www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 11:39 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS6667686970»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 12:27 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Keltan НапишиCOLON
Dimitar НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Dimitar НапишиCOLON

Аха а? Тие хрвати,романци и останати се тогаш некој прототип што можат да фрлат 150+ Тие така се родени со таа техника,немат тренирано? Во генот им е тоа,а ние за жал го немаме тој ген па така да не може да научиме и фрламе 150-160м.. Добар си.. :)
Ete go makedonceto.................mi odgovori so argumenti ...dobar si :hit_head: Alo , svesen li si sto pisuvas ? Ajde odnovo da prasam ...............KOLKU stoletija im trebaa na MK krapciite da naucat da lovat na 150+ ? pet ? deset ? Dvaeset ? Ce mi odgovoris li ??
Ете го инатот... ц ц ц оуу... Кој аргументи бре? Разбираш ти од цинизам?? А тоа колку имм треба на крапџиите,прашај ги тие што тренираат,се натпреваруваат и лично.Не ме прашај мене,ниту тренирам ниту натпреварувам.
Ti se majtapis izgleda ? Pa ti tvrdis deka mozat , ne jas ????????
Па ако сакат секако дека можат. Како можат романците,хрватите и останати да фрлат и да ловат толку далеку? Тоа е од тренинг,не им е тоа дар од раѓање. И они се луѓе како нас,нели?

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 12:37 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Keltan НапишиCOLON
Da , na sedmi februari bev i lovev morzevi :D Ti kazav sto e so datumot ...........
трчи лжи си како и некој да не ги именувам .... ја не постирав видео со грешен датум , ти постираш ... после ние сме лажеле .
срамота ... ти личи на годините :D

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 12:43 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Keltan НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON


Toa e ... истото видео од 2012 година .
Изгледа постиш од тогаш :D
Kakva be 2012 koga camerava ja imam od lani :howitz: Ete toa e problemot so Vas,lazete kaj stignete i site ostanati mislite deka se isti kako Vas :D Videoto e od sabotava , samo nema baterii vo camerata i ne moze da pameti datumot ....na nadvoresen Acumulator e povrzana ... Sakas li uste pet-sest vakvi videa ?? Ima sto da vides , krapovi kakvi ne si doprel so raka :volku_golema:

Море старо , не туку кажувај приказни за мали деца . Ти што си фатил никој нема ни видено , тоа знаеме :lol: :lol: :lol: знам дека ти го измисли Врпско , ние не сме биле на врпско и не знаеме каде е . Исто знам дека и таму ловиш на 140 метри а храниш на 120 со кобра што сам си ја направил .
не ли ти збоктиса више истиот инает да го тераш секоја година ??? мене искрено ми збоктиса да те читам . ама морам ... јбг .
на толку прозивки од сите овдека , не најде за сходно да излезеп на друга вода и да се пробаш со некој од нив ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 12:56 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Абе сериозно, дајте со цитатите олабавете. Скролам по 1 саат да го прочитам постот последен.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 1:03 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Spaiva НапишиCOLON
Dimitar НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Dimitar НапишиCOLON
Ете го инатот... ц ц ц оуу... Кој аргументи бре? Разбираш ти од цинизам?? А тоа колку имм треба на крапџиите,прашај ги тие што тренираат,се натпреваруваат и лично.Не ме прашај мене,ниту тренирам ниту натпреварувам.
Ti se majtapis izgleda ? Pa ti tvrdis deka mozat , ne jas ????????
Па ако сакат секако дека можат. Како можат романците,хрватите и останати да фрлат и да ловат толку далеку? Тоа е од тренинг,не им е тоа дар од раѓање. И они се луѓе како нас,нели?
Абе сериозно, дајте со цитатите олабавете. Скролам по 1 саат да го прочитам постот последен.
Нема врска

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 2:13 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Дек 05, 2016 2:05 pm
МислењаCOLON113
I sea sto utvrdivte koj e najbolji ?:)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 3:05 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
AleksandarTrta НапишиCOLON
I sea sto utvrdivte koj e najbolji ?:)
Какво прашање :confused: :confused: :confused: па се разбира ... ЕДЕН Е КЕЛТАН :yahoo: :yahoo: :yahoo:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 3:18 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Дек 05, 2016 2:05 pm
МислењаCOLON113
Epa aj za arno za ubavo kje ima za castenje :)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 3:53 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ТафТабиТ НапишиCOLON
Море старо , не туку кажувај приказни за мали деца . Ти што си фатил никој нема ни видено , тоа знаеме :lol: :lol: :lol: знам дека ти го измисли Врпско , ние не сме биле на врпско и не знаеме каде е . Исто знам дека и таму ловиш на 140 метри а храниш на 120 со кобра што сам си ја направил .
не ли ти збоктиса више истиот инает да го тераш секоја година ??? мене искрено ми збоктиса да те читам . ама морам ... јбг .
на толку прозивки од сите овдека , не најде за сходно да излезеп на друга вода и да се пробаш со некој од нив ;)
Ako ne si primetil ova e tema za poslednoto svetsko ne za Keltan .Dali i kolku jas frlam i kade lovam e moja licna rabota .A vrpsko e privilegija samo za odbrani ............Tema e rezultatot na natprevari .........ne vi se zboktisa li da ne lazete ? Ne vi se zboktisa li da sekogas bidete posledni ??
Abe za 72 saata so konzerva secerec ce fatam nekolku krapa , allloooo ! Koga ne ve biva , sto majka barate vo liga da se prijavuvate pa uste i na prevari /kako citam / si rezervirate mesta vo timot koj ce odi na svetsko ????
Inace da , eden e KELTAN ...........ako ne vi kazev kako se frla uste ce tapkase vo mesto , kolega ......ili zaboravi na toa :D Sega cekam Marks da mi odgovori na prasanjeto kako znael deka romancite imale kvalitetna boila ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 4:04 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Абе шо го прашуваш човекот не те разбирам???

Па 2 години не е во репрезентација и нема што он да ти одговори.

Види годинава кој бил и кој не фатил, него прашај го. Што тандрчиш...

Види кој биле во репрезентација и прашај ги се што те интересира...Еве на пример како Маркс што го прашуваш и е издражано.

Што си се запнал за мене, за Тафта, за Димитар, за Мартин...

Ај сеа да те прашам, зашо одиш на Паљурци и зашто не фаќаш ништо кога одиш на Паљурци?

не те разбирам воопшто.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS6667686970»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 15 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum