www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 18, 2019 9:50 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 11 12 13 14 15 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЦРН ДРИМ
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 04, 2014 11:42 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Денес ЗРСК Пастрмка - Струга задолжи од МЗШВ дозволи за „риболовен ревир река Црн Дрим 1“ за 2014 година.
Цени:
годишна дозвола - 1100 денари
дневна дозвола - 200 денари
седумдневна дозвола - 500 денари
петнаесетдневна дозвола - 700 денари

Доколку риболовецот нема риболовна легитимација за 2014 година, ќе треба да се уплатат дополнително:
членарина - 100 денари
риболовна легитимација за 2014 година - 400 денари

Од утре се стартува со новите риболовни дозволи.
Бистро и чесно на вода :fishing:

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЦРН ДРИМ
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 04, 2014 11:52 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Ное 13, 2013 10:23 pm
МислењаCOLON 300
za mene edna javi se da se gogovorime koga mozis

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗРСК - ПАСТРМКА - Струга
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 13, 2014 6:08 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
http://tvm.mk/vesti/struga/16919-struga ... ot-turizam

:~~ :~~ :~~ :~~

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗРСК - ПАСТРМКА - Струга
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 13, 2014 6:26 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
море ке добие тој туризам и тоа - да се чудат и паметните и будалите ;) ке има изненадување за оваа год :fishing:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗРСК - ПАСТРМКА - Струга
ТемаИспратеноCOLON Саб Aвг 23, 2014 10:18 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Еве некоја слика од канцеларијата на ЗРСК Пастрмка - Струга.
Јане и Оливер со нивните успеси во овие две години ни ја разубавија и освежија канцеларијата со нови дипломи и медајли.
Дечки се надевам дека и од светското што претстои ќе има што да се додаде на оваа табла :thumbs_up:

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗРСК - ПАСТРМКА - Струга
ТемаИспратеноCOLON Саб Aвг 23, 2014 10:23 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Прекрасна ..канцеларија.. :lepi: со многу спомени.

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗРСК - ПАСТРМКА - Струга
ТемаИспратеноCOLON Нед Aвг 24, 2014 10:24 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Ное 13, 2013 10:23 pm
МислењаCOLON 300
:~~ :~~ Wall of Fame :~~ :~~

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗРСК - ПАСТРМКА - Струга
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 19, 2015 2:07 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗРСК - ПАСТРМКА - Струга
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 19, 2015 10:43 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8352
ЛокацијаCOLON Skopje
Ubo kazano.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗРСК - ПАСТРМКА - Струга
ТемаИспратеноCOLON Саб Сеп 19, 2015 10:57 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Jул 30, 2013 1:05 pm
МислењаCOLON 62
Nesto ne te bendisa voditelkava, ic ne go maznis repceto :mrgreen:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 11 12 13 14 15 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum