www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 12:17 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 27, 2017 12:36 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Сакам да отворам една тема каде што Сергеј, Дуле и Јане ќе можат да напишат нешто повеќе во уделот на партнерството во една екипа т.с. што значи ДОБРО уиграно дуо каде што партнерот треба да те покрие ВО СЕ.

Моето видување е следново, кај нас на натпревар каде што водите не се многу захтевни можеш скоро сам да изработиш како што впрочем и се случува, но кога истото дуо ќе излезе надвор на некој натпревар тогаш треба работа и само работа и се паѓа како физички така и психички.
Крапскиот партнер треба да биде исти како колегата задно да бидат прецизни, да можат да хранат исто (спондираат) да зафрлуваат идентичо, да вадат риба самостално, да кобрираат исто,.....

За жал кај нас имаме добри поединци а добри дуа слабо.

Сергеј и Дуле имаат поминато многу натпревари со повеќе партнери па стварно можат да напишат што е битко кај едно крапско дуо.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 27, 2017 7:14 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Balansot vo ekipata e najbiten faktor za uspeh.mnogu pati gleda I slusam vo edna ekipa jas so moite vaka ti so tvoite onaka.ova se moi a tie se tvoi trski.vo ekipa ima edni.eden e vodac na ekipa.nemoze dvajca da ima vodaci.toa se uspesni ekipi.opremata e ista kako I sve ostanato.se spremaat zaedno.zatoa e najtesko da odberes partner.mnogu se redki takvi ekipi ama imaat rezultati.a deka dvete treba da frlaat isto poglednete gi banaj.bojan I ostanatite dua vo vrvot??
Treba da se nadopolnuvaat.nemora da se isti.ama mora dvajca rabotnici I dvajca entuzijaisti I dvajca vospitani.bez ova jok.najdobro I dvajcata da se I finansiski isti kako I so slobodno vreme..

seto ostanato e tamba lamba vo boxot.nema red.nema disciplina.nema pravila I nema plan

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 27, 2017 7:37 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Јане , нешто држи вода ама нешто и не ми штима .

Еден лидер ??!?? чим имаш еден лидер имаш проблем ... значи дека едниот се става над другиот
Мислам дека тоа е повеќе до луѓето отколку до било што . Ако двајцата во дуото се разбираат со поглед и секој си знае што треба да прави , нема потреба некој да биде лидер во дуото .
Лично за мене и Диме . Кај нас нема нити ке има мои трски твои трски , моја опрема твоја опрема . Опремата влегла во бокс и тука е крај на приказната . За секој натпревар постои разбирање , договарање , како ке се работи што ке се работи и зашто ке се работи така . За секој експеримент или измена на зацртан начин на работа повторно има кратко договарање и размена на мислења . Нема јас сакам вака ти сакаш онака .
Србите и Хрватите за кои секогаш се фаќате пецаат едно дуо со години ... зборувам 7 - 8 па и повеќе години ловат , такмичат заедно .
Тука ја имаш таа уиграност и по толку години јасно е дека секој си ја знае својата работа во бокс .

Проблемот кај нас е што немате стандардни партнери во дуата . Зборам за вас постарите и поискусните . Секоја година скоро сте со нов партнер и секогаш некој кубури со партнер . Тоа беше со Предраг на почетокот , тоа беше и проблем за тебе , за Милчо , за Дуле ...
Мислам дека тоа е поголем проблем од било што друго .

Еве ке го земам Сергеј за пример . Сите знаеме кој е Сергеј во спортов но никако не дознавме кој му е долгогодишен партнер на Сергеј
Колку што знам и Сергеј сменил доста партнери во дуото од икс причини ( небитни во муабетов ) .
Е сега рачунај кога Сергеј би имал партнер со кој натпреварува 10-12 години без престан , какво дуо би било тоа .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 27, 2017 9:33 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Davor nego menuvam koga go nema Davor samo i samo OLI.tolku. crta. ili so ovie dvajca ili sam so tatko mi :)

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 27, 2017 10:02 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Па тоа се веќе тројца :lol: :lol: :lol:

А со Давор не сум те видел на вода откако те знам ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 27, 2017 10:20 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
so davor sme se poredko zosto ima mnogu rabota,megutoa sekogas davor i oli se pokaneti. ne se trojca tuku dvajca.tatko mi e za da mi drzi strav :lollol: :lollol:

a so davor sme od 2008 godina na site takmicenja do 2011,posle previse rabota

zatoa i napisav treba i dvajcata da imaat slobodno vreme

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 27, 2017 10:27 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Работа имаме сите Јане ... секој со своите обврски нели ;) сепак мислам дека ако сакаш , ке си најдеш време за се .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 27, 2017 10:40 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Познавам констатни дуа 2 или 3 во МК, што можам да се сетам во моментов.

Нејсе...
Се што е мое-твое во бокс, не бива дуо.

Барам за мене и Тафта можам да кажам од првиот момент, па се до ден денеска такво нешто немало и ќе нема.
Заедно спремаме прихрана, боила, мамци.

Нема моја кутија, твоја кутија.

Околку начинот на фаќање секогаш стратегијата ја праиме со заеднички договор.
И двајцата даваме предлози, се прилагодуваме на ситуација и сме флексибилни за финалното.

Договор куќа гради, НО...многу е битно и партнерите да се приватно блиски и да се дружат. :saso:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 27, 2017 10:58 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
За мене е многу важно партнерот со кого сум на натпревар да е помлад од мене, да има добар слух и да не му се спие многу
Само така Јас можам да се одморам ( читај наспијам )


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 27, 2017 11:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
partnerot da nemie ich ne idam da takmicham :lol:
ako nie ne se trpime pred sve kako prijateli pa posle i da sme pominale mnogu ribolovi zaedno,sme se dokazhale kako tim, veke tuka nema promashaj.nema moja oprema,tvoja oprema...najvazhno e da sme uspeshni a chiva oprema,ideja,kombinacija itn ke bide dobitna toa e samo plus za duoto a nikako natprevar eden megju drug jas ti kazhav vaka,ti rekov trebashe taka i karanje odma i duoto za nikade.sea za sea so boro dobro mi odi ne go menjam za deset svecki prvaci,so pogled sve se razbirame,ne si zaviduvame,se nadopolnuvame i pomagame,tamu sme edno !

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 123»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 15 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum