www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Jун 30, 2022 11:50 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 6 7 8 9 10 11 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 11, 2018 12:14 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
Ke.places posle zosto na.sekwrac te tepale.:) :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 11, 2018 1:19 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
ico baits НапишиCOLON
[
Spaiva pehari obezbedi I ne ripaj ,da vidis sto e staza I organizacija..
Jas pecam.na.kupot oti liga ne uvrstvuvam..
Ајде зајак, прај куп...пехари имаш. :shake_hand:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 11, 2018 1:20 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON 1142
Pak isto sekoja godina, pak se navrakame nazad, i pak egoto napred i suetata.

Koj bil podobar koj imal vrska, koj nemal.

Pa zatoa sto sme vakvi kakvi sto sme, uste malku i drzava ke nemame a ne samo krapski ribolov.

Da se razbereme edno, dodeka ne gi stavime opstite interesi pred licnite, nema uspeh na ova pole, ke tapkame u mesto kako i dosega.

Treba da se odi napred, ne da se mavame u gradi koj bil podobar, kako decana mali na dzamlii ili magarinjata so si gi merat na koj mu bil pogolem.

Treba da se dade sansa na Mladite definitivno, ama treba tie da se podrzat.

Godinava ima i vo sekcijata mladi krapdziii koi sakaat da rabotat i pomognat, ako ste gi izbrale podrzete gi, vo sprotivno samite sebe se negirate site koi bevte i glasavte. Da ne recam samite sebe si se plukate posto vie gi izbravte niv, ne tie vas.

Vie imavte sansa da gi birate niv ili nekoi drugi, oni nema sansa da ve biraat vas.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Последна промена од 1 на Sportex, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 11, 2018 1:52 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 7:16 pm
МислењаCOLON 47
grealka НапишиCOLON
Гледам ве тука па слама тепате ама тоа е. Ајде за паљурци така и така слагам се да се оде. Ама одееето на суки за мене е сврзано си некаков личен интерес. Поарно на гого монт да идеме. Ајде малку посериозно 2018 гид сме у бг во округ на сифија има бар 2-3 езера кој се пособри. Е сеа зш за тоа до сега никој ништо не пита има ли нема ли е друго. А и мислм дека некој од учесниците се пријатели со гаЗдата и организаторо за суки така да помислеме малку
Očigledno postov ti e samo da isprovociraš. Koj bi imal licen interes od Suki? Pa sopstvenikot na ezeroto e vo zaguba so toa sto ni dozvoluva da organizirame liga tamu. Da ni naplakja dnevni dozvoli bi zarabotil edno 10 pati povekje. Ne znam dali si informiran za toa. Tocno e deka vo BG ima nekolku ezera sto se pogolemi i po bogati so riba ama prasaj kolku pari baraat da ima tri kola od po 72 časa na taa voda. Ne odi daleku. Prasaj go Jane kolku bara gazdata na Bersin za održuvanje na liga tamu. Taka da ne zbori nešto samo kolku da se kaže. Lugjeto se trudat da obezbedat pateka i da gi zadovolat site zelbi i prohtevi. A ako možeš da go sporedis Gogomont so Suki, togas druže jasno mi e za kakov krapdzija stanuva zbor.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 11, 2018 2:00 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Чет Феб 26, 2015 9:09 am
МислењаCOLON 5
Spaiva НапишиCOLON
Duxce НапишиCOLON
Kostrez donese takva odluka od 2-5 kg da se zima po eden na den so cel da se zastiti ribata :)
Супер, браво.

Ајде сеа и една одлука да донесете да организирате крапски куп.

Напрајте само патека за 20 екипи, друго све ќе помогнеме.
Еве зајко го знае Паљурци ко сон, он ќе ви помогне гарант за патека.

Котизациичка една од 3000 ден и сите пари да одат во порибување.

За 1-во, 2-ро и 3-то место јас лично ќе обезбедам пехари!

Бива?

biva :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 11, 2018 2:09 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
JaneMK НапишиCOLON
ima kupovi ama nevi pase. ete vie ste dale predlog gemidjii velesko. vie sto ste go dale treba prvi fase prijavite.
kup draven
kup ribar
kup globocica

ama nevi pasuva. znaete deka nisto nema da napravite.
edni isti se prijavuvame site godini
Тебе не ти паше, не нас.

Државен куп го прави федерација, не ти.
Рибар го праи Рибар, не ти.
Глобочица го праи Тасим, не ти.

Ти си гласноговорникот овде и биди протагонист - не антагонист.
Викаш имаш искуство, имаш знаење, пријатели, по белиот свет - искористи го сето тоа и помогни да го опраиме риболовот.

И јас ја критикувам федерација, ама треба да помогнам за да биде подобро - не само да тандрчам по форум и по фејсбук.

Сеа ќе отворам една група на фејсбук, ќе си поканам луѓе и ќе ве поредам сите и лом ќе ве праам!
Така ли треба да праиме сите? - Нели мислиш дека е доста и дека треба ДА СЕ ПОМОГНЕ?

Не мене да ми помогнеш, туку на млади деца како оние од Паљурци. На млади дечки кој за 10 год ќе направат репрезентација.

Еве, јас се слагам со тебе во многу работи дека досега не било како што треба и сеуште не е.
Тоа и во лице сум ти го кажал.

Да не испадне сега умре циганката па се фалам, ама овие 4-5 год. јас и уште 2-3ца директно во моето матично здружение се залагаме крапскиот риболов да оди нагоре. Има докази за истото, не зборам ништо на памет.

Па претседателот ни е спинерџија, а гине за за крапџиите! Јасно ти е тоа!?

Целата енергија, знаење, искуство што го имаш насочи го во потпомагање на спортот и тогаш ќе го опраиме риболовот.

Прочитај го постото мој поназад и биди реален. На спортов му треба залагање, не гомна јадење.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 11, 2018 2:11 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Duxce НапишиCOLON
Spaiva НапишиCOLON
Duxce НапишиCOLON
Kostrez donese takva odluka od 2-5 kg da se zima po eden na den so cel da se zastiti ribata :)
Супер, браво.

Ајде сеа и една одлука да донесете да организирате крапски куп.

Напрајте само патека за 20 екипи, друго све ќе помогнеме.
Еве зајко го знае Паљурци ко сон, он ќе ви помогне гарант за патека.

Котизациичка една од 3000 ден и сите пари да одат во порибување.

За 1-во, 2-ро и 3-то место јас лично ќе обезбедам пехари!

Бива?

biva :)
Многу очигледно е дека лигата ќе биде на Паљурци.
Купот пред лига да го напраите, напрајте патека и помогнете на сите учесници да ја осетат водата и да има борба.
Се што можеме ќе помогнеме.

Пехарите се лично од мене!! :lepi:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 11, 2018 2:30 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
grealka НапишиCOLON
Гледам ве тука па слама тепате ама тоа е. Ајде за паљурци така и така слагам се да се оде. Ама одееето на суки за мене е сврзано си некаков личен интерес. Поарно на гого монт да идеме. Ајде малку посериозно 2018 гид сме у бг во округ на сифија има бар 2-3 езера кој се пособри. Е сеа зш за тоа до сега никој ништо не пита има ли нема ли е друго. А и мислм дека некој од учесниците се пријатели со гаЗдата и организаторо за суки така да помислеме малку
Докторе, батали ти Суки муабет сеа.
Опрајте го Градче, напрајте боксови и пристап, пуштајте риба и да не поканите на еден куп таму.
Да викнеме и бугарски екипи да видат што се диви крапови. :D

И ти и Запа сте паметни луѓе, догодина еден куп таму па здравје и лига.

Баталете интереси, фејсбуци, форуми и гачки...5 купа у МК и ќе видите како ќе тргне работата.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 11, 2018 2:33 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
Ajde ke.se pravi kup pred. liga,, . :)
Ke.se.raboti. na.ovoj slucaj..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 11, 2018 2:35 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
Mi.bese celta boila kup.da.bide radi.novata riba pobrzo.da ja uci.. da.ne.bidesekerac mamec.br.1''
N od.toa.potoa,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 6 7 8 9 10 11 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum