www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Jун 30, 2022 11:51 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 20 21 22 23 24 25 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 09, 2017 10:23 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
martinMK НапишиCOLON
Келтан кога ќе искочиш на стаза и лига тогаш муабетиве ќе ти се важат.. до тогаш.. само празна слама е целиот муабет твој закачки и инаети, да видиме колку си ТИ комплетен и како ТИ работиш како ТИ се снаоѓаш.. Ако судиш некој прво сам погледни се па после суди..

Ми личиш на оние шо ѓи слушам кај Перо.. Шоооо.. ја 170м на клипс мавав.. доаѓа на тревник.. 110м.. пфф.. срамота.. апропо муабетот со шекерац и шегобијските тактики :)
Koci malku Martin , ne sum jas neprijatelot vas ovdeka ..........Taka li e ? Stvarno li e taka ? Sto e bitno kolku sum jas kompleten ? Jas sum i prekompleten za mojot nacin na ribolov na krap ! Ako sum sakal i uste povazno ako sum se osejcal sposoben da takmicam ce takmicev koga trebalo .........Dodusa niti sum znael pred 20 godini deka Mk odi na svetski i deka imame liga ......da sum znael mozebi poinaku ce bilo .....
Vie sto ste odlucile deka mozete i sakate ste tie sto treba da se dokazat deka nesto vredat na staza ne jas ! I ne go potcenuvaj secerecot te molam :D Jas ne bi go ni poglednal ama znae da dade ubavi ribi ...........

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 09, 2017 10:31 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
martinMK НапишиCOLON
Овде ќе ја поставам преписката одма у кратки црти..

Муабетот е што ме итритира што омаловажуваш.. и бараш од мене незнам што..

Сме говореле за какви видови на трски има за што и како работа со фаст тапер, како правилно и точно се зафрла. И сум ти благодарен за тоа, и сам знаеш, но ме нервира што мене ме прозиваш за тоа што го искажувам ставот мој и очекуваш да искажам што.

Ломотам ја веќе 3 години од коа почнаа да се усеруваат работите со лига.. ти реков.. кога ке има достојна лига тогаш.. се до тогаш ова е хај хуј муабет и нема да учествувам во којекакви ти лиги..

И што ако поддржам колега кој вели дека треба да се комплетни, па треба да се 110% спремни тие што ќе одат на светско, треба да имаат надвор од лига уште 50 дена на вода минимум.. и го зборам за да некој ако е малце паметен да се освести.. не го ломотоам за да си полнам постови..

Уосталом тие шо биле на светско тие треба да си кажат шо гачки и прикаски им се дешавале.. ја сум само еден спектатор од страна кој си ломоти овде :)
E pa ova me iritira Martine .................ama ne trebalo tebe licno te spreci da sovladas domasnata ........nikoj ne te tera u liga so sila . Zosto za svoja dusa ne si treniral povejce ? Imate ezerce do gazot da mi prostis za trening ?? Znam deka ti e jasna teorijata okolu trskite ........sam znaes deka se sitni finesi sto treba da se koregiraat da so lesnotija frlis ihaa preku 150 metri ????Trski pravi imate so kolegata Maxim ........?? cekaj be , i nego odamna go nema na forumov ? Se e OK so nego ? Da mi ja podravis azdajata :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 09, 2017 10:34 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Епа и ти ме ставаш у ќош.. а сум исто посматрач како тебе..
Знаеш како е муабетот математиката дома и на пазар не е иста.. е исто со такмичењево..

Максим не е у МК у Исланд отиде у јабана да печали пара.. сеа немам со кого да такмичам :) и една од работите зошто олабавив со се.. оваа година само еднаш имам на вода отидено..

Ни фали на сите малку плус ангажирање ама тоа малку е релативно.. предпрошла година убаво се тренираше.. ама сега.. нишо.. кој не може кој не сака.. усоталом ова со лигата беше капак..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 09, 2017 10:41 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Da go pozdravis koga se slusnes............ubavi zeni ima na Island i bakalari :D
Beck to topic ............kakva analiza da pravime koga nikakvi detalji nemame...?? Ona sto znam e deka imalo tinja , demek celo ezero .......onie na B sigurno zakopale mamcite so helikopterite vo nea ili im visele na pola metar nad dno .............. :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 09, 2017 10:45 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Јас само знам дека е добро да искочиш што подалеку и со што помалце храна во почеток.. како правеле што правеле незнам.. битно муабетот од енглезите беше дека хранилиштето го граделе со време а не да го натрупаат.. што се однесува до хрватска.. мислам дека слично било..

Дека имало муљ, сите викаат дека било длабока и мека муљ..

Анализа.. мора да се работи на прецизност и дистанца и контрола со хранење, дека имале добра боила не сумњам, мислам дека била и повеќе од солидна
каде се киксовите убаво е секој да си ѓи признае пошто сите ќе научиме некој плус..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 10, 2017 9:13 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Keltan НапишиCOLON
......
Ајјј.. Ама зошто идеш со глава во ѕид? Келтан,каде спомнав јас дека не треба техника,физика и што ти знам јас тамо. Напишав ли некаде дека треба само како коњ секој ден на некоја ливада да маваш додека не воспалиш мускули и додека не уништиш трска? Де најдими ми пост таков молим те. Па нормално бре друже Владо дека прво треба да знаеш што правиш,што треба да правиш.Да знаеш какова трска имаш,како работи таа,идеална тежина итн итн.. Значи да почнеш од нешто,кога се тоа ќе се избалансира,почнуваш да тренираш кондиција,прецизност итн итн.. ПА за еден глуп бодибилдниг каде креваш тежини за почеток треба да знаеш како да дишеш,како да држиш тег и слично,па после зголемуваш тежини итн...

Зошто ние да не можеме да научиме?? Што ние глупи ли сме? Хрвати,Романци и останати да не се попаменти??
Не можеме ние со 5 тренинга ако може така да се кажат,да кажеме дека сме спремни или дека не сме спремни..
Еве ајде кажи зошто хрвати,романци,французи,руси фрлаат и ловат на 160-170 итн итн.. Еве баш ме интересира твојата теорија??
Треба да се има желба и да се сака тоа што се прави и резултатот ќе си дојде.
Еден период кога упорно ловев на поголема далечина со тек на време станував по прецизен и со мамец и со спод/кобра,знаев како ми работат трските,сподот.Со тек на време флрав се подалеку. Ама ги продадов старите трски земав скроз различни,почнав помалку да одам и тоа што одев одев со чамец па не ми требаше далеку фрлање и сеа после 3год. едвај фрлам 100м.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 10, 2017 9:24 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Mozeme i nie da bideme kako Ronaldo.Mesi i ostali sportski velicini......sto nie glupi li sme :)
Ovoj muabet e kako pred mnogu godini sto go kaza eden moj bratuced.......Da trenirav uporno fudbal sega bi bil podobar od Savicevic. :lollol:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 10, 2017 9:26 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 7:16 pm
МислењаCOLON 47
За оние плачковците у Б сектор бев сигурен дека нема да фатат риба пошто не знаат . Нити знаат да хранат нити знаат да ловат . Да фрлаат уште помалце :lepi: така да за нив ми беше очекувано :D :D :D[/quote]

Ne znam koga porasna I koga nauci da lovis. Da. ne bese Aquarium uste po bojnik ke odese. I ti najde da komentiras. Dva pati po red go izede od nas. Aj prviot pat ke kazes pozicijata ni bila dobra AMA vtoriot pat do nas bese be kurle, na ista manila lovevme. Rezultatot go znaes. Ti gi raskazavme filmot kako na malo dete. Taka da glej si patot, brkaj si rabota se e ok.
Ke ima drugi priliki, ligi, kupovi...pak istoto ke ti se sluci. Ke si gledas televizija i pak po forumov ke jades boranija.
P.S. I aj da si napravil nekoj rezultat na vakov natprevar, ke se podzamislam, vaka te razbiram samo kako edno iskompleksirano momce na koe osven jadenje boranija po forumi nisto drugo ne mu pomaga.
:thumbs_up:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 10, 2017 9:42 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
filip030682 НапишиCOLON
Mozeme i nie da bideme kako Ronaldo.Mesi i ostali sportski velicini......sto nie glupi li sme :)
Ovoj muabet e kako pred mnogu godini sto go kaza eden moj bratuced.......Da trenirav uporno fudbal sega bi bil podobar od Savicevic. :lollol:
Е ок тогаш.. Не знаев јас дека за фрлање и ловење далеку треба да имаш талент.. Како бе тоа по 100 крапџии во Хрватска,Романија се родиле со талент изгледа до воздухот е.. А што ќе кажеш на тоа дека пред 4-5год. само неколку земји имаа екипи со спремни фрлачи,па со тек на време на секое наредно светско се појавуваат екипи од разни земји што ловат на 150-160м. Остај од разни земји,туку и од тие што и претходно беа фрлачки земји :) ги менуваат луѓето и пак си пецат на која и да е потребно далечина.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 10, 2017 10:11 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Dimitar НапишиCOLON

Е ок тогаш.. Не знаев јас дека за фрлање и ловење далеку треба да имаш талент.. Како бе тоа по 100 крапџии во Хрватска,Романија се родиле со талент изгледа до воздухот е.. А што ќе кажеш на тоа дека пред 4-5год. само неколку земји имаа екипи со спремни фрлачи,па со тек на време на секое наредно светско се појавуваат екипи од разни земји што ловат на 150-160м. Остај од разни земји,туку и од тие што и претходно беа фрлачки земји :) ги менуваат луѓето и пак си пецат на која и да е потребно далечина.
Dimitar sega bev vo hrvatska nekolku dena .......na vlez na Zagreb levo desno od avtopatot ima 2-3 ezera i na odenje i na vracanje na niv imase saranski natprevar.Znaci tuka za tie nekolku dena mozda pominale 100 ekipi kade se drugite ezera ........kaj nas sekoja godina 5 tima vo namestena liga koi godisno nadvor od ligata ne ni viduvaat voda a ne pa da takmicat.

Drugo ako mislis deka ne ti treba talent i trenjer da te podgotvi gadno si se zaebal......gledaj Capan sto napravi od Rusija za 3 god.....

Ako od sekoe drvo se pravi svirce togas od magareski k... kaval ke praea......

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 20 21 22 23 24 25 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum