www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 01, 2022 1:40 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 47 48 49 50 51 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 22, 2017 11:33 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Ima edna stara narodna koja zavrsuva I dlake smetaju

druzbata bese na nivo.destinacijata preubava a koj ja rasipa temata treba da se izvini

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 22, 2017 11:43 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON 1142
Не се обидувам ништо да докажам Сашо, немам потреба апсолутно и тоа добро го знаат скоро сите.

Ми смета што и покрај максималните залагања и напори на луѓе што доброволно се ангажираат да го унапредат натпреварувачкиот дел од крапскиот риболв во некој се обидува неаргументрано да ја оспори сета таа работа уште во самиот нјезин зародиш.

Премногу се телерираат одредени луѓе а со тоа не се прави ништо добро,


Нема место за издржана и аргументиран дискусија, размена на мислења, анкети, комромисни решенија помеѓу желби и можности, наместо да одиме напред заради некого овде треба да одиме упорно назад а тој истиот нема ни ронка самосвест ни срам ни образ ни перде.

Немам ниту желба ниту потреба да се докажувам кој има нека го праи тоа, јас тоа го поминав кога требаше.

Но не сакам никој да го девалвира јавно мојот труд и залагање без ронка аргументи само од пусти инат и суета.

Се извинувам за уништувањето на темата патем !

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 23, 2017 8:04 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Јас да бидам искрен првпат слушам дека некој заговарал лига на Берсин :confused:

Мене лично да ме прашаше некој за ова, ќе му одговорев кратко и јасно веднаш.

И нема потреба од вакви работи и мислам дека е редно време да се здружиме и си помагаме.

Малку сме и потребата да има вакви случки ко оваа се повеќе од нужни.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 23, 2017 2:39 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Оладете со личните навреди. Нема потреба од погрдни зборови.

Околу лигата на Мавровица прошла година „небулози“ немаше туку беа фактички ситуации кој сите гледаа но никој од одговорните не се мрдна за да се корегираат.

Лига на берсин е небулоза. А што се однесува за нашите води дека се сиромашни, се и сите го знаеме тоа..
Проблемот од секогаш бил егото и титулите.. нели :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 23, 2017 3:29 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Abre krapdzii, mene mi e jasno deka krapskiot ribolov e vtora najvazna rabota vo zivotot ama stvarno znaete da preterate.
Nekoj sekogas se znaat, vo se se prvi i za se veke nekade nesto napisale i kazale.
Na nekoj neformalni sedenki se moze da se cue a posle koga se sobrani site na nekoe ezero se prvi drugari.
Od temava koja e KRAPSKA DRUZBA , pocnuvajki od organizacijata, preku ezeroto do druzenjeto bese se mnogu ubavo.
Ne bese ova Liga ili Kup ili Svetsko prvestvo ova bese druzba.
Taka i odnesuvajte se so smireni strasti i ladni glavi.

Imam edna golema zabeleska na site onie koj sakaat jasno i glasno da si go iskazat svojot stav.
Neka povelat na U.O. na MRF ( site sednici se otvoreni ) i tamo oficijalno neka go kazat svojot stav, povelete na sostanocite na natprevaruvackite komisii i tamo kazete gi zabeleskite, na kraj od kraistata povelete na sednicite koj gi odrzuva vaseto Zdruzenie i tamo kazete im na tie luge koj e stavot na Janko, Petko, Stanko....
Ovde Ve molam malku REEELAX.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 23, 2017 3:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4783
ЛокацијаCOLON skopje
Krapska druzhba sie druzhba ama sluzhba sie sluzhba :lol:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 23, 2017 10:41 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON 605
Некоја слика од мене...

Природа и убавина на езеро Берсин

[ img ]

[ img ]

Мајстор Аки[ img ]


Директорот директорски

[ img ]

[ img ]


Преубавите пехари и спремање за почеток на дружењето

[ img ]

[ img ]


Нашиот Голи Оток


[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ][ img ]

[ img ]

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 23, 2017 11:41 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
JaneMK НапишиCOLON
akiribar НапишиCOLON
na nashiot del batko neripna niednash vo nikoe vreme :mrgreen:
ako istovarea uste malku hrana tie komsiite ni vie nemase da ripate ne samo ribata,na tolku sitna hrana sakas krap divljak da dojde ili karas???

sve si ima svoe aki,sve si ima svoe samo umot e eden ,nemozes da go ispravis.vas vlezot na zalivot vi bese blokiran
Не си прав за оваа констатација, екипата од карши нас ја зафати својата половина од заливот и толку, десно од нив беше Људмил и двете екипи не се изналовеа, ако траекторијата на движење на крапот за влез во заливот беше од таа страна тогаш Људмил и Предраг ќе имаа повеќе риби, но по мене не беше така. Другата (нашата) половина од влезот на заливот не беше нападната со толку храна ниту од нас, ниту лево од комшиите. Сепак мое мислење е дека рибата која удри не влезе од надворешноста кон заливот, туку дека беше спикана апла во залив, потврда на ова беше тоа што нашето десно хранилиште кое најпрво не ни беше хранилиште туку индијанец кој го даде првиот крап, по што таму префрливме уште една, а потоа и трета трска и каде се извади уште еден крап, еден се откачи и имаше најмалку едно до две други крапски повекување (не од оние кратките тит тит на карашите). Да работевме на почетокот со повеќе трски таму десно во зачивот, наместо пред нас, убеден сум дека ќе имавме повеќе улов, но тоа е тоа, секој со своја стратегија и грешки.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 24, 2017 6:21 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
pa normalno deka fativte samo ona sto e vo zalivot,a predrag na tolku hrana moze samo zabi krekaci da fati,sto mislis deka na toa reketiranje ke pomine riba??? fatila pusija na 500 m od vas.Mnoogu ima za diva riba nekoj da uci,ama nemoze da nauci od gogomond,se uci na diva voda

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 24, 2017 7:12 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Za zal istoto mu go kazav i jas na Predrag deka ne saka slapanje. Ne samo na ezero duri i pred trgnuvanje od tuka. Ama golem e on sam si znae.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 47 48 49 50 51 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 11 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum