www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 8:23 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS6667686970
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 7:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Keltan НапишиCOLON
howitz НапишиCOLON
Кога ќе ми текне кога Келтан ги врзуваше трските со манила за дрво место да користи технологија од 20 век, не мора 21 ..

Ама ај ќе го почекам да искочи од пештера. :D
Ti pakuvajte so brat ti ranecot i elate si kaj mene , na lice mesto ce vidite zosto gi vrzuvav :D A i ce naucite nesto za vodenata lisica so cetvrt gram mozok i memorija pomala i od mojata ;)

Ќе ти дојдам него како мислиш :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 7:34 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ТафТабиТ НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Sipki si odel pred desetina godini ! Lazes zatoa sto bas togas imase sekakov dzgan koj zulumese tamu :nono:
I pak za mene ............. so konzervata secerec :D Ne e li taka be Tafta ? Kako be samo kaj niv riba ne pominala .EDNE be ...edna ebana riba da ner fatat ??? To sto storile se sto mozat e DOKAZ deka malku znaat okolu krapot , nisto drugo ! Kako poinaku da go tumacime nie koj ne sme bile tamu ? Plus , znaejci od poranesno nase iskustvo so vas deka gi vrtite rabotite , znaes deka ne se bas za veruvanje sto piusvaat ! Ne zaborvi deka ete Predrag i petelon Jane ovdeka ve ubeduvase deka lovel na zag .....na zig so fluorocarbon , zamisli samo ......uste se smee cela Hrvatska na toa !!! Kako da go veruvam sega toj covek sto pisuva ovdeka ???
Дека сум бил на Врпско ке ти докажам ... само малце трпение
А за останатото , сами се лажат , не ме лажат мене . Јас не знам како било , не бев таму . За оние плачковците у Б сектор бев сигурен дека нема да фатат риба пошто не знаат . Нити знаат да хранат нити знаат да ловат . Да фрлаат уште помалце :lepi: така да за нив ми беше очекувано :D :D :D
Ne rekov deka ne si bil nikogas .Samo rekov deka za vremeto za koe zboruvas ne e tocno deka se bilo tamu kako treba. Ostaj go B ........STO , ostanative se za falenje li ???

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 9:22 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Секој со својата приказна :D
Имаат профили , читаат ... може ке пишат нешто ;)
Но пак не разбирам што очекуваш да каже Димитар , Мартин , Спаива кли било кој друг што не бил нит знае што се случувало . Тоа може да го каже некој од оние 10 луѓе што беа таму .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 9:54 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Keltan НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Еве пошто ти имаш критериум и си аналитичар за кој каков напредок (не)направил и можеш да оцениш..
Кажи сега што и каде треба да се фокусираме, каде се греши.. само некој да почнеш да збориш сказни.. па вака па туц муц..
Излези со факти и решенија..
Svajcas li deka vaseto vreme pomina ? Amen be , kolku vreme se zanimavate so krapski ribolov ??? od vcera li razbravte deka dalecinata e bitna ? Deka i ako frlis daleku treba i da mozes i daleku da hranis ??? KOJ ve spreci sive ovie godini da go sovladate barem fizickiot del od ovaj sport??
Imavte sansa i nikade ne stasavte ! Kolku vreme vi treba da stanete kompletni natprevaruvaci ? Dva veka dovolni li se , a ? Zamisli Marks znae deka nekoj imal kvalitetna boila ????????????????? A ne znae sam da napravi takva ??????????????????? I kako znae togas deka nekoj ima kvalitetna boila se prasam ???????????? Mi lici kako vicot .................. kako znaes deka lovis krap koga ne si ulovil ni eden ???????

Јас тебе те прашав да искочиш со факти и анализи ти напаѓаѓ пошто по се исгледа не знаеш ама баш ништо.. како и да е ти излезе со празна слама.. толку и мислев дека ќе направиш

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 9:59 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ТафТабиТ НапишиCOLON
Секој со својата приказна :D
Имаат профили , читаат ... може ке пишат нешто ;)
Но пак не разбирам што очекуваш да каже Димитар , Мартин , Спаива кли било кој друг што не бил нит знае што се случувало . Тоа може да го каже некој од оние 10 луѓе што беа таму .
Jas nisto ne ocekuvam da kazat , sami kazuvaat .Edniot demek ZNAE deka nasive mozat ama samo ako trenirale .........a faktite velat deka ne mozat ......se kosi sam so sebe ..drugiot lomotel deka treba da se bide kompleten a ne e ni cetvrtkompleten ....E kako be taka ?? Znaes a ne pravis sto treba ??? Jas go svajcam toa kako ZNAM sto treba ama ne MOZAM da go ostvaram ! Zarem trebaat decenii da se sovladaat ovie raboti ? Svesni li ste deka bre nie tapkame u mesto 30 godini ?? Uste ne znaeme da frlame i hranime na propisna dalecina , ej ??? Da frlame ne mozeme ?????? A toa e samo 5% od ona sto ni treba za da staneme konkurentni na sredinata na tabelata ?? A tek da se stavime ramo do ramo so edna Hrvatska ili Srbija ??

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 10:06 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
martinMK НапишиCOLON


Јас тебе те прашав да искочиш со факти и анализи ти напаѓаѓ пошто по се исгледа не знаеш ама баш ништо.. како и да е ти излезе со празна слама.. толку и мислев дека ќе направиш
Tolku i mislel deka ce napravam...............e pa falati :NotWorthy: Samo procitaj si ja prepiskata nasa na PP da se podsetis sto se sme razgovarale ....i sto se si dobil kako info od mene ..........
Sto sakas uste od mene ? Da ti kazam vo koe cose i tocno vreme koga ce jade i na sto krapot ? Koj ti kaza tehinka za frlanje , ajde bidi fer i kazi im na kolegive koga i koj te upati da naucis koja e razlikata i kako se frla so para a kako so fast ???? Posebno so fast trska ............nemavte aber !!
Koj crni fakti , Martine koga sekoja godina istoto ...ne mozeme da dostigneme da frlame i hranime se kuka .............ili boilite ne ni cinea ??? Sto analiza da pravam ?? Pa toni strani ovdeka pisuvale istite kako se pravi boila i na kraj kupuvaat gotovi ?? Duri i togas gi gresavaat ??

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 10:09 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Келтан кога ќе искочиш на стаза и лига тогаш муабетиве ќе ти се важат.. до тогаш.. само празна слама е целиот муабет твој закачки и инаети, да видиме колку си ТИ комплетен и како ТИ работиш како ТИ се снаоѓаш.. Ако судиш некој прво сам погледни се па после суди..

Ми личиш на оние шо ѓи слушам кај Перо.. Шоооо.. ја 170м на клипс мавав.. доаѓа на тревник.. 110м.. пфф.. срамота.. апропо муабетот со шекерац и шегобијските тактики :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 10, 2017 2:29 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Да бидеме систематични и општите моабети што и како за иднина да се пренасочат во оваа тема viewtopic.php?f=97&t=6841 со цел оваа тема да остане за светското во Унгарија и да не ја напуниме со 100 страни општи моабети за крапски натпревари


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS6667686970

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 20 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum