www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jул 11, 2020 7:37 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 11 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 30, 2018 12:23 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Почитувани колеги

крапска натпреварувачка секција достави предлог пропозиции и предлог календар за крапската лига и куповите во организација на МРФ .

Се надевам дека утре 31.01.2017 ке добиеме повратен одговор од МРФ дали се прифатени календарот и пропозициите и истите ке ги објавиме на форум

Бистро ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 02, 2018 2:10 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON 3008
Добар календаров. :D

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 02, 2018 2:39 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Календарот е прифатен, би требало да го објават.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 07, 2018 8:59 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
http://www.mrf1952.mk/images/documents/ ... p-2018.pdf

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 07, 2018 6:03 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Чет Дек 28, 2017 6:23 pm
МислењаCOLON 2
Covek i da saka da se vkluci vo ligata ke se razocara, bugarija i paljurci? Mi poarno na Dojransko Ezero poubavo ke si pominete


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 07, 2018 8:20 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Ај добро вечер пред се :lol:
Гледам дека си расположен , па би те замолил вака најпријателски да организираш една дружва или куп на Дојранско , да спремиш патека со 20тина бокса , да помине се како што мислиш дека треба да помине па да правиме лига и на Дојранско . Пробај па да праиме муабет понатаму ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 07, 2018 11:21 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Чет Дек 28, 2017 6:23 pm
МислењаCOLON 2
Nee falaa organizirav jas i pateki mestev i kosev i se i na kraj jas znam so dobiv. organizirajte dobri decki ste.a za paljurci vidovte ribi koa nemase voda, i togas lom napravija.realnosta e deka vo Makedonija ima dobri vodi ama nema ribii ;) vie ke organizirate bez somnez samo ribi falat.... moe mislenje e se dodeka na ribar 2011 ne mu se dade dobra koncesija takmicenja kaj nas slaboo pozdrav


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 08, 2018 8:43 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
:lol: :lol: :lol: :lol: Се почесто го слушам тоа НЕ ФАЛА :lol: :lol: :lol:
За реалноста си во право , сите тоа добро го знаеме . Имаме одлични води ама рибниот фонд ни е за жалење . Секоја вода е приказна за себе .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 08, 2018 9:03 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Odlicni datumi za dobro tamicenje.
Vodite izbrani barem za pristap i staza top.
E sega moe viduvanje ke pocnam od nasite ezera.
Palurci ezero so super lokacija i dobra staza .
Edino e zagonetka ribniot fond.
I kolku bi imalo kapacitet drustvoto da gi socuva ribite koj eventualno bi bile pusteni od strana na mrf, so odgled deka nivnoto drustvo ima doneseno vakva odluka.
ЗСР Костреш-Богданци
3 Февруари во 22:38 ·
Почитувани риболовци, на состанокот одржан на 02.02.2018г. членовите на ЗСР Костреш одлучија:

- Годишна членарина да биде 1500 денари;
-Дозволена големина за зимање на риба крап е од 2 до 5 кг и тоа по еден на ден!!!!
-Сите други правила според правилникот остануваат да важат :)

Утре во недела ке се поставуваат огласни табли, кој сака дружба нека повели.
.

Toa znaci deka moze za brzo vreme da se istrebat ribite.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 08, 2018 9:14 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Mavrovica.
Voda koja treba da bide krapska idila vo mk.
Za zal ne stana.
Poribuvanja mrf za nekoj tri godini 1 ton.
Ribar 2011 300 kg.
Mrena 500 kg.
Toa e negde priblizno 2 tona riba.
Od toa ima nesto ostanato i ima dobar mrest ama e daleku od toa da ima dobar naprevar i zar.
Normalno krivi sme za toa pak nie ribolovcite.
Kako staza za krapski naprevam ima mali neednakvosti ali toa sto e.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 11 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum