluorocarbon , zamisli samo ......uste se smee cela Hrvatska na toa !!! Kako da go veruvam sega toj covek sto pisuva ovdeka ???
Дека сум бил на Врпско ке ти докажам ... само малце трпение
А за останатото , сами се лажат , не ме лажат мене . Јас не знам како било , не бев таму . За оние плачковците у Б сектор бев сигурен дека нема да фатат риба пошто не знаат . Нити знаат да хранат нити знаат да ловат . Да фрлаат уште помалце :lepi: така да за нив ми беше очекувано :D :D :D

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS6667686970»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 23 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum