www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 01, 2022 1:27 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 7 8 9 10 11 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 11, 2018 2:36 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Абе ти организираш и ти кажуеш како треба, ако треба само на тигров ќе пецаме. :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 11, 2018 2:48 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Дек 22, 2015 8:37 pm
МислењаCOLON 26
charlie НапишиCOLON
grealka НапишиCOLON
Гледам ве тука па слама тепате ама тоа е. Ајде за паљурци така и така слагам се да се оде. Ама одееето на суки за мене е сврзано си некаков личен интерес. Поарно на гого монт да идеме. Ајде малку посериозно 2018 гид сме у бг во округ на сифија има бар 2-3 езера кој се пособри. Е сеа зш за тоа до сега никој ништо не пита има ли нема ли е друго. А и мислм дека некој од учесниците се пријатели со гаЗдата и организаторо за суки така да помислеме малку
Očigledno postov ti e samo da isprovociraš. Koj bi imal licen interes od Suki? Pa sopstvenikot na ezeroto e vo zaguba so toa sto ni dozvoluva da organizirame liga tamu. Da ni naplakja dnevni dozvoli bi zarabotil edno 10 pati povekje. Ne znam dali si informiran za toa. Tocno e deka vo BG ima nekolku ezera sto se pogolemi i po bogati so riba ama prasaj kolku pari baraat da ima tri kola od po 72 časa na taa voda. Ne odi daleku. Prasaj go Jane kolku bara gazdata na Bersin za održuvanje na liga tamu. Taka da ne zbori nešto samo kolku da se kaže. Lugjeto se trudat da obezbedat pateka i da gi zadovolat site zelbi i prohtevi. A ako možeš da go sporedis Gogomont so Suki, togas druže jasno mi e za kakov krapdzija stanuva zbor.
. Чарли шин сеа пошто сите сте големи знајачи кога се идлучи да е суки кои други езера во бг беа во игра. Јане ли е репер на мерила дека ги змае еџерата во нг или пак некој друг од мк? Што е родено да ползе никогаш нема да полита ја да ги кажам.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 11, 2018 6:34 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пон Maј 06, 2013 12:28 pm
МислењаCOLON 42
ЛокацијаCOLON bogdanci
Spaiva НапишиCOLON
Duxce НапишиCOLON
Kostrez donese takva odluka od 2-5 kg da se zima po eden na den so cel da se zastiti ribata :)
Супер, браво.

Ајде сеа и една одлука да донесете да организирате крапски куп.
Напрајте само патека за 20 екипи, друго све ќе помогнеме.
Еве зајко го знае Паљурци ко сон, он ќе ви помогне гарант за патека.

Котизациичка една од 3000 ден и сите пари да одат во порибување.

За 1-во, 2-ро и 3-то место јас лично ќе обезбедам пехари!

Бива?
donesena,od poodamna,samo pokasno za nakaj septemvri i ....ke bide memorijalen kup,pa se nadevame ke prerasne vo nesto pogolemo so godinite...poz


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 11, 2018 6:51 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Spaiva НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
ima kupovi ama nevi pase. ete vie ste dale predlog gemidjii velesko. vie sto ste go dale treba prvi fase prijavite.
kup draven
kup ribar
kup globocica

ama nevi pasuva. znaete deka nisto nema da napravite.
edni isti se prijavuvame site godini
Тебе не ти паше, не нас.

Државен куп го прави федерација, не ти.
Рибар го праи Рибар, не ти.
Глобочица го праи Тасим, не ти.

Ти си гласноговорникот овде и биди протагонист - не антагонист.
Викаш имаш искуство, имаш знаење, пријатели, по белиот свет - искористи го сето тоа и помогни да го опраиме риболовот.

И јас ја критикувам федерација, ама треба да помогнам за да биде подобро - не само да тандрчам по форум и по фејсбук.

Сеа ќе отворам една група на фејсбук, ќе си поканам луѓе и ќе ве поредам сите и лом ќе ве праам!
Така ли треба да праиме сите? - Нели мислиш дека е доста и дека треба ДА СЕ ПОМОГНЕ?

Не мене да ми помогнеш, туку на млади деца како оние од Паљурци. На млади дечки кој за 10 год ќе направат репрезентација.

Еве, јас се слагам со тебе во многу работи дека досега не било како што треба и сеуште не е.
Тоа и во лице сум ти го кажал.

Да не испадне сега умре циганката па се фалам, ама овие 4-5 год. јас и уште 2-3ца директно во моето матично здружение се залагаме крапскиот риболов да оди нагоре. Има докази за истото, не зборам ништо на памет.

Па претседателот ни е спинерџија, а гине за за крапџиите! Јасно ти е тоа!?

Целата енергија, знаење, искуство што го имаш насочи го во потпомагање на спортот и тогаш ќе го опраиме риболовот.

Прочитај го постото мој поназад и биди реален. На спортов му треба залагање, не гомна јадење.

ako nekoj se zalagal za sportov toa sum jas.
ako nekoj donesol stranci na sloboden i kupovi toa sum jad.
ako nekoj pomagal odsesrce za bilo sto. toa sum jas.
ako nekoj bilo kako duri i na tebe delel soveti. mixevi. boili bez predrasudi toa sum jas.
do koga?

edno ke ti kazam. nekolku luge samo na usta zborat za sirenje na natprevaruvackiot ribolov. oni se tie samo na zborovi.

povtorno ke prasam.
zosto nese prijavuvate na kupovite vo makedonijz?
mora mnogu riba da ima?
neznaete na prazna voda da fakate?
nesi go trosite vremeto osven ako nema interes?

nema jas sto da organiziram. a ako organiziram kako sto napisav ke bide humanitarno druzenje.
nedavam pari za poribuvanje koi sum gi daval za da se izlovi.
nema da ima sportski za da ucestvuvas zosto sakam liberte kako sekade vo svetot na druzenje.
neka dobijat koncesii odnovo se ke bide.

ama ke vidam na kolku kupovi kese prijavite site.
ili kako do sega na nieden osven na ribar

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 12, 2018 12:34 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Ова со интересов баш не ти требаше, пошто се чуствувам прозван во твојот пост.
Кој интерес го имам јас? Еве ти пошто знаеш објасни ми, пошто очигледно знаеш какви интереси има, просветли ме да знам јас во која категорија ме класифицираш?

Разбирате ли сите вие во таа дебела глава дека вие не одбравте? Зошто не одбравте?!!
Разбирате ли дека само лошо правите со тандрчење и мерење стапови?!!

Кој од нас петорицата ви смета?!! изјаснете се одма сите и да завршиме со ала бала..

Што вие не влеговте да опоравате глупости и да правите се што нас не нагузивте? Па сеа тука ќе околишеме вака онака..
На ниеден предизвик не влегувате без умисла!! тоа е интересот што го имате..

Глуп муабет, у спортов си исто толку колку и јас.. ама се што си направил прошлите години си го валкаш ти сам.. никој друг.

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 12, 2018 8:24 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON 2377
Spaiva НапишиCOLON
Зајко ако напраи куп, специјален пехар за него праам за животно дело!
Плус еден мачор ко мојот добива, исто како на шарпланинскиов куп. :D
Башка му обезбедуем интервју на Сител у ударни вести со тоа наочарите. :D


[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 12, 2018 9:02 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Ovde kazue kako ke jademe presna riba od ezeroto zad nego :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 12, 2018 10:31 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
JaneMK НапишиCOLON
Spaiva НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
ima kupovi ama nevi pase. ete vie ste dale predlog gemidjii velesko. vie sto ste go dale treba prvi fase prijavite.
kup draven
kup ribar
kup globocica

ama nevi pasuva. znaete deka nisto nema da napravite.
edni isti se prijavuvame site godini
Тебе не ти паше, не нас.

Државен куп го прави федерација, не ти.
Рибар го праи Рибар, не ти.
Глобочица го праи Тасим, не ти.

Ти си гласноговорникот овде и биди протагонист - не антагонист.
Викаш имаш искуство, имаш знаење, пријатели, по белиот свет - искористи го сето тоа и помогни да го опраиме риболовот.

И јас ја критикувам федерација, ама треба да помогнам за да биде подобро - не само да тандрчам по форум и по фејсбук.

Сеа ќе отворам една група на фејсбук, ќе си поканам луѓе и ќе ве поредам сите и лом ќе ве праам!
Така ли треба да праиме сите? - Нели мислиш дека е доста и дека треба ДА СЕ ПОМОГНЕ?

Не мене да ми помогнеш, туку на млади деца како оние од Паљурци. На млади дечки кој за 10 год ќе направат репрезентација.

Еве, јас се слагам со тебе во многу работи дека досега не било како што треба и сеуште не е.
Тоа и во лице сум ти го кажал.

Да не испадне сега умре циганката па се фалам, ама овие 4-5 год. јас и уште 2-3ца директно во моето матично здружение се залагаме крапскиот риболов да оди нагоре. Има докази за истото, не зборам ништо на памет.

Па претседателот ни е спинерџија, а гине за за крапџиите! Јасно ти е тоа!?

Целата енергија, знаење, искуство што го имаш насочи го во потпомагање на спортот и тогаш ќе го опраиме риболовот.

Прочитај го постото мој поназад и биди реален. На спортов му треба залагање, не гомна јадење.

ako nekoj se zalagal za sportov toa sum jas.
ako nekoj donesol stranci na sloboden i kupovi toa sum jad.
ako nekoj pomagal odsesrce za bilo sto. toa sum jas.
ako nekoj bilo kako duri i na tebe delel soveti. mixevi. boili bez predrasudi toa sum jas.
do koga?

edno ke ti kazam. nekolku luge samo na usta zborat za sirenje na natprevaruvackiot ribolov. oni se tie samo na zborovi.

povtorno ke prasam.
zosto nese prijavuvate na kupovite vo makedonijz?
mora mnogu riba da ima?
neznaete na prazna voda da fakate?
nesi go trosite vremeto osven ako nema interes?

nema jas sto da organiziram. a ako organiziram kako sto napisav ke bide humanitarno druzenje.
nedavam pari za poribuvanje koi sum gi daval za da se izlovi.
nema da ima sportski za da ucestvuvas zosto sakam liberte kako sekade vo svetot na druzenje.
neka dobijat koncesii odnovo se ke bide.

ama ke vidam na kolku kupovi kese prijavite site.
ili kako do sega na nieden osven na ribar

Јане ... а на кои тоа купови кај нас не сме се пријавиле ???
наброј ми повеќе од еден ???
кој организира купови кај нас ???
и за кој тоа црн интерес збориш ??? !!! ??? ова најмногу ме интересира

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 12, 2018 10:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON 1142
grealka НапишиCOLON
charlie НапишиCOLON
grealka НапишиCOLON
.
. Чарли шин сеа пошто сите сте големи знајачи кога се идлучи да е суки кои други езера во бг беа во игра. Јане ли е репер на мерила дека ги змае еџерата во нг или пак некој друг од мк? Што е родено да ползе никогаш нема да полита ја да ги кажам.

Ne go prozivaj nego ne bese covekot involviran.

Eve jas ke ti odgovoram.

Vo igra bea poveke komercijalni ezera vo Bugarija,

Bersin, Agov Dol i Suki,

Cenata odigra presudna uloga, posto kotizacijata sakavme da ostane ista a MRF da plati za trite kola na sopstvenikot na ezeroto.

Za tvoja Informacija, edno kolo na Drugite dve ezera kosta kolku tri kola na Suki lejk, zatoa i odlukata padna za Suki.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2018 - ПРОПОЗИЦИИ И КАЛЕНДАР
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 13, 2018 10:30 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON 3008
Spaiva НапишиCOLON

Многу очигледно е дека лигата ќе биде на Паљурци.
Купот пред лига да го напраите, напрајте патека и помогнете на сите учесници да ја осетат водата и да има борба.
Се што можеме ќе помогнеме.

Пехарите се лично од мене!! :lepi:
И од мене (ако ми дозволиш Димас).

Ме потсеќа на еден ревир, тазе, за прв пат и одлуката лигата да се прави на тоа место. Па еден будала, го организираше првиот натпревар таму, направи меморијален куп, пред самата лига, за да се запознаеме со ревирот. Има право Сергеј, приказната се повторува. И ако потпаднеш под сите драпања, а богами и навреди, ти доаѓа да ...... АМА не се сите исти. Ксмет што има помлади, има и ентузијасти кои иако свесни за околината се ставија во оган да помогнат, а за возврат добија по нос. Имале нели интерес. Хахахаха.
Искрено Браво за дечките во секцијата, браво за оние кои прифатија да ги послушаат и кои се одговорни за организација, браво за некои луѓе кои и покрај анатемисувањето останаа на линијата да има лига, да се оди на СП, да се покријат трошоци. Не знам што уште треба да се случи за да се свестиме дека треба да се помогне а не од заседа да се каменува. Не се гради авторитет само со критики туку со дела. Јас, јас, јас па пак јас. До онаквото више.

ПС
Хрватите веќе сите се пријавија за натпревари, заклучен е списокот, а ревирите и календарот сеуште не се одредени. Никој збор не изусти за организацијата на овогодишната лига, за тоа каде и кога. А ние? Овој Предраг, за некои, и медал да освои пак нема да го бива, пак ќе се дроби.

Време е оваа нагомилана , генетска негативна енергија да исчезне. Време е да почнеме да размислуваме како Spaiva.
Се прифаќам што е предложено, само би замолил конечно (ако е изводливо), сектори да се направат.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 7 8 9 10 11 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 6 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum