www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jун 09, 2024 12:57 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS24»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р -БАРБУС - Битола
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 22, 2012 12:30 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
јас и тафтабит си отидовме кај 16-часот а останаа уште луге(да не ги именувам) после то

--али било како еве му дадов мое мислење ако му значи нешто како побрзо да си ја збрка работата со дозволата

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р -БАРБУС - Битола
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 22, 2012 6:36 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Сеп 29, 2011 9:16 pm
МислењаCOLON51
ЦитатCOLON
Abe drugar da ne si pomesal nesto so satot ? Jas bev vo petokot pred 11.30 izvadiv dozvola i potoa so Spiro_jas i Taftabit pievme kafe i na korzo i kaj 1 i nesto se vrativme vo Barbus i jas zaminav kaj 2 tie ostanaa i mozat da potvrdat deka bese otvoreno...
Celta ne mi bese da go kritikuvam koncesionerot,daleku od toa - mu posakuvam uspeh vo rabotata i vo borbata so ribokradsvoto, tuku sugestija da odredi eden termin od denot koga sigurno ke bidi tamu da ne se vrakame po nekolku pati.
Jas neznam koga i so kogo si piel kafe i ne me interesira,jas zboruvam za ovoj petok a i predhodnite denovi dva pati bev i pak isto - me precekaa dvata katanci na vrata a i komsiite tamu kazaa deka ne se znae koga idi.Problemot e vo toa sto tesko se naoga mesto za parkiranje ,pa mora da parkiram kaj triagolnikot.
Inace prasanjeto bese postaveno za koncesionerot a ne za tebe i drugarite tvoi, taka da nema potreba da se mesate...

_________________
[ img ]


Последна промена од 1 на vladobt, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р -БАРБУС - Битола
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 22, 2012 7:02 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Сеп 29, 2011 9:16 pm
МислењаCOLON51
ЦитатCOLON
а дали на вратата ги виде залепени уплатниците со жиросметките за дозвола и за легитимација
---си можел да си уплатиш в банка
Jas zboruvam za vadenje dozvoli a ne za uplatnici ...
ЦитатCOLON
а и го имаш бројот од тел на ДУМБАЛ + ПП -можиш да пишиш ,така да нее болка за умирање секој кој што сака ке најде начин да си извади
Telefonskiot broj go nemam ,da go imav nemase da se vrakam po nekolku pati
ЦитатCOLON
ПС --инаку за старото друштво нека си отворат една тема овде и ке коментираме што и како работеле и така натаму за тоа е форумот
Staroto drustvo go spomenav vo kontekst na terminite na vadenje na dozvoli a ne da go branam

p.s. Uste pred da go postavam prasanjeto predpostavuvav deka ti ke se javis so KONTRA sugestija .Pa zar mora da se javuvas na sekoja tema ? Ako tolku si prisuten na internet, togas barem bidi poaktiven na Youtube i prikaci nekoi sodrzini tamu ,da go zbogatime internetot so MK sodrzini ...Ete na mojot kanal na Youtube : detra1111 imam prikaceno MK filmovi pa se nadevam deka i ti ke se pridruzis so svoj videa

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р -БАРБУС - Битола
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 22, 2012 8:14 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 05, 2011 11:14 pm
МислењаCOLON247
ЛокацијаCOLONBitola
vladobt НапишиCOLON
ЦитатCOLON
Abe drugar da ne si pomesal nesto so satot ? Jas bev vo petokot pred 11.30 izvadiv dozvola i potoa so Spiro_jas i Taftabit pievme kafe i na korzo i kaj 1 i nesto se vrativme vo Barbus i jas zaminav kaj 2 tie ostanaa i mozat da potvrdat deka bese otvoreno...
Celta ne mi bese da go kritikuvam koncesionerot,daleku od toa - mu posakuvam uspeh vo rabotata i vo borbata so ribokradsvoto, tuku sugestija da odredi eden termin od denot koga sigurno ke bidi tamu da ne se vrakame po nekolku pati.
Jas neznam koga i so kogo si piel kafe i ne me interesira,jas zboruvam za ovoj petok a i predhodnite denovi dva pati bev i pak isto - me precekaa dvata katanci na vrata a i komsiite tamu kazaa deka ne se znae koga idi.Problemot e vo toa sto tesko se naoga mesto za parkiranje ,pa mora da parkiram kaj triagolnikot.
Inace prasanjeto bese postaveno za koncesionerot a ne za tebe i drugarite tvoi, taka da nema potreba da se mesate...
Dlaboko izvinuvanje so se smesavme i slucajno vo tovoeto navedeno vreme deka bilo zatvoreno bevme tamu ...

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р -БАРБУС - Битола
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 22, 2012 8:16 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 05, 2011 11:14 pm
МислењаCOLON247
ЛокацијаCOLONBitola
I edna sugestija do koncesionerot da ima priemni denovi kako sto barat lugeto dva tri dena nedelata popladne i e poprispapno so avtomobili nema guzva pazarot e zatvoren :)

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р -БАРБУС - Битола
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 22, 2012 8:42 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 07, 2011 2:04 pm
МислењаCOLON138
ЛокацијаCOLONBITOLA
jas naj iskreno zalam ako gospodinot vladobt se potrudil vo nekolku navrati da dojdi vo klubot za da ivadi dozvola a tamu bilo zatvoreno ,no ako toa bilo taka kako sto veli i ako nie ne sme bile tamu sigurno sme bile nekade po nekoja druga rabota za klubot.

_________________
><>- GoSPoDE DaJ NI ZdRAvJE i RiBOloV -<><


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р -БАРБУС - Битола
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 22, 2012 8:45 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 07, 2011 2:04 pm
МислењаCOLON138
ЛокацијаCOLONBITOLA
ete vlado ako sakas sega za pola sat dojdi ako e nedela ke otvoram za da zavrsime rabota

_________________
><>- GoSPoDE DaJ NI ZdRAvJE i RiBOloV -<><


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р -БАРБУС - Битола
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 22, 2012 8:51 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
spiro_jas НапишиCOLON
јас и тафтабит си отидовме кај 16-часот а останаа уште луге(да не ги именувам) после то

--али било како еве му дадов мое мислење ако му значи нешто како побрзо да си ја збрка работата со дозволата

Јас со сигурност можам да потврдам ... бев на гости кај З.С.Р. Барбус заедно со Спиро , останавме минимум 4-5 часа во просториите на клубот , луѓе доаѓаа се интересираа , уплаќаа дозволи , се правеа рибарски муабети итн итн . Воедно бладодарам за топлиот пречек од Думбал и клубот Барбус
пријатната атмосвера и гостопримството .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р -БАРБУС - Битола
ТемаИспратеноCOLONНед Aпр 22, 2012 8:53 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 07, 2011 2:04 pm
МислењаCOLON138
ЛокацијаCOLONBITOLA
za dobri priateli kako tebe vo sekoe vreme se so ke zatreba !!!!!

_________________
><>- GoSPoDE DaJ NI ZdRAvJE i RiBOloV -<><


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р -БАРБУС - Битола
ТемаИспратеноCOLONВто Aпр 24, 2012 2:36 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
vladobt -- АКО НЕКОЈ САКА ДА ТИ ПОМОЖИ И ДА ТИ ОЛЕСНИ ---треба поинаку малце да го прифатиш и евети број кај имаш viewtopic.php?f=33&t=1858&hilit=broevi+ ... s&start=50


пс-терај си ти таму со јутуб и ова тие последен совет или мислење од мене кон тебе за било шо на овај форум --поздрав

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS24»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 6 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum