www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Aпр 23, 2024 10:54 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS13»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 18, 2018 4:44 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
daniel_veles НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
Politicki pisuvas,politicki ke ti odgovoram

napraveni se transparentni za razlika od ribar,koj izminative godini na pokana se pravat

Sergej niti e clen niti aktiven a lani najlosonesto napisa za ribar kupot na Bersin
Vasil kostov e clen na Vardar,nit e aktiven nit butur

Bugarite nikoj nisto
Vasil saramandov e aktiven vo kupi prodaj licen interes
Predrag osven za takmicenja 10 godini nigde go nema

2 vinicki ekipi nit pisuvaat nit se aktivni,najmalku se clenovi na Ribar,pobratimi na dva clena na ribar-licen interes na tie dva clena

Tolku od mene i prestani so demagogija zosto za sve so fakti ke te pobijam

ili so drugi zborovi stanuvate kako MRF

МРФ нит сме станале нит ке станеме ... вие само продолжете да плукате по сите па ке останете со прстот у уста
Имавте шанска ама не ја искористивте , него ги убедувавте и агитиравте кај лугето да не се пријавуваат во лига , демек убави купови ке сте правеле .
Епа фала ку**у ви текна да направите купови после 100 години .
Ako veke pisuvas vo mnozina ,barem objasni ,koi se tie luge sto agitirale ili ja opstruirale ligata?(ili mozebi samo mu persiras na jane)
Vaka, kako nekoj koj e navreden od vasata postapka,se osekam kako i jas da sum del od toj tim
citam podolu ,Boris ne kara ovde i se zakanuva so banovi,kako nie da sme deca od ulica ili retardirani vo glavata.Abe zlaten,mene doma ne mi se obrakale so takvi zborovi,a ne pa ti da me karas ovde pred 2000 luge.Ili sakas intelektualno da se dokazuvas so nas??? moze i toa.koga sakas!!!
Krste 10 pati go menja iskazot....sponzori,pomagateli na teren,ne odenje na suki,i.t.n.....po sto e pogore napisano....jas svakam deka ovaa postapka e eden vid odmazda kon nekogo.
I uste nesto...i vinicani pravat nivni kup,pa se soedinuvaat vo 2 ekipi so po 10 luge,za da otstapat poveke pozicii za drugi ekipi.
Kraj kraeva....vas kip si e i vas izbor...terajte
No od godina do godina ...se pomalku i pomalku postovi se napisani ovde....ne vi svetnuva li sijalickata????
pozdrav

Ова срцка на мене ли ми се обраќаш ???
не можам да сватам на кого му реплицираш ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 18, 2018 5:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
[/quote]


МРФ нит сме станале нит ке станеме ... вие само продолжете да плукате по сите па ке останете со прстот у уста
Имавте шанска ама не ја искористивте , него ги убедувавте и агитиравте кај лугето да не се пријавуваат во лига , демек убави купови ке сте правеле .
Епа фала ку**у ви текна да направите купови после 100 години .[/quote]
Ako veke pisuvas vo mnozina ,barem objasni ,koi se tie luge sto agitirale ili ja opstruirale ligata?(ili mozebi samo mu persiras na jane)
Vaka, kako nekoj koj e navreden od vasata postapka,se osekam kako i jas da sum del od toj tim
citam podolu ,Boris ne kara ovde i se zakanuva so banovi,kako nie da sme deca od ulica ili retardirani vo glavata.Abe zlaten,mene doma ne mi se obrakale so takvi zborovi,a ne pa ti da me karas ovde pred 2000 luge.Ili sakas intelektualno da se dokazuvas so nas??? moze i toa.koga sakas!!!
Krste 10 pati go menja iskazot....sponzori,pomagateli na teren,ne odenje na suki,i.t.n.....po sto e pogore napisano....jas svakam deka ovaa postapka e eden vid odmazda kon nekogo.
I uste nesto...i vinicani pravat nivni kup,pa se soedinuvaat vo 2 ekipi so po 10 luge,za da otstapat poveke pozicii za drugi ekipi.
Kraj kraeva....vas kip si e i vas izbor...terajte
No od godina do godina ...se pomalku i pomalku postovi se napisani ovde....ne vi svetnuva li sijalickata????
pozdrav[/quote]


Ова срцка на мене ли ми се обраќаш ???
не можам да сватам на кого му реплицираш ;)[/quote]
tebe tebe :D

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Aпр 18, 2018 6:56 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Даниел јас кога на некој се обраќам цитирам или ќе ти пишам со име. Заканата беше за Јане затоа што јас сум администратор на овој форум кој има правила и неможе секој како ќе му стигне да изнапише свашта за луѓето и така да помине. Ти досега не си пишувал слични работи и незнам каде се најде повикан, освен во дебатата за кој тоа бил повикан кој не, во тој дел како и ти и јас и секој друг си има свое мислење, некогаш се согласуваме, некогаш не, тоа е.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 19, 2018 4:06 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
Na bato Daniel ako mu se pecka i druzhi sonas eve jas go pokanuvam sonas vo ekipa da napadneme samo da nema nesoglasuvanje,zameruvanje i raspravanje...eve jas ke kepam,slikam,snimam i gotvam :D

Inaku prvite godini koga beshe koj prv se prijavi sekogash sakav da bidam del od toa ama negledav na vreme objavata,nebev na vreme informiran i kese popolneshe kvotata za 5min i sum ostanuval pred malite ekrani pa nemalo lutish :mrgreen:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 19, 2018 10:36 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Jas mislam deka treba da ja smirite topkata site sto se najdovte pogodeni na nekoj nacin,

Sepak Drustvo si organizira Kup i si pokanuva toj sto misli deka treba da go pokani,

Eve jas ke ti kazam primer Daniel,

Od koga e otvoreno ezeroto Zabar ja sum bil sto na sloboden ribolov sto na kupovi najmalku 10 pati, ako ne i poveke.

Gazdata mi e licen prijatel i toa veke 18 godini, i me kanele na site mozni kupovi dosega,

E sega, ovaa godina na otvoranjeto, jas se bev prijavil uste vo octomvri lani, se razbira usmeno preku menadzerot dodeka bev tamu, prakticki bev prviot prijaven,

Koga izleze listata proletva za kupot, mene me nemashe nikade,

Koga mu se javiv i go prasav zosto ne nema, rece lele izvini zaboraiv, a i pokanuvame licno nekoi ekipi pa ne sme ve zemale vo obzir,

Sto trebase jas da se nalutam? Posle 18 godini prijatelstvo i poveke od 10 poseti na ezeroto koe e skoro 700 km dalkeu od MK mene me zaboravija iako bev prv prijaven,

Batalete, zamerki, sepak e privaten kup i normalno e drustvoto da si gleda prvo za svoite clenovi, a posle za site drugi,

patem, stanete clenovi na Ribar 2011, nikoj ne vi brani :D :D :D :D

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 19, 2018 12:24 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Sportex НапишиCOLON
Jas mislam deka treba da ja smirite topkata site sto se najdovte pogodeni na nekoj nacin,

Sepak Drustvo si organizira Kup i si pokanuva toj sto misli deka treba da go pokani,

Eve jas ke ti kazam primer Daniel,

Od koga e otvoreno ezeroto Zabar ja sum bil sto na sloboden ribolov sto na kupovi najmalku 10 pati, ako ne i poveke.

Gazdata mi e licen prijatel i toa veke 18 godini, i me kanele na site mozni kupovi dosega,

E sega, ovaa godina na otvoranjeto, jas se bev prijavil uste vo octomvri lani, se razbira usmeno preku menadzerot dodeka bev tamu, prakticki bev prviot prijaven,

Koga izleze listata proletva za kupot, mene me nemashe nikade,

Koga mu se javiv i go prasav zosto ne nema, rece lele izvini zaboraiv, a i pokanuvame licno nekoi ekipi pa ne sme ve zemale vo obzir,

Sto trebase jas da se nalutam? Posle 18 godini prijatelstvo i poveke od 10 poseti na ezeroto koe e skoro 700 km dalkeu od MK mene me zaboravija iako bev prv prijaven,

Batalete, zamerki, sepak e privaten kup i normalno e drustvoto da si gleda prvo za svoite clenovi, a posle za site drugi,

patem, stanete clenovi na Ribar 2011, nikoj ne vi brani :D :D :D :D
More i ti sto DUPNIMANDALO si stanat :lol: :lol: :lol: .
Abre koj zboruva za lutenje,ovde se raboti za princip i pocit, ne samo kon mene tuku i kon drugite koi uste vo samiot start bevme osnova ,za istiot ovoj kup da prerasne vo tradicionalen.Sega ,po mene,ispaga deka site onie koi bile vo osnovata,se otfrlaat i doagaat nekoi koi nikogas nikade nitu pisale post ,nutu znaat lozinka od forum ribar,nitu pa nekogas prisustvuvale na ovoj nastan.
Se ke pominese ok,ako ne procitav komentari od stilot (tie luge se pokaneti poradi ova ova i ova) a blage veze nema so vistinata.Kumovi,kumasini,pobratimi,ojle dojle i taka natamu ,se glavnata pricina za nivno pokanuvanje,a ne deka tie bile aktivni na forum,aktivni vo sreduvanje na staza,particna pomos i so ti ja znam.
Pa ako e taka,po izjavata na Krste,prvi treba da bidat pokaneti -Keltan,Jane i ico,site imaat po 15 000 postovi,ima li nekoj poaktiven?? :D :D
Ubavo kaza ti Sergej,nivni kup si e i kako ke si resat ,taka ke si bide.
I patem...nikogas ne bil uslov,da bidam clen na ribar za da ucestvuvam na ovoj kup. ;) ;) ;)
Pozdrav i bistro

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 19, 2018 1:56 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Ne Daniel ne sum gi kanel jas da se razbereme. Kiko odamna nema postovi ama na teren e dokazan kako clen, Trasul ima postovi a i dokazan ako zatreba za nesto, Cuole mislam ne treba da trosam zborovi, Vinicani koj barem ednas u nedelata se slusame ne kanat na kupot nivni doagaat na nasiot, na slobodno pecanje nonstop se so nas, pomognale vo mnogu situacii koj ne gi znaeete i ne se napisani na forum taka da e glupo da pisuvam za sekoj poedinecno. Odlukata bese donesena deka treba da se prijavat prvin ekipite od ribar. I taka naprajvme po sto ostanaa malku slobodni mesta a mnogu kandidati. Jbg nemame ezero za pogolema druzba. Sakam da gi vidam site poiskusni no sakam i maladi momci kade bi zagrizale na ovoj mamec i pocnat poleka da vlozuvaat trud vo krapskite naprevari.
Mislam deka ke me razberes pozzz.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 19, 2018 3:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
daniel_veles НапишиCOLON
Sportex НапишиCOLON
Jas mislam deka treba da ja smirite topkata site sto se najdovte pogodeni na nekoj nacin,

Sepak Drustvo si organizira Kup i si pokanuva toj sto misli deka treba da go pokani,

Eve jas ke ti kazam primer Daniel,

Od koga e otvoreno ezeroto Zabar ja sum bil sto na sloboden ribolov sto na kupovi najmalku 10 pati, ako ne i poveke.

Gazdata mi e licen prijatel i toa veke 18 godini, i me kanele na site mozni kupovi dosega,

E sega, ovaa godina na otvoranjeto, jas se bev prijavil uste vo octomvri lani, se razbira usmeno preku menadzerot dodeka bev tamu, prakticki bev prviot prijaven,

Koga izleze listata proletva za kupot, mene me nemashe nikade,

Koga mu se javiv i go prasav zosto ne nema, rece lele izvini zaboraiv, a i pokanuvame licno nekoi ekipi pa ne sme ve zemale vo obzir,

Sto trebase jas da se nalutam? Posle 18 godini prijatelstvo i poveke od 10 poseti na ezeroto koe e skoro 700 km dalkeu od MK mene me zaboravija iako bev prv prijaven,

Batalete, zamerki, sepak e privaten kup i normalno e drustvoto da si gleda prvo za svoite clenovi, a posle za site drugi,

patem, stanete clenovi na Ribar 2011, nikoj ne vi brani :D :D :D :D
More i ti sto DUPNIMANDALO si stanat :lol: :lol: :lol: .
Abre koj zboruva za lutenje,ovde se raboti za princip i pocit, ne samo kon mene tuku i kon drugite koi uste vo samiot start bevme osnova ,za istiot ovoj kup da prerasne vo tradicionalen.Sega ,po mene,ispaga deka site onie koi bile vo osnovata,se otfrlaat i doagaat nekoi koi nikogas nikade nitu pisale post ,nutu znaat lozinka od forum ribar,nitu pa nekogas prisustvuvale na ovoj nastan.
Se ke pominese ok,ako ne procitav komentari od stilot (tie luge se pokaneti poradi ova ova i ova) a blage veze nema so vistinata.Kumovi,kumasini,pobratimi,ojle dojle i taka natamu ,se glavnata pricina za nivno pokanuvanje,a ne deka tie bile aktivni na forum,aktivni vo sreduvanje na staza,particna pomos i so ti ja znam.
Pa ako e taka,po izjavata na Krste,prvi treba da bidat pokaneti -Keltan,Jane i ico,site imaat po 15 000 postovi,ima li nekoj poaktiven?? :D :D
Ubavo kaza ti Sergej,nivni kup si e i kako ke si resat ,taka ke si bide.
I patem...nikogas ne bil uslov,da bidam clen na ribar za da ucestvuvam na ovoj kup. ;) ;) ;)
Pozdrav i bistro
Abe ke ti kazam ja tebe dupnimandalo,....

Ke se simanm sea dole ke ti go skrsham dzamot na dukanot pa ke places posle :D

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 19, 2018 3:23 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Ај вака.

Се сложувам дека треба да се поканат сите кој досега барем еднаш учествувале на овој куп. Тука нема дилема.
Во план беа 20 екипи од кој се и Даниел, Сашо, Тони итн...
Но, бевме да го видиме езерото и тука во консултација со сопственикот стриктно рече дека макс е 14 екипи иако има простор за 6-7 позиции плус глатко.

Сепак одлучивме да одиме со 15 екипи се со цел да избегнеме моменти како Мавровица и Берсин од минатите години каде имаше измислени позиции само да се задоволат екипите.

Тоа се покажа непродуктивно. И на Берсин и на Мавровица имаше измислени позиции каде 6-7 екипи си одремаа поштено.
Јас на Мавровица ловев во Бунар! На 10 метра далечина, 10 метра длабочина!

Ова си повлече да останат 5-7 екипи непоканети. Изборот на здружението е тој и однапред се извинуваме, но сепак предност имаат и секогаш ќе имаат членови, активисти и помагатели на Рибар 2011.

Јас не викам дека Даниел или останати не помогнале, но има и луѓе кој навистина се залагале инвестирале биле тука и давале и финиансиска и секаква поддршка. Тоа сеа вака звучи смешно, но сепак верувајте тие луѓе си имаат причина зошто се тука.

Јане го спомна Сергеј. Па Сергеј е во комбо со Предраг и Васил.
Зарем мислите дека Сергеј не заслжува да пеца со своја екипа??

Да не го ругаме овој настан. Ќе има уште купови и на есен постои опција на добра вода да се собереме 20+ екипи.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Aпр 19, 2018 6:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Бистро на сите натпреварувачи.

Јас не се љутам пошто и онака ради работни обврски не можам да такмичам. :D

На Јане само ќе му кажам да се опушти пошто да не му го кажеше Рибар 2011 езерото Берсин, немаше каде да фаќа крап. :lollol:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS13»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 20 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum