www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 19, 2024 5:45 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS13»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 18, 2018 9:00 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
solar НапишиCOLON
E Krki krki da ne vi pritrebaat nekogas poveke ekipi,nov bunar kopaj na stariot ne plukaj
Toni dali mislis deka ne sme te ydostoile.
Poveke ekipi sekako ke trebaat drugar ama nema ezero.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 18, 2018 9:01 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Незнам прво зошто мешате форум со куп на Рибар,....нејќеш на Форум, чао пријатно, нит некој со сила те тера да влезеш, нит со сила те држи тука ...све некој го дига носот гледам....незнам што не ви е јасно...претходни години кога имаше пријавување за овој куп се испопријавија кој све не, па после дел не уплаќаа итн итн, во таков систем на пријавување за дел од луѓето кои се активни членови на Рибар не остана простор да дојдат на куп на сопственото здружение, тоа мислите коректно е. Сега здружението според големината на водата реши прво да ги покани сопствените активни крапџии од сопствениот клуб, иако знам дека има уште 2-3 екипи кои би можеле да се склопат од луѓе од Рибар и они да се приклучат на ваков куп, но ќе се почека на организација на поголема вода и верувам дека тогаш ќе дојдат. И тогаш, како и сега, верувам дека најисправно е да им се понуди прво на луѓето што сакаат да учествуваат од сопствените редови, а доколку водата е поголема секако дека ќе може да се пријавува секој. А за останатите една препорака....Или приклучете се активно во Рибар па од внатре делувајте во оваа или онаа насока, или напрајте здружение, организирајте куп, па после ќе Ве прашам дали прво ќе ги викате луѓето од вашето здружение, или луѓе од надвор, ...до тогаш мислам дека е некоректно вакво пишување, ако Рибар организира на вода кај што има простор за 50 екипи ќе може толку и да се пријават, но во ваква ситуација нема простор за критики


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 18, 2018 9:45 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Politicki pisuvas,politicki ke ti odgovoram

napraveni se transparentni za razlika od ribar,koj izminative godini na pokana se pravat

Sergej niti e clen niti aktiven a lani najlosonesto napisa za ribar kupot na Bersin
Vasil kostov e clen na Vardar,nit e aktiven nit butur

Bugarite nikoj nisto
Vasil saramandov e aktiven vo kupi prodaj licen interes
Predrag osven za takmicenja 10 godini nigde go nema

2 vinicki ekipi nit pisuvaat nit se aktivni,najmalku se clenovi na Ribar,pobratimi na dva clena na ribar-licen interes na tie dva clena

Tolku od mene i prestani so demagogija zosto za sve so fakti ke te pobijam

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 18, 2018 9:48 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
JaneMK НапишиCOLON
Politicki pisuvas,politicki ke ti odgovoram

napraveni se transparentni za razlika od ribar,koj izminative godini na pokana se pravat

Sergej niti e clen niti aktiven a lani najlosonesto napisa za ribar kupot na Bersin
Vasil kostov e clen na Vardar,nit e aktiven nit butur

Bugarite nikoj nisto
Vasil saramandov e aktiven vo kupi prodaj licen interes
Predrag osven za takmicenja 10 godini nigde go nema

2 vinicki ekipi nit pisuvaat nit se aktivni,najmalku se clenovi na Ribar,pobratimi na dva clena na ribar-licen interes na tie dva clena

Tolku od mene i prestani so demagogija zosto za sve so fakti ke te pobijam

ili so drugi zborovi stanuvate kako MRF

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 18, 2018 9:56 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Јане

Вие од мак крап правевте купови само за вас или беше од отворен тип ???
Гачки прикаски за мали деца ...

Васил Костов и Предраг натпреваруваат за Рибар 2011 веке 3 години
Сергеј есеноска поднесе барање за членство во Рибар
Колегите од Бугарија ги каниме како домаќини , сепак правиме куп во Бугарија и секогаш одтаваме место за колегите од Бугарија
Слави 253 Карп Бајтс е редовен на нашите купови и редовно не кани на негови купови .

Виничани мислам дека нема потреба да образложувам ... секогаш сме поканети кај нив на Куп и дружења така да мислам дека е некултурно да не возвратиш на поканата

Ни еден аргумент не ти држи вода :head_bang:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 18, 2018 9:59 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
JaneMK НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
Politicki pisuvas,politicki ke ti odgovoram

napraveni se transparentni za razlika od ribar,koj izminative godini na pokana se pravat

Sergej niti e clen niti aktiven a lani najlosonesto napisa za ribar kupot na Bersin
Vasil kostov e clen na Vardar,nit e aktiven nit butur

Bugarite nikoj nisto
Vasil saramandov e aktiven vo kupi prodaj licen interes
Predrag osven za takmicenja 10 godini nigde go nema

2 vinicki ekipi nit pisuvaat nit se aktivni,najmalku se clenovi na Ribar,pobratimi na dva clena na ribar-licen interes na tie dva clena

Tolku od mene i prestani so demagogija zosto za sve so fakti ke te pobijam

ili so drugi zborovi stanuvate kako MRF

МРФ нит сме станале нит ке станеме ... вие само продолжете да плукате по сите па ке останете со прстот у уста
Имавте шанска ама не ја искористивте , него ги убедувавте и агитиравте кај лугето да не се пријавуваат во лига , демек убави купови ке сте правеле .
Епа фала ку**у ви текна да направите купови после 100 години .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 18, 2018 11:49 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
JaneMK НапишиCOLON
Politicki pisuvas,politicki ke ti odgovoram

napraveni se transparentni za razlika od ribar,koj izminative godini na pokana se pravat

Sergej niti e clen niti aktiven a lani najlosonesto napisa za ribar kupot na Bersin
Vasil kostov e clen na Vardar,nit e aktiven nit butur

Bugarite nikoj nisto
Vasil saramandov e aktiven vo kupi prodaj licen interes
Predrag osven za takmicenja 10 godini nigde go nema

2 vinicki ekipi nit pisuvaat nit se aktivni,najmalku se clenovi na Ribar,pobratimi na dva clena na ribar-licen interes na tie dva clena

Tolku od mene i prestani so demagogija zosto za sve so fakti ke te pobijam
А ја ќе ти пишам директно и во рогови...Здружението организира и здружението знае кој е и што е и зошто е поканет, ти си НИКОЈ во здружението НИТ некогаш си бил за да кажуваш гачки и приказни тука, ....кој што и зошто треба да биде поканет тоа дома размислувај си кога ќе правиш ти роденден...и ајт не ја труј темава безвезе и не лепи етикети да не видиш еден ден дека веќе неможеш да влезеш тука


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 18, 2018 1:17 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Гледам дека малоумникот продолжува со пишување по мој адрес па еве една порака и од мене
Се воздржував максимлно да те игнорирам, дури на форумот ѕи ми на листата на несакани, пишуваше на ФБ глупости за мене, сега и тука затоа м...о еден ВНИМАВАЈ ДОБРО ДА НЕ МИ ИЗЛЕЗЕШ ПРЕД ОЧИ.
Па ќе видиш тогаш купи/ продај кретен еден недоквакан


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 18, 2018 3:18 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
JaneMK НапишиCOLON
Sergej niti e clen niti aktiven a lani najlosonesto napisa za ribar kupot na Bersin
Aj sea da se izvinis javno za kritikata kade jas su spomnat deka ne sum clen na Ribar !!!

A najloso ne napisav lani, si go kazav moeto mislenje za kupot, koe patem ko kazav i pred da zapocne kupot ovde javno na forum, deka "ke pobedi najsrekniot ne najdobriot", kako sto vprocem ke bide i ovaa godina i na site kupovi kade se peca 50 casa, pa kakvo saka neka e ezeroto,

I ne se site suetni kako tebe pa da odat na kup za da moraat da pobedat,

Ima nesto povazno od pobedata, kako druzenje, razmena na iskustva, pominato vreme na voda so prijateli, teranje keif i tn.

Vo liga i na svetsko treba da se trudime da pobedime, na kup za druzenje, manje bitno,

[ img ]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 18, 2018 4:33 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
ТафТабиТ НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
Politicki pisuvas,politicki ke ti odgovoram

napraveni se transparentni za razlika od ribar,koj izminative godini na pokana se pravat

Sergej niti e clen niti aktiven a lani najlosonesto napisa za ribar kupot na Bersin
Vasil kostov e clen na Vardar,nit e aktiven nit butur

Bugarite nikoj nisto
Vasil saramandov e aktiven vo kupi prodaj licen interes
Predrag osven za takmicenja 10 godini nigde go nema

2 vinicki ekipi nit pisuvaat nit se aktivni,najmalku se clenovi na Ribar,pobratimi na dva clena na ribar-licen interes na tie dva clena

Tolku od mene i prestani so demagogija zosto za sve so fakti ke te pobijam

ili so drugi zborovi stanuvate kako MRF

МРФ нит сме станале нит ке станеме ... вие само продолжете да плукате по сите па ке останете со прстот у уста
Имавте шанска ама не ја искористивте , него ги убедувавте и агитиравте кај лугето да не се пријавуваат во лига , демек убави купови ке сте правеле .
Епа фала ку**у ви текна да направите купови после 100 години .
Ako veke pisuvas vo mnozina ,barem objasni ,koi se tie luge sto agitirale ili ja opstruirale ligata?(ili mozebi samo mu persiras na jane)
Vaka, kako nekoj koj e navreden od vasata postapka,se osekam kako i jas da sum del od toj tim
citam podolu ,Boris ne kara ovde i se zakanuva so banovi,kako nie da sme deca od ulica ili retardirani vo glavata.Abe zlaten,mene doma ne mi se obrakale so takvi zborovi,a ne pa ti da me karas ovde pred 2000 luge.Ili sakas intelektualno da se dokazuvas so nas??? moze i toa.koga sakas!!!
Krste 10 pati go menja iskazot....sponzori,pomagateli na teren,ne odenje na suki,i.t.n.....po sto e pogore napisano....jas svakam deka ovaa postapka e eden vid odmazda kon nekogo.
I uste nesto...i vinicani pravat nivni kup,pa se soedinuvaat vo 2 ekipi so po 10 luge,za da otstapat poveke pozicii za drugi ekipi.
Kraj kraeva....vas kip si e i vas izbor...terajte
No od godina do godina ...se pomalku i pomalku postovi se napisani ovde....ne vi svetnuva li sijalickata????
pozdrav

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS13»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 13 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum