www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 12:57 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7891011»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 13, 2018 11:26 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 7:16 pm
МислењаCOLON47
marks НапишиCOLON
Spaiva НапишиCOLON

Многу очигледно е дека лигата ќе биде на Паљурци.
Купот пред лига да го напраите, напрајте патека и помогнете на сите учесници да ја осетат водата и да има борба.
Се што можеме ќе помогнеме.

Пехарите се лично од мене!! :lepi:
И од мене (ако ми дозволиш Димас).

Ме потсеќа на еден ревир, тазе, за прв пат и одлуката лигата да се прави на тоа место. Па еден будала, го организираше првиот натпревар таму, направи меморијален куп, пред самата лига, за да се запознаеме со ревирот. Има право Сергеј, приказната се повторува. И ако потпаднеш под сите драпања, а богами и навреди, ти доаѓа да ...... АМА не се сите исти. Ксмет што има помлади, има и ентузијасти кои иако свесни за околината се ставија во оган да помогнат, а за возврат добија по нос. Имале нели интерес. Хахахаха.
Искрено Браво за дечките во секцијата, браво за оние кои прифатија да ги послушаат и кои се одговорни за организација, браво за некои луѓе кои и покрај анатемисувањето останаа на линијата да има лига, да се оди на СП, да се покријат трошоци. Не знам што уште треба да се случи за да се свестиме дека треба да се помогне а не од заседа да се каменува. Не се гради авторитет само со критики туку со дела. Јас, јас, јас па пак јас. До онаквото више.

ПС
Хрватите веќе сите се пријавија за натпревари, заклучен е списокот, а ревирите и календарот сеуште не се одредени. Никој збор не изусти за организацијата на овогодишната лига, за тоа каде и кога. А ние? Овој Предраг, за некои, и медал да освои пак нема да го бива, пак ќе се дроби.

Време е оваа нагомилана , генетска негативна енергија да исчезне. Време е да почнеме да размислуваме како Spaiva.
Се прифаќам што е предложено, само би замолил конечно (ако е изводливо), сектори да се направат.
Dule vo potpolnost se slagam so tebe.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 13, 2018 12:31 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
JaneMK НапишиCOLON
ako nekoj se zalagal za sportov toa sum jas.
ako nekoj donesol stranci na sloboden i kupovi toa sum jad.
ako nekoj pomagal odsesrce za bilo sto. toa sum jas.
ako nekoj bilo kako duri i na tebe delel soveti. mixevi. boili bez predrasudi toa sum jas.
do koga?

edno ke ti kazam. nekolku luge samo na usta zborat za sirenje na natprevaruvackiot ribolov. oni se tie samo na zborovi.

povtorno ke prasam.
zosto nese prijavuvate na kupovite vo makedonijz?
mora mnogu riba da ima?
neznaete na prazna voda da fakate?
nesi go trosite vremeto osven ako nema interes?

nema jas sto da organiziram. a ako organiziram kako sto napisav ke bide humanitarno druzenje.
nedavam pari za poribuvanje koi sum gi daval za da se izlovi.
nema da ima sportski za da ucestvuvas zosto sakam liberte kako sekade vo svetot na druzenje.
neka dobijat koncesii odnovo se ke bide.

ama ke vidam na kolku kupovi kese prijavite site.
ili kako do sega na nieden osven na ribar
Ок, си завршил со помагање. Се надевам дека ќе завршишиш и со одмагање. :lepi:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 13, 2018 12:38 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
marks НапишиCOLON
Spaiva НапишиCOLON

Многу очигледно е дека лигата ќе биде на Паљурци.
Купот пред лига да го напраите, напрајте патека и помогнете на сите учесници да ја осетат водата и да има борба.
Се што можеме ќе помогнеме.

Пехарите се лично од мене!! :lepi:
И од мене (ако ми дозволиш Димас).

Ме потсеќа на еден ревир, тазе, за прв пат и одлуката лигата да се прави на тоа место. Па еден будала, го организираше првиот натпревар таму, направи меморијален куп, пред самата лига, за да се запознаеме со ревирот. Има право Сергеј, приказната се повторува. И ако потпаднеш под сите драпања, а богами и навреди, ти доаѓа да ...... АМА не се сите исти. Ксмет што има помлади, има и ентузијасти кои иако свесни за околината се ставија во оган да помогнат, а за возврат добија по нос. Имале нели интерес. Хахахаха.
Искрено Браво за дечките во секцијата, браво за оние кои прифатија да ги послушаат и кои се одговорни за организација, браво за некои луѓе кои и покрај анатемисувањето останаа на линијата да има лига, да се оди на СП, да се покријат трошоци. Не знам што уште треба да се случи за да се свестиме дека треба да се помогне а не од заседа да се каменува. Не се гради авторитет само со критики туку со дела. Јас, јас, јас па пак јас. До онаквото више.

ПС
Хрватите веќе сите се пријавија за натпревари, заклучен е списокот, а ревирите и календарот сеуште не се одредени. Никој збор не изусти за организацијата на овогодишната лига, за тоа каде и кога. А ние? Овој Предраг, за некои, и медал да освои пак нема да го бива, пак ќе се дроби.

Време е оваа нагомилана , генетска негативна енергија да исчезне. Време е да почнеме да размислуваме како Spaiva.
Се прифаќам што е предложено, само би замолил конечно (ако е изводливо), сектори да се направат.
Нема проблем професоре. И од двајцата и медаљи ќе напраиме и некој награда ќе гледам да се обезбеди.
Само зајаков нека постави стаза и нека напраи у Богданци крапска армија. :D

Ме потсети на пехарите кој заедно ги лепевме пред да го организираш меморијалниот куп на Црничани.
Оттогаш (2013) Рибар 2011 ја презема твојата иницијатива со твој амин и секоја година купот се одржува успешно со традиција.

Си оставил и се памти. :ok_ok:

Околу другово - не коментирам веќе ништо.
Не сум само еден кој од првите ќе критикува доколку нешто нечини, туку и првиот кој ќе се самокритикува!

Да беа работите сјајни, немаше да праиме ресет. Се надеваме дека ќе подобриме нешто.
Ако некој мисли дека може подобро од мене или од некој од колегиве...слободно нека каже, јас прв ќе му отстапам место.
Нека каже не те бива, јас можам подобро...местото у е отстапено одма!

Се за доброто на спортот!

Спремајте се, оштрете се...ни претстои добра сезона.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 13, 2018 1:51 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Se raboti na.slucajot,, takva staza prv pat.u mk.ke.vidite. ,
I organizacija.. :mrgreen:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 13, 2018 4:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Dule, jas sum prv za sektori, ama koj e toj sto ke gi odredi a da bidat pravilno odredeni?

Duri na komercijali kade ima po 10 natprevari godisno ne sekoj sektor vo sekoe vreme nosi isti rezultati,

Ajde na komercijala postojat bar kakvi takvi podatoci, spored listi od prethodni natprevari koi treba da bidat razgledani i konsultirani, iskustva na sopstvenici, ucesnici i tn, pa vozmozno e da se napravi i nekakva sektorska podelba koja ke bide kolku tolku merodavna.
Ama kako da napravis sektorska podebla na Paljurci?

Od rekla kazala od tipot "Ja lani vamu gi iskrsiv, ova e favorit pozicija" ???

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 13, 2018 10:58 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Уживај Селекторе. Мене сето тоа ми е јасно. Само мислев, ако е на еден ревир три кола и ако одговара бројот на екипи, сепак колку толку да се разместат и ловат на различни позиции, а влијанието на факторот среќа да се намали. Меѓутоа, лично ништо не ми смета. :lepi:

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLONСре Феб 14, 2018 1:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Moze da se napravi sekotorska podelba od gledna tocka da mora sekoj da lovi na 3 razlicni mesta na ezeroto vo cela liga.
A po favoriziranost nema kako da se podeli voda koja e diva i osiromasena i koja ke treba da se poribi za da ima kolku tolku uspesna liga.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 15, 2018 2:45 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Kup na.paljurci 04 - 05. Do 06- 05....
Gledam.kastingot isto dato, ima li sansi da se dade presnost za kupot..
Ako nekoj odgovori unapred. Blagodaram..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 15, 2018 3:28 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
направи го средина на Април , нели тоа е најдобар период за на Паљурци ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 15, 2018 4:37 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
ico baits НапишиCOLON
Kup na.paljurci 04 - 05. Do 06- 05....
Gledam.kastingot isto dato, ima li sansi da se dade presnost za kupot..
Ako nekoj odgovori unapred. Blagodaram..
Уф...абе не е проблем, ама е проблем пошо треба да се тера процедура.
Нов предлог за промена на датум, па одново на УО, па враќање на дискусија итн итн.

Ај ќе видиме.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7891011»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 21 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum