www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 01, 2022 12:49 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 25 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Svetsko 2017 deseda madjarska
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 12, 2017 12:50 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Егоист е човек кој е себичен..
Егоцентрик..... е тоа е крапџија у МК, јас се знам, јас се сум имал, јас оваа опрема, јас онаа опрема, овој микс вака онака.. муабети 300.. сказни за мали деца а на вода бил 3 кола лига и 2 тренинга или 5 пати цела сезона на некое језовирче.. пффф...

Тресеше се гора роди се миш се муабетите..

Кога ќе капеме на вода по 30 излегувања и ќе експериментираме и знаеме/дознаваме што како со мамци и тактики.. малце ке се мрднат оловните тркала..

Елан на нула, сите својот г'з си го гледаат, што е и нормалчно нели во категорија на егоцентрици спаѓаме.. има и исклучоци ама малку се..
Многу вода се тркала према туѓа воденица..

Само едно ми остана од интервјуто на Радован со Банај..

“ние во нашата репрезентација немаме тајни„ - а ние кај нас.. ОКО да може ќе си извадиме.. ете толку сме назад.. 12 век печење вештерки на клада..

А за репрезентација.. навивам за сите оние кој носат Македонско знаме..

п.с. имено.. мојот потпис кажува сѐ..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Svetsko 2017 deseda madjarska
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 12, 2017 7:54 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
ico baits НапишиCOLON
Kompleten upraven odbor e za nadvor od mrf,,definitivno,vklucitelno I ti sale , :D a pred tebe filip,znaes koj.. :D
:lol: :lol: :lol:

Шала на страна, мислам дека е крајно време да престанеш проблемот за сопствената неспособност да го лоцираш кај други ;)

УО на МРФ нема никаква врска со вашето натпреварување, освен што обезбедува финансии и логистика за патувањето. УО на МРФ редовно се соочува со критики од цела заедница на рекреативни риболовци дека нивните пари се трошат за грст неспособни такмичари кои не може да се одвојат од дното на табелата, а сепак истото тоа УО стои позади тој грст такмичари, за жал. Да е до мене и до неколку други кои размислуваат како што треба во тоа УО, и крапџии и пливкари ќе заборават на светско наредни неколку години.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Svetsko 2017 deseda madjarska
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 12, 2017 9:21 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Vaka prvo temata ne mrf i upraven odbor.
Jas na takmicarite im davam potpolna podrska na ova svetsko prvensto i da ne iznenadat so najdobar rezultat. Napred nasi.
Iako sakam malce poveke komunikacija od niv transparetna na ovoj forum.
I sto treba za pomos im stojam na raspolaganje.
Nejkam da miniram nitu edna reprezentacija vo koj bilo sport kade se naprevaruvaat nasi bilo na svetsko ili na nekoj privaten kup.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 12, 2017 10:53 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
Kako da debatiram so filip koga nemoze da razbere,,
Ne si ti brat za u mrf.,veruj,,nemas kapacitet..
Kako.sitel tv.si,kaj gree sonceto tamu se vrtis :) zavrsi toa vreme ,ide vreme probelmite da bidat transparentni I da gi resavaat ljudge sto imaat razbiranje I znaat stotreba za krapski ribolov..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 12, 2017 12:26 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Среќа што твоите квалитети и капацитети се сведуваат на криење на натпреварувачка прихрана и мамци или на такмичарски риболов со снешковци.

И не мешај баби и жаби, МРФ не е крапски натпревар, МРФ е пред се над 30 илјади рекреативни риболовци на чиј грб вие се шетате на светско крапско и редовно сте на дно на табела. Потранспарентно од тоа амин.

Јас мојот капацитет во МРФ го користам за други работи, не се мешам во крапскиот дел. Затоа УО е составено од различни луѓе, среќа што не е само од крапџии, инаку пропаднавме веднаш.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 12, 2017 1:00 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
Da da..u pravo si ,za 3reprezentacii imam mamci praveno dosega ,I moi boili davanona.srede natprevar na.ekipitite.za da se upisat..
Ne e bitno kaj si I mrf,bitno e.sto si tamu ne.razbiras krapski ribolov ,a.komentiras za krapdgiite..
Kazi.mi dali 6ekipibe uspex liga.u 2017'' I prasaj se zosto
I so.ponatamu da se diskitira.

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 12, 2017 1:36 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
По обичај произволно си пишуваш. Кога сум рекол дека е успех 6 екипи во лига? Нормално дека не е успех, катастрофа е. Но вината не е толку кај МРФ, колку што е кај вас. Добро, не кај вас, вие секако сте банирани од лига, на другите натпреварувачи мислам.

Како никогаш порано, МРФ покрива трошоци, ваше е само да такмичите. И добар дел и тоа не го прават, дел бидејќи цвикаат од кастинг, други од 3 кола по 72 часа, трети не можат ради обврски итн. Стварно не знам што треба МРФ да направи за да ви биде погодено на сите.
Можда како годинава кај пливкарите, им ги исполни желбите пред светско за после неколку години во средина, пак да отидат на дното на табелата на светско? :hit_head:
ico baits НапишиCOLON
Da da..u pravo si ,za 3reprezentacii imam mamci praveno dosega ,I moi boili davanona.srede natprevar na.ekipitite.za da se upisat.
Околу ова... Го гледаме сите резултатот :~~ :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 12, 2017 1:51 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Филип НапишиCOLON
По обичај произволно си пишуваш. Кога сум рекол дека е успех 6 екипи во лига? Нормално дека не е успех, катастрофа е. Но вината не е толку кај МРФ, колку што е кај вас. Добро, не кај вас, вие секако сте банирани од лига, на другите натпреварувачи мислам.

Како никогаш порано, МРФ покрива трошоци, ваше е само да такмичите. И добар дел и тоа не го прават, дел бидејќи цвикаат од кастинг, други од 3 кола по 72 часа, трети не можат ради обврски итн. Стварно не знам што треба МРФ да направи за да ви биде погодено на сите.
Можда како годинава кај пливкарите, им ги исполни желбите пред светско за после неколку години во средина, пак да отидат на дното на табелата на светско? :hit_head:
ico baits НапишиCOLON
Da da..u pravo si ,za 3reprezentacii imam mamci praveno dosega ,I moi boili davanona.srede natprevar na.ekipitite.za da se upisat.
Околу ова... Го гледаме сите резултатот :~~ :D


Не знам само зошто ја мешате лигата со светско .
Масовноста во изминатите години не беше поради фактот дека е се покриено на светско .
Масовноста беше поради фактот дека лугето сакаат да се натпреваруваат и да победуваат , но не да се занимаваат со глупости за време на натпреварите . Правење календар и бирање вода бара поголема посветеност , а не само ај да пробаме таму па што биде .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 12, 2017 2:18 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Мене не ми е јасно и зошто Ицо го меша УО на МРФ со лигата, си има таму натпреварувачка комисија, таму нека се обрати за се околу натпреварите :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 12, 2017 2:25 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Филип НапишиCOLON
Како никогаш порано
Ова ти е многу јако хехе. :D

Настрана од ова, реално проблемот никогаш не бил светското првенство. Можеби само 5% од сите глупости!

Проблемите се од дома, од организација, од некомпетентност, од индивидуалци со лични интереси и сфаќања за спортот, факти кој се неспорни - а се случија и се скриваат под тепих, грешки кој се повторуваат, услови кој се несоодветни, судиски дабакли итн итн итн.....

Јас иако имам 2 пласмани, не сум бил ниеднаш и мојата индиферентност потикнува од лигата, не од светските.
А за плаќањето...хехе. Јас ако се прашувам подобро да не плаќаат. Саде УО на МРФ од џеб ги извади.

Па сеа 2 натпревари во бугарија за зиг-риг ме коштаат колку 1 светско првенство!

Настрана крапскиот....генерално, не сме ние луѓето кој ќе ги средиме работите во риболовот! Колку и да се издвојуваш и придонесуваш, интересот на другиот ќе ти го посере ангажманот!

Таков е системот! Ќорав! - Ти порибуваш, тој подоле става у чуварка.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 25 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum