www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Jун 30, 2022 11:56 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 8 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 20, 2017 6:09 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON 2377
Сакам да ве информирам дека ФИПС дефинитивно го потврди доделувањето на Србија да го организира светското првенство во крапски риболов на Ада Циганлија2018 година.

БИСТРООО


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 20, 2017 6:38 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Браво , убаво ... комшиска вода на која доста колеги биле и пецале .
Добро е што Србија успеа да смогне сили и да го земе светското за 2018та
За оваа вода верувам дека полесно ке се добијат информации

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 21, 2017 1:08 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Informacii..................se duri se krstite vo niv , ce bidete sekogas prvi ama od dnoto nagore :head_bang:
Blisku vi e ! Imate sansa i toa odlicna ! Odete i lovete ....na SITE pozicii .........podobra INFO od toa nema da vi dade ni SV.Petar !!

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 21, 2017 9:25 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Pa nemoze da se lovi Keltan :D :D :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 21, 2017 10:35 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
дур не порибат, џабе неможе. :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 21, 2017 11:53 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
Sto , nema ni eden krap vo nego ??? More elate si kaj mene , cuvam dva vo bure belki ce gi fatite nekako ....za opas :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 21, 2017 12:55 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Па пред 1 месец на истава вода беше тој хуманитарниот куп каде ловеа 40 екипи и не се улови ниту една риба.
За наградите си праеа лотарија на крајот.

А тоа што неможело да се фаќа големи муда баљој...

е сеа... јас не се сомневам дека нема да порибат и дека нема да ја спремат водата, но тоа до пролет тешко дека ќе се случи.
Таму треба минимум 50 тона крап.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 21, 2017 1:01 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON 2377
Spaiva НапишиCOLON
Па пред 1 месец на истава вода беше тој хуманитарниот куп каде ловеа 40 екипи и не се улови ниту една риба.
За наградите си праеа лотарија на крајот.

А тоа што неможело да се фаќа големи муда баљој...

е сеа... јас не се сомневам дека нема да порибат и дека нема да ја спремат водата, но тоа до пролет тешко дека ќе се случи.
Таму треба минимум 50 тона крап.
Колега ова со бројкиве некако :crazy:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 21, 2017 1:07 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Со оглед на фактот дека 40 екипи од цел балкан не фатија ниту едно рипче - не мислам дека таа вода ќе понуди добар натпревар од размер на светско првенство.

Еве колега, кажи ти колку е потребно таа вода да се пориби за да 72 екипи ловат и се натпреварваат и сето тоа да личи на право светско првенство?

5, 10, 20, 30, 100, 2 тона???

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 21, 2017 1:35 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
3-4 тона, крапови од 2 до 4 кг, натпреварувачки :mrgreen: Спремајте шеќерац

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 8 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 9 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum