www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 01, 2022 12:31 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 ELLIPSIS 9 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 20, 2018 6:14 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON 3008
И сега, да уплаќам или да не уплаќам.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 20, 2018 8:42 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
Uplakaj :)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 20, 2018 11:43 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
уплаќај , скрши го мразот :D :D :D

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 20, 2018 11:44 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON 1142


Poglednete i slusnete ja poslednata minuta od na Ico Intervjuto, se ke im stane jasno na site ! ;) ;) ;)

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 21, 2018 12:12 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Bre sto ubavo si kazal Ico.
Ama ova za na televizija samo.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 21, 2018 12:31 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
И Радован е отиден...вика и покрај толку боили и техники, вие на пченка го уловивте. :lollol:

Иначе да, зајко се убаво си кажува. За се е у право. :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 21, 2018 12:32 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
JaneMK НапишиCOLON
inaku resen bev da pecam liga samo zaradi toa da nebide po vase suki lake,ama dzabe e sve
premnogu zamaranje ovoj sakal i musica,nonj bil na kup,ttret imal imenden i taka se pravi kalendar za liga

kako kazav zelbite na malkumina pred zelbite na mnozinstvoto

Пошто не си доблесен да одговориш, а си одговоривме на пораки на фб, сеа јас сам ќе си одговорам на ова прашање сумарно за да се знае..

Прво не обвинуваш дека сме го прашувале Пепи и да го праиме календарот како на него шо му одговрарало. Демек за да можел он да пеца и муха и крап.. Ме заболе мене за Пепи и Кременадла дали имаат време и распоред за пецање муха!!! капиш.. ме интересира крап и крапска секција се вика тоа а не крапоМухоШоТиЈаЗнамПливка секција..

Второ - збориш дека сам себе сум се гласал за у крапска.. што не е точно и децидно не е точно затоа што ми потврдија дека си чул ама не си дочул па тумбаш лоши муабети кај ке стигнеш.. значи лажеш кај стигнеш

Трето - Сергеј не возел сите нас, ние сме му биле војници на Сергеј. - чек малце.. па нели Пепи и Кременадла беа.. а сеа Сергеј искочи.. кој не вози и јас не знам.. топло ладно ни праиш а? :) - као спонзоруша, ем сакаш ен ти стиска.. :)

Четврто - сме требале да те консултираме за лигата?? - Ти кажав ела ти ја ке отстапам одма од Крапска Секција, а ти кажа и Сергеј ама ти пошто бегаш од одговорност нејќеш.. со еден збор д*нда..

Петто - Наводно не си бил изгласан, како што знам ти беше 6ти(шестти) по ред на списокот и да не влезеше некој од нас ти ќе требаше да бидеш у КС. - И пак овде ломот дека сам себе сум се гласал.. :) - и јас сум те ебал тебе ајјј ТОНЧ..

Шестто - имплицираш и инволвираш луѓе и плукаш по нив а секој ден седиш и си циле миле со нив.. не е убаво тоа, лоша карактерна особина..

Седмо - не сме те прашале тебе за информација туку сами сме одлучиле, како сме одлучиле така, кој сака нека го прифати кој нејке немора..

Осмо - Ти ако си бил у крапска на све мајка ке си ебел, све ке си погазел.. чисто сумњам пошто циле миле си..

Деветто - сме ја ебале поентата на КС - сме требале вас да ве слушаме (демек вашите предлози не сме ги земале у предвид и вашите совети..)

Десетто - Тонч... не си бил ти шо се измислувале муабетите.. некој друг бил.. :bye_bye: :bye_bye:

Еднинаесетто - Сме го утнале календарот за Паљурци.. Митко Прошев сме требале да го прашаме (дека никој од нас не бил на Паљурци да лови)

Глеј, ти си човек кој сака да помогне и да е центар на акцијата, главен актер, ОК е тоа, ама на нероден Петко ти главата бе му ја скина. 100 пати ти кажав искажи ги стварите кој ти сметаат јавно, не позади грб. Лоша особина е тоа.
Против тебе ниогаш ништо сум немал, а ти против секого имаш се. За да се мрднеме од ова дно дна, треба време, треба да имаме води, елан, да има натпревар, не дремажа..

Математиката е многу едноставна, ако сакате да е Паљурци, пријавете се 11 екипи, ако сакате да е Суки пријавете се 10..
По транспарентно и по соџвакано од ова не знам како да ти го објаснам..

Него работата е што како и да ја вртиш да погодиш на сите увек ќе има еден шо ке тандрчи и ќе вади теории на заговор..

Ицо еднаш убаво напиша на форумов - го има тоа у потпис кај мене.. така да егото доле и ако мислиш да помогнеш прво понуди се а после чекај да те прашаат - оти ти не го имаш соломоновото знање - никој го нема..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 21, 2018 12:35 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Spaiva НапишиCOLON
И Радован е отиден...вика и покрај толку боили и техники, вие на пченка го уловивте. :lollol:
Иначе да, зајко се убаво си кажува. За се е у право. :D
Да за се е у право пошто коа ќе заврши натпревар а си таму некаде лошо на таблата проработуваат вијуѓите.. само многу брзо го губиме еланот.. тука е фркицата..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 21, 2018 3:39 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON 1142
Повеќето се свесни за сето ова што го дискутираме и за важноста на некои фактори поврзани со трендовите на светските првенства,

Од разно разни причини (секој со своја причина), најчесто субјективни, се прави отпор спрема она што се знае дека е неопходно да се има за да се направи резултат.

Кога ќе ги ставиме (по 100 ти пат) општите интереси пред личните, тогаш ќе мрднеме од мртва точка.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Дуа во Лига 2018
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 21, 2018 4:18 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON 3008
Јас сум за Суки. :D
Ако има многу екипи и биде Паљурци, да ми ги вратите парите. :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 3 4 5 6 7 ELLIPSIS 9 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum