www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 01, 2022 12:34 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Пет Maј 25, 2018 2:29 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Како што гласи насловот на темата и оваа година ке се одржи крапскиот напревар и дружба во име на колегата Гоце Петровски Гишел.
Датумот за оваа дружба е 01 - 03 .06 .2018 во траење од 50 часа.
На оваа дружба ке земат учество 8 екипи од кој 6 од Македонија и 2 екипи од Бугарија.
За оваа дружба правото на избор на екипи го направи неговото матично здужение крап Виница.
Котизацијата за овој напревар каде е богат со награди изнесува 1200 ден од напреварувач, и истата ке се плаќа на лице место.
Сатницата за пристигање на езеро 09 часот каде што ке следува во 09:30 извлекување на позиции.
Почетокот на оваа дружба е предвидена во 10 часот.
Завршеток на дружбата е во недела во 12:00 часот каде е предвиден завршен ручек и доделување на наградите.
Екипите кој ке земат учество на овој меморијален напревар ке ги обкавиме нахнадно по добиениот список од здружението крап Виница.

[ img ]

Во продолжение некоја слика од езерото.


[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]
Во оваа тема ке има објави од листи со улов и фотографии од текот на напреварот.
Бистро

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 01, 2018 12:30 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Pozicija 1. Majstori Vinica
Pozicija 2. XXXl Vinica
Pozicija 3. Cico Danco Bg
Pozicija 4. Carp Fising team Ribar 2011
Pozicija 5. Elit carp team Vinica/Kocani
Pozicija 6. Vip
Pozicija 7. Vasil / Slobodan Bg-Mk
Pozicija 8. Subeks Vinica

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 01, 2018 12:54 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON 1142
Bitsro na site i ne frlajte podaleku od 11 metra :)

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 04, 2018 12:08 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON 1142
Nikoj nisto ne se pofali,

Slusam i Krv padnalo :)

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 04, 2018 7:27 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Sportex НапишиCOLON
Slusam
Не слушаш а гледаш :dragon:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 06, 2018 2:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON 1142
Rezultati nesto ova ona, Pivo rakija, krv, pehari nema li ?

Kamu rezime?

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 06, 2018 2:51 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Изгледа Крсте уште не се освестил :lol: :lol: :lol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 08, 2018 11:36 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Репортажа во слики.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]
https://www.youtube.com/watch?v=JCc83KK ... ture=share

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 08, 2018 11:48 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Пример за добра дружба и организација, секоја чест дечки


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 6 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum