www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Aпр 23, 2024 5:20 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS9»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLONНед Феб 18, 2018 10:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Ne bre, ete be so ke ne kolne po fejsbuk neka si prezeme on pa posle nie ke mu gi merime rezultatite od liga. I ke mu vetime deka ke bideme pokulturni od nego i nema da go kolneme tuku konstruktivno ke polemizirame.

Eve jas ke mu go odstapam mestoto so najgolemo zadovolstvo.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLONНед Феб 18, 2018 11:35 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Sportex НапишиCOLON
Ne bre, ete be so ke ne kolne po fejsbuk neka si prezeme on pa posle nie ke mu gi merime rezultatite od liga. I ke mu vetime deka ke bideme pokulturni od nego i nema da go kolneme tuku konstruktivno ke polemizirame.

Eve jas ke mu go odstapam mestoto so najgolemo zadovolstvo.
Владата стравува дека во тој случај може да се сврти сам против себе. што е sience fiction,ама шу праиме тогаш? Отиде цел крапски риболов јабана. :o :o :o

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 19, 2018 12:17 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Шала на страна доста е нервози и расправии. Симнете се у подрумите, влезете во гаражите, почнете со проверки, премотајте конци и ставајте остри јадици (ова не важи за Милчо тој е веќе спремен :D ). Што фали да се потполни и ајде малку попозитивно. Што е решено, решено е и ко воли нек изволи.

Ако сме масовни, ете ни го Паљурци, супер вода, па како и до сега, турнејата низ Македонија продолжува. Добивката е стандард како и на Треска, Црничани, Мавровица, Крушево, па и дечките од Костреж да попецаат летово некое рипче. :D

Ако не сме масовни, ќе останат тие што можат и сакаат и ќе испецаат со темпо, количини и интензитет, многу поблизок кон потребите за Репрезентацијата и посилните меѓународни натпреварувања какво што е едно Светско првенство.

Во секој случај, остајте ги дечките што се наши избраници да си ја вршат својата работа, а ние нашата.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 19, 2018 10:12 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ne kolnam nikogo veke,koj sto saka neka si pravi.

koj saka svetsko ete mu liga
koj saka takmicenja ke si odi na takmicenja.

ne se zamaram veke ni so federacija,ni so liga a najmlaku svetsko zosto neme interesira

P.S. Sergej predlogot za selektor da bidesh bese od mene ili ne se sekavas,toa znaci deka te postuvam,dali imame nedoumici-normalno
dali razlicno mislime normalno.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 19, 2018 10:15 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
charlie НапишиCOLON
Patem, neli ste za masovna liga???? Ete prijavete se site ovde sto ste glasnogovornici za toa pa najprajte ja pomasovna i ke si bide na Paljurci.

Abe drugar, sto se zamaras.
Pa da mu dades na Jane on da izbere mesto, vreme, koj timovi da lovat ... Pak ke najde zamerka.
Takov e covekot.
A ne se prijavuva za liga.
Da ne se desi "slucajno" nekoj od novive deca krapdzii da mu go raskaze filmot...
Posle toa kako ke zbori i ke deli pamet - vaka treba, onaka treba.

Ostaj, ova forumov kako terapija mu doagja.

za dve godini nikoj nemi go raskaza filmot za razlika od tebe.vidov,svativ i se odkazav od svetsko.

inaku resen bev da pecam liga samo zaradi toa da nebide po vase suki lake,ama dzabe e sve
premnogu zamaranje ovoj sakal i musica,nonj bil na kup,ttret imal imenden i taka se pravi kalendar za liga

kako kazav zelbite na malkumina pred zelbite na mnozinstvoto

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 19, 2018 11:29 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Абе Јанко, мачна душо. Како Дон Кихот си ама македонска верзија. Те интересира и лига и такмичења и СП и ќе те интересира. Ова ти е моментна слабост, ама добро е и да закочиш малку. Добар човек си, знаеш да дадеш и споделиш, ама попот кога закопува некого не за џабе почнува со зборовите прости ни боже, суетни сме.
Во колективната свест ни е да не почитуваме авторитети и вредности (сепак не толчеле со векови, нели?).
Желби имаат сите и малкумина и мнозинство. Мислиш оние малкумина у парламенто ги тераат желбите на целиот народ што ги избрал? Затоа некој измислил системи на организирање, раководење и одлучување. Што и да избереш, кој и да раководи, нема да чини. Ако ти одговара тебе, нема да му одговара на друг и поединечно и групно. Трагедијата е што со оваа свест ќе си го бркаме опашот уште долго време.
Федерација ја поистоветуваме со Васил Костов и со Кире и со Предраг и со .... Тие се само минливи како и Кожухаров, како и Мишо Христовски, како и сите ние. Битно е што сме оставиле по повој изминат пат. Фала му на бога што ете доживеавме да бидеме признаети и да одиме на Светски првенства со платени котизации, со платени мамци и прихрани, да одиме со авион, а не да јадеме паштети по тротоарите на Франција.
Чекор по чекор.
Корените се длабоки. Со концесии на само 5 години секој ќе ги празни водите од риба. Секаде околу нас се на 30 и повеќе години, секаде околу нас има добри натпреварувачки води. Секаде околу нас и во светот е фати пушти. А за јадење у продавница и тоа пастрмки и морска. Нас и карашот ни е квалитетен за конзумирање. До свеста е.
Чекор по чекор.
Не го обвинувајте Сергеј што преку онаквото му е од шетање и рекреација и забава. Само сака да постигне успех, да смени некои мајнсети дека се завршува со лига и државен првак. Само сака сите што сакаме, ама за разлика од некои знае што треба за тоа. И да не заборавиме и тој е само еден од нас. Ама е наш Капитен.
И наместо да ги бараме своите вредности да излезат во јавност преку критики на туѓи вредности, ајде да се обидеме како Spaiva, да помогнеме. Ете ниту пецал Паљурци, (за жал, по се изгледа ниту ќе пеца) понуди пехари за куп, понуди со цел да покаже и да упати што треба да правиме сите ние.
Чекор по чекор.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 19, 2018 1:50 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
marks НапишиCOLON
И наместо да ги бараме своите вредности да излезат во јавност преку критики на туѓи вредности, ајде да се обидеме како Spaiva, да помогнеме. Ете ниту пецал Паљурци, (за жал, по се изгледа ниту ќе пеца) понуди пехари за куп, понуди со цел да покаже и да упати што треба да правиме сите ние.
Чекор по чекор.
Ете наместо некој да ми јави мене лично да ми каже, преку други лица дознавам дека не ми ги сакале пехарите.
Што да кажам незнам!

И покрај најдобронамерни мои постапки, ничим изазвани луѓето те ставаат во позиција на грешник (иако никој ништо не ми јавил, ниту сум дознал, а најмалку направил).

Со задоволство се понудив и сеуште стојам на тоа. Најдобронамерно дадов идеи и понудив помош.
Мала, но каква таква - се со цел да бидам пријател.

Најнебитно е дали сум пецал или ќе пецам. Тоа се ирелевантно!
Актот на пријателство, соработка и помош ми е одбиена и сум крајно разочаран!

пехарите со задоволство ќе ги дадам како што ветив и доколку некој не ги сака - нека ми се јави и да ми каже во лице.

Разочаран сум до многу луѓе.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 19, 2018 2:03 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Spaiva НапишиCOLON
marks НапишиCOLON
И наместо да ги бараме своите вредности да излезат во јавност преку критики на туѓи вредности, ајде да се обидеме како Spaiva, да помогнеме. Ете ниту пецал Паљурци, (за жал, по се изгледа ниту ќе пеца) понуди пехари за куп, понуди со цел да покаже и да упати што треба да правиме сите ние.
Чекор по чекор.
Ете наместо некој да ми јави мене лично да ми каже, преку други лица дознавам дека не ми ги сакале пехарите.
Што да кажам незнам!

И покрај најдобронамерни мои постапки, ничим изазвани луѓето те ставаат во позиција на грешник (иако никој ништо не ми јавил, ниту сум дознал, а најмалку направил).

Со задоволство се понудив и сеуште стојам на тоа. Најдобронамерно дадов идеи и понудив помош.
Мала, но каква таква - се со цел да бидам пријател.

Најнебитно е дали сум пецал или ќе пецам. Тоа се ирелевантно!
Актот на пријателство, соработка и помош ми е одбиена и сум крајно разочаран!

пехарите со задоволство ќе ги дадам како што ветив и доколку некој не ги сака - нека ми се јави и да ми каже во лице.

Разочаран сум до многу луѓе.
Daj mu gi na pepi..sekako nema nitu eden vo vitrina :D :D :D :D :D

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 19, 2018 2:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
JaneMK НапишиCOLON
Ne kolnam nikogo veke,koj sto saka neka si pravi.

koj saka svetsko ete mu liga
koj saka takmicenja ke si odi na takmicenja.

ne se zamaram veke ni so federacija,ni so liga a najmlaku svetsko zosto neme interesira

P.S. Sergej predlogot za selektor da bidesh bese od mene ili ne se sekavas,toa znaci deka te postuvam,dali imame nedoumici-normalno
dali razlicno mislime normalno.
Se sekavam i tokmu zatoa tebe te prozvav,

Jas od se srce sakav ti dabides barem clen vo sekcijata, toa im go kazav na site, od edna strana za da pomognes a od druga za da vidis kako e koga drugi odnadvor te kritikuvaat a ti ne pravis nisto loso, samo sakas da pomognes.

Se slagam za razlicnite mislenja, ama toa ne znaci da ne kolnes i da ne plukas kaj ke stignes.

Prifakam a vprocem i dobrodojdena e sekakva sugestija koja e izdrzana i argumentirana, i napisana na kulturen i covecki nacin.

Vas ve boli zosto e staveno prvo Suki a posle paljurci.

Nikoj ne razmisli deka normalnata progresija odi na toj nacin, od pomalo kon pogolemo i e prirodno i normalno da se stavi taka. AKo se do deset ovde, poveke od deset druga lokacija.

Plus nikoj od nas ne sakase inicijalno da dava prioritet na nekoja voda, ama vo pravilnikot stoi deka kalendarot treba da e opredelen,, odnosno so predlog voda za odrzuvanje i nejzini alternativi.

Vo sprotivno trebase da glasame nanovo dva kalendari, eden za Paljurci a drug za Suki a za sto realno nemavme ic vreme.

5 dena imavme za se, a nie sme luge so domasni i rabotni obvrski, ova ne go rabotime za nikkva plata ili nadomestok, naprotiv od ljubov.

Jas od Francija sum ajde ke upotrebam neubav izraz "Z I J A N" 650 evra od svetskoto, vklucuvajki trening i svetsko.

Ima drugi budali sto ke dadat 40.000 denari od svoj dzep za dobroto na reprezentacijata a pri toa kontinuiranoda bide plukan i navreduvan?

Dajte malku smirete topka.

Zelbite se edno realnosta sosema drugo.

Poglednete na kakvi vodi pravat lugeto ligi?

Na Hrvatite malku im bile 200 kila po duo za liga sakale po 500. Toa sto imaat vodi ogromni prebogati so riba toa im e ogromen plus. Oni mozat nie ne mozeme i nemame. Nikoj ne e kriv vo ovaa situacija sto narodov i drzavava nie takva kakvo sto ni e. Se se iskrade i se opustosi. Ripce zivo ne ostana a prekrasni vodi imame.

Poglednete go kalendarot na Bugarite?!

Dve vodi znam tretata ne ja znam, ama na tie dve ke bide of lele majko da se pobedi, ke se use*at od rabota i riba vadenje.

Znaci trendot za zal odi natamu. Svetskoto prvenstvo vo krap stana ispit na fizicka, mentalna i pred se logisticka spremnost.

Pritisokot sto se stvara so pojavuvanjeto na preku 80 tima i nivnata logistika na ezerata e strasen. Nema kako porano nie koga takmicevme max 40 tima na voda so rastojanie megju boxovi da trcas od edne do drug. Pocnaa so ramenja da se trijat sosednite ekipi. Vo prilog na toa odi i odlukata na FIPS da go namali minimumot rastojanie na 20 metra ako ne se lazam. Ribata bega usvet i ne dogja. I boili so svarovski kristali da imas ne gi vikas od tamu. Zatoa castingot i site propratni aktivnosti si dojdoa do izraz. Ova veke ne koj znae da faka riba, nego koj e po fizicki spremen, razberete.
Jas ke vi kazam, celata francuska reprezentacija da dojde da lovi na bilo koe drugo ezero protiv nas ama bez trener, ke izgubat od nas kako mali deca. Posto nikoj nisto ne pravi, cekaat informacii od teren i kako ke kaze trenerot taka rabotat. Navezbani frlaci sto mozat da krkaat spomb na 130 do 150 72 saata. Mamci ne menuvaa dodeka trenerot ne im kazese. Pobogu, pa bea na trening na istoto ezero dodeka bevme i nie, do nas bea na nepolni 100 metra, site zaedno ne izvadija riba kolku eden od nas. Ama toa e trening, sekoj raboti po svoe i peca i na 50 i na 60 i do treva i kaj saka, so svoja glava i kako sekoj misli deka treba.

Za zal individulanosta vo krapskiot ribolov, iskustvoto i sopstvenite znaenja imaat se poveke neupotrebliva vrednost na svetskite prvenstva. Toa e realnost i ako sakame uspeh ke mora da se prilagodime kon ovie trendovi. Ako ne ne interesira, ke si terame naseto.

Pak ke kazam, za da imame uspeh vo ovaa rabota morame kontinuirano da gi stavame opstite interesi pred licnite, samo taka ke napredneme vo godinite sto dogjaat, poinaku samo ke toneme i na kraj ke se otkazeme site komplet.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 19, 2018 3:20 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Јан 27, 2016 8:08 am
МислењаCOLON36
се извинувам сто прекидам!
темава е за дуа во лига или...?


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS9»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 15 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum