www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Aпр 25, 2024 9:04 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1112131415»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Второ коло крапска лига 2017
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 28, 2017 8:01 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON2536
ЛокацијаCOLONСтруга
Sportex НапишиCOLON
Sepak, kako Kapiten vo korist na atmosferata i reprezentacija ja prezemam celata odgovornost na svoi pleki za slucenoto i soglasno toa pred pola cas si podnesov ostavka na pozicijata Kapiten Na Krapska Reprezentacija.

Voedno ova e i moj posleden post napishan na ovoj forum kade osven erozija, truenje i negativnost ne procitav nisto poveke (cest na nekolku isklucoci)
!
Mislam deka ova e najdobrata odluka sto mozese da ja donesis :thumbs_up:
Odnosno dvete odluki koi gi citiram ovde.
Kako kapiten mislam deka nisto ne napravi, osven sto od 12-13 ekipi ligata ja svede na 7, ako toa e uspeh.
A za pisuvanje na forum .... iako te smetaat za dobar krapdzija nikade ne procitav nisto korisno od tebe, pisuvase samo navredi kon drugi clenovi i citav samobendisanost, kolku si ti dobar vo kralskite natprevari.

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Второ коло крапска лига 2017
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 28, 2017 8:10 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Оваа година не сум дел од оваа приказна и искрено ми е жал..
Со ваквите настапи меѓунас никогаш нема да одиме напред само затоа што сите сѐ знаеме и умееме нели.. !?

Формумот и лајачите не се никако поврзани со лигата и нема што да бидат поврзани така да не може да бидат криви за некој неуспех.

Лајачи ќе има, таква е психата човечка, во 100кг тулумби една брбушка да падне никој нема да ќи јаде.. нели само лошите работи се памтат..

Можеби прехраниле, можеби шлапале, отишле на туризам, драпање итн.. тие се моментите кој треба да си ѓи размисли секој , дали ние знаеме воопшто да ловиме на такви води или не, дали треба лигата да е онаа која ќе не учи.

Се слушаа муабети 140м 150м 160м.. потфрливме.. Зиг риг кај нас е еднаков со удри мавај кофи.. ама не е така, треба прво да ѓи најдеш рибите па после да праиш удри мавај ако има потреба итн.. рибниот фонд кај нас е екстрмно див и кај нас не се лови крап, кај нас се чека крап..

Требало ова требало она.. па што не го направите.. што само се на муабет останува..

Мојот став е - сите кој сме учесници сме си криви нема еден кривец, иако секогаш е подобро некој „друг“ да е крив..

-- лајач :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Второ коло крапска лига 2017
ТемаИспратеноCOLONЧет Jун 29, 2017 12:30 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Ajde uste nekoja slika.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Второ коло крапска лига 2017
ТемаИспратеноCOLONЧет Jун 29, 2017 1:02 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Кои беа судии?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Второ коло крапска лига 2017
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 04, 2017 11:18 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
martinMK НапишиCOLON
.. федерација не е крива попто не ни знаат шо праат.. ги заболе нив лево маде за лига.. туристи од прв до последен..
види што се случува со водите, со вреќи се тамани, и сакаш некој да ти порибува и да ти чува води, абе камења да може камењата ќе ги изедат.. боди за такмичење.. ајјј апсурд.. гомна да пливаат да може да ги јадат и гомната ќе ѓи соберат..

Ѓи заболе ташачето федерација, тоа ти е мрф дооел и секој си го гледа својот интерес таму..

врти-капа ја не сум, ти не читаш убаво и одма скокаш и пишуваш..
Малку каснам со коментариве ама ќе почнам со критика на овој на Мартин....мислам дека секој кој учествувал во крапските натпреварувања, учествува и сака добра иднина на крапскиот риболов, треба да се воздржи од вакви во најмала рака непромислени и незрели коментари. Поддржувам критики, но издржани, одмерени и пред се пласирани каде што треба внатре во Федерација. Најмалку мислам дека таму цветаат рози, но во никој случај не треба вака да се коментира, да се генерализира и да се става цела федерација на куп, сепак таму има луѓе кои се труделе или се трудат нешто да помрднат, а со вакви коментари само се серете и на нивниот труд. Во крапскиот натпреварувачки дел во изминатите години од аспект на поддршка се отиде многу чекори напред. Не зборам за тоа какви ни се езерата и дали може воопшто некаде да има добра вода. Зборувам за подршката од МРФ, која да се потсетиме во изминативе години се дигна на ниво да се праќаат луѓе во странски земји да збираат информации пред светските првенства, да се плаќа котизација, да се плаќа превоз на натпреварувачите на светско, да се платат дури и авионски карти, да се набавува опрема и прихрана, да се плаќа смештај, појачана логистика итн итн. Со вакви недозреани коментари како овој на Мартин само се турка работата да се вратат времињата кога федерација не мрдаше со прст за крапските натпреварувања, а луѓето на светско одеа со самоорганизирање и само ако собереа по неколку илјади евра од човек. Е тоа беа времиња кога “Ѓи заболе ташачето федерација“, а не би ме чудело да се вратат тие времиња


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Второ коло крапска лига 2017
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 04, 2017 1:03 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Jas eve javno ke prasam pred site.Kade e ostavkata od clenovite na natprevaruvacka??Sergej e covek so hrabrost i doblest ,no mislam deka e posledniot koj trebase da dade ostavka.Kade se clenovite od natprevaruvacka koi sekoja godina ne pikaat se podlaboko i podlaboko vo kalta.
Kade se onie koj se sto rabotat,rabotat zad grb i nemaat m..da da gi istaknat svoite rasipani i podli stavovi pred ucesnicite na ovoj sport koj kakvi-takvi..sepak napravile nesto za ovoj sport za razlika od niv samite.

Predrag...javno te povikuvam da dades tvoe viduvanje na nastanite i da im objasnis na site ovde ,deka ne e samo Sargej krivecot za vakvite zbidnuvanja.
Mislam deka e krajno vreme da gi trgnete vasite valkani race od ovoj sport i da ostavite na spremni decki da ja vodat ovaa rabota i entizijasticki da se atakuva kon pogolem uspeh.

Pozdrav

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Второ коло крапска лига 2017
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 04, 2017 1:57 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Даниел, на што мислиш под “валкани раце“, не ми е јасно?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Второ коло крапска лига 2017
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 04, 2017 3:32 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
А и кои се “спремни дечки“ јас исто би прашал, зашто кога некој се повикува некој да се повлече, добро е да се посочи кој ќе превземе. Како што секој за секого нешто зборува мене ми се чини дека никогаш нема да се најде па ни просто мнозинство за неколкумина кои се “спремни дечки“ и со “чисти раце“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Второ коло крапска лига 2017
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 04, 2017 5:11 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Jул 31, 2012 1:28 pm
МислењаCOLON276
:lol: :lol: Викнете го Петар Гошев....он е со " чисти раце" :)

_________________
Иф ју континју ту рајт маседониан јуит латин лет`рс, ај вил рајт инглиш јуит сирилик, то шоу ју хау стјупид ит ис!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Второ коло крапска лига 2017
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 05, 2017 5:01 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ne go mesajte drustvoto Ribar so odredeni clenovi sto na svoja raka rabotat.
da nebese Ribar I forumot Ribar- dve razlicni raboti nemase da ima masovnost.
da nebese Ribar I nekolku drugi zdruzenija nenase da dobieme toa sto dobivme na svetski.
za portugalija Saso od dzeo svoi pari izvadi da ni se najdat popat.doduse popat se izgubija ama neidese ni edna ekipa na ribar.lugeto se realni.toa sto gi vozat I niv kako I nas edni isti luge nese oni krivi.

jas edno ke kazam.posle zoki s. I sergej vo natprevaruvacka nemalo prav predstavnik na krapskiot ribolov.predsedatel na natprevaruvacka e covek bez gram iskustvo vo lovenje a kamoli takmicenje.ptetsedatelot e krapdzija uste eden plus.AMA PO KOJA CENA.ova go imam napisano sto pati.vodat reprezentacija nesposobni so isklucok na sergej.za liga pocnaa da stavaat uslovi sto nema vrska so reprezentacija.pismeniot ke svati deka reprezentacija e posle liga a liga e drzavno prvenstvo.razgranicete gi dvete raboti.nie ke si peckame liga oni neka si setaat na svetsko I ke nema veke muabeti

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1112131415»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 21 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum