www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jул 12, 2020 5:56 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 4 5 6 7 8
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 05, 2018 5:51 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
На таа вода секоја фатена риба е чиста случајност.
Најмалку 80 ако не и 90% од екипите нема да имат риба
Затоа не ги обвинувајте натпреварувачите, едноставно таму нема риба
Подобро на следниот состанок да се дискутира дали со вакви организации не е цел на Светскиот организатор е само да се соберат парите на земјите кои ќе учествуваат, а дали има риба, на кого му е гајле
Нешто подзаборавиа на едно правило кои Тие го беа наметнале , одредена вода МОРА да има толку и толку риба, организаторот да приложи адекватни докази за тоа
ПС. мислам во еден предишен пост напишав деак ова ќе биде фијаско


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 05, 2018 6:10 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
vasil НапишиCOLON
На таа вода секоја фатена риба е чиста случајност.
Најмалку 80 ако не и 90% од екипите нема да имат риба
Затоа не ги обвинувајте натпреварувачите, едноставно таму нема риба
Подобро на следниот состанок да се дискутира дали со вакви организации не е цел на Светскиот организатор е само да се соберат парите на земјите кои ќе учествуваат, а дали има риба, на кого му е гајле
Нешто подзаборавиа на едно правило кои Тие го беа наметнале , одредена вода МОРА да има толку и толку риба, организаторот да приложи адекватни докази за тоа
ПС. мислам во еден предишен пост напишав деак ова ќе биде фијаско
Apsolutno se slagam so vasil deka ADA CIGANLIJA e mosne teska voda..ne da gi branam nasite ili nekoi drugi lica ili slicno...no voda na ova ezero trpi mnogu poveke riba nego sto e pusteno pred takmicenje a posebno sto moze da " nosi" mnogu poveke riba generalno...
Ova ezero zadnive godini stana aktuleno za ribolov ,bidejki prvicnata namena i bese sport i rekreacija vo topli zeski letni denovi ili citaj PLAZA ..ili Belgradska riviera...
Od sekogas imalo DEVERIKA,krupna,,za zal i somceto amerikansko se mnogu namnozi...
Sekoaj riba od ADA treba da se vrednuva x 10 /iako ke ima pomalce kilogrami/.... bidejki e mosne tesko da se ima ulov za kratko vreme...

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 06, 2018 1:50 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Читајки низ ФБ коментари на поединци кои до вчера се лигавеа овде на овој форум, да не поверува човек какви постови се пишуваат.
Па може ли да се нема ни грам уважување кон некој кој ја застапува Државата, Тие сите натпреварувачи кои се таму ЗАСЛУЖЕНО се таму, кој мисли дека е подобар - нека повели следната година да се натпреварува
Ниту една земја во околината не си ги омаловажува така своите репрезентативци како штотоа гоправат поединци
Срамота


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 07, 2018 8:25 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jул 31, 2012 1:28 pm
МислењаCOLON 276
Predhodnoto svetsko prvenstvo 70 strani diskusija...za ova 8 strani ?!?
Ke odi forumov vo penzija ?

_________________
Иф ју континју ту рајт маседониан јуит латин лет`рс, ај вил рајт инглиш јуит сирилик, то шоу ју хау стјупид ит ис!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 07, 2018 8:29 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Сеп 30, 2015 12:24 am
МислењаCOLON 18
mesiah НапишиCOLON
Predhodnoto svetsko prvenstvo 70 strani diskusija...za ova 8 strani ?!?
Ke odi forumov vo penzija ?
Се надевам не.....

По мене,светсково треба да се поништат резултатите....неодговорност на ниво.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 08, 2018 3:59 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Добро бе стајте нешто финално, резултати, табели, збор два како беше ...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 09, 2018 12:53 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Саб Oкт 06, 2018 4:42 am
МислењаCOLON 1
vasil НапишиCOLON
Читајки низ ФБ коментари на поединци кои до вчера се лигавеа овде на овој форум, да не поверува човек какви постови се пишуваат.
Па може ли да се нема ни грам уважување кон некој кој ја застапува Државата, Тие сите натпреварувачи кои се таму ЗАСЛУЖЕНО се таму, кој мисли дека е подобар - нека повели следната година да се натпреварува
Ниту една земја во околината не си ги омаловажува така своите репрезентативци како штотоа гоправат поединци
Срамота
-----------Da , se slozuvam deka se ZASLUZENO tamy .I zatoa predlagam na prvite dvajca na slikata da im se dodeli krapska penzija + extra dodatok za umesnosta da ne ulovat ni krapce na tolku svetski prvenstva ! Imase voda , imase ribi vo nea ! Uslovite za site isti ! Ova stana teska tradicija kaj nas , nikako edna prokleta riba da ne se ulovi kontinuirano so godini , na razlicni vodi ?? Toa kazuva MNOGU ! Koja voda ce im se pogodi na nasive ? Mozebi vodata vo bureto kade cuvam dva krapa za trening :D Se NEKOJ i NESTO drugo e krivo za nasiot neuspeh ! Nuklearni centrali , zidovi od ucilista , te trevi imalo , te potopeni DRVA .......DRVA !! Nikako krivica kaj nasite reprezentativci , a ? Nema opravduvanje ! Srejca sto ovaa godina ne potrosija ni denar daden od mene ...edina uteha !!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 09, 2018 3:24 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Ај сиктер бре копук еден, тресиш глупости, таен агент 007


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 4 5 6 7 8

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum