www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 26, 2024 1:30 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS25»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 13, 2017 9:33 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Неколку години неодење на светски првенства, крапџии и пливкари во пакет. Тоа е заштеда од 50-60 илјади евра. Знаете каква вода/патека може да се направи за тие пари, под капа на МРФ?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 13, 2017 9:34 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Keltan НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Напротив, ќе бараме мораториум за учество на светски едно 2-3 години :)
Ne 2-3 , deset !
10 е многу, ама неколку години пауза е потребно.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 13, 2017 9:35 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Филип НапишиCOLON
Неколку години неодење на светски првенства, крапџии и пливкари во пакет. Тоа е заштеда од 50-60 илјади евра. Знаете каква вода/патека може да се направи за тие пари, под капа на МРФ?

Jас сум одма ЗА ... со две раце . Ама ако не ја направите таа вода за 2-3 години ??? шу праиме тогаш ???

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 13, 2017 9:53 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
ТафТабиТ НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Неколку години неодење на светски првенства, крапџии и пливкари во пакет. Тоа е заштеда од 50-60 илјади евра. Знаете каква вода/патека може да се направи за тие пари, под капа на МРФ?

Jас сум одма ЗА ... со две раце . Ама ако не ја направите таа вода за 2-3 години ??? шу праиме тогаш ???
Togas se zbae sto skeduva.
Kakva voda kavi bakraci.
Losa tema a ne i e mesto tuka.
Treba promeni vo mrf treba sveza krv. Trkaci koj ke znaat kako se organizira edna liga. Vo onaa komisija za naprevari treba da se napravi nova samo za krapski ribolov. Koga ke se smenat nekoj rab jas vi garantiram 15 ekipi u mk liga.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 13, 2017 10:00 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
И ова е паушално, онака од ракав...

Али еве ок, јас прифаќам неучество АМА, прво да се напраи таа вода и да се инвестира како што треба.
Нека се напраи како што милувате да кажете (под капа на МРФ) хехе, па нека се сумираат трошоците и колку буџети биле потребни за реализација - толку години нека не се учествува - АМА ОТПОСЛЕ!!

Значи ДА, АМА - прво водата - е после 'Мораториум'!

Праење бајрам на паметот не донесе до ова дереџе. Според мене (исклучок на 2-3ца) во МРФ нема капа.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 13, 2017 11:11 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Sekoja god ke.se odi na samiponati,sakal nekoj ili ne..prikaznite od stedenje I mali kutinja se samo prikazni na.poedinci..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 13, 2017 12:30 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Филип НапишиCOLON
Неколку години неодење на светски првенства, крапџии и пливкари во пакет. Тоа е заштеда од 50-60 илјади евра. Знаете каква вода/патека може да се направи за тие пари, под капа на МРФ?
a od kade tie 50-60000 eur???Od federacija??? pa ni ona ke nema kolac od tie 50000 60000 eur ako ne se odi,zosto nese nejzini pari

i js vikam da ne se odi,ama kompletna promena na cela federacija od pretsedatel,cela natprevaruvacka pa jovo nanovo,ne se krivi natprevaruvacite sto imame nepismeni ,neodgovorni i nesposobni vo federacija pa oni da ispastaat

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 13, 2017 12:49 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Јане, леба ти, не траскај.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Svetsko 2017 deseda madjarska
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 13, 2017 1:44 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
saso НапишиCOLON
Jas sum clen na U.O. na MRF
Normalno deka nitu na mene ne mi se dopaga ovaa nastanata situacija vo krapskiot ribolov.
Iako mislam deka nikoj mene kako licnost ne me stava vo toj t.n. MRF Doel sepak me zasega taa sostojba.
Me zasega zaradi toa sto mislam deka razmisluvanjeto i namerata za okrupnuvanje na krapskiot ribolov vo Mk na MRF bese dobra.
Od edna nikakva sostojba se postigna nesto sto odavna krapdziite vo Mk mozele da go sonuvaat.
Zamislete se finansira kotizacija, pat, hrana, prihrana i mamci za ribolov pa i nekoj drugi potrosni materijali a odat trite t.e. cetirite najdobro plasirani dua od ligata.
I da ne navleguvam podlaboko ke Vi go kazam samo ona sto kojznae kolku pati sum go kazal.
NE POSTOI SPORT KADE POLESNO MOZES DA OTIDES NA EDNO SVETSKO PRVENSTVO.
Sto Vi e problem ?
Da ispecate tri kola i da odite na svetsko?
Slusam zabeleski, toa kostalo, pa od rabota treba da se izleguva, pa treba da se frli 140 m. pa treba da se pokaze rezultat, pa ako ne se pokaze...
Pa ako ne se pokaze ke treba da ima muabeti, pa ako ima muabeti nema da sum ,,najdobriot,, krapdzija vo Mk
Site sto frlaat drva i kamenja po MRF doel bile ucesnici na svetskive. Rezultati ???
Pa sledi, ne sme nie krivi, MRF Doel e kriv zaradi .............
Abe ajde.
Abe prijavete se vo Liga, ispecajte, trenirajte, napravete rezultat pa posle kazete mi deka MRF ne cini.
Zamislete nekoe Duo da zastanese na piedestal na nekoe Svetsko. Zaslugata ke bese na MRF Doel ?

Za kraj, site znaete deka so muabetenje po javnite mrezi nema da se smeni nisto ( osven polnenje na sopstvenoto ego ) zatoa prevzemete nesto.
Da sum na vase mesto, jas bi pocnal so samiot sebe.
Sase..so seta pocit kon tebe,ama voopsto ne se slagam so postot pogore.Znaeme dobro koj e involviran vo celata ovaa prikazna i koj uspea da go napravi ova sto denes ni se slucuva.Sekako ne si ti del od ova i kako poedinec tesko deka ke mozes nesto da smenis,iako tvoeto dosegasno vlozuvanje ,bese maksimalno.
Za ona pogoreboldiranoto...eve edno prasanje od mene.Kako jas da se prijavam do godina vo liga,a sakam da natprevaruvam??

Odgovori mi te molam

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Сеп 13, 2017 1:45 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Kako I ti so sumite.ako se davaat za svetsko 15000 20000 kaj se ostanatite pari?

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS25»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 23 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum