www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 26, 2024 2:00 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS7»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК- ВАРДАР-Скопје
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 27, 2012 11:26 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Poznavajki go lugero od Pcinja , mozam da kazam deka i tamu treba malku da se razmrdaat i da se posvetat i informiraat poaktivno

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК- ВАРДАР-Скопје
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 27, 2012 11:37 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Kolega niv gi ima fateno Proleten,Leten,Esenski i Zimski son, ako me razbiras sto sakam da kazam..Koga im spomnes ima mrezi po rekata odma gi fakja kicma i nemozat da odat

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК- ВАРДАР-Скопје
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 27, 2012 12:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Treba malku poveke sloboda da im se ostavi na nekolku luge vo toa drustvo ima i tamu golemi entuzijasti i sportisti samo treba malku
poveke da se angaziraat i da deluvaat vrz celnicite na Pcinja , drugarski da im objasni deka treba malku da se izmenat rabotite i da se
raboti poodgovorno i transparentno , nisto ne e nevozmozno ili dalecno , bitno e da se pocne a veruvaj ima luge koi mozat toa da go pokrenat

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК - ПЧИЊА - Куманово
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 27, 2012 12:10 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Cucul nesakam da razgovaram za niv, i iskreno krivo mi e sto izvadiv nivna legitimacija, samite ribocuvari se ribokradci sto go znae i celoto drustvo, nemaat nisto napraveno so godini i godini, ribocuvarska sluzba nema da sretnes od Iskrin most pa do Studena Bara za poribuvanje pa sto da ti kazam nemalo od niv nema ni da ima jbg takva e situacijata.

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК - ПЧИЊА - Куманово
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 27, 2012 12:45 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Aпр 07, 2012 9:56 pm
МислењаCOLON534
ЛокацијаCOLONKumanovo
Cuculovski, Daniel dzabe muabet pravite toa bilo taka i taka i ke si ostani...
Nego licno jas se pokajav sto izvadiv legitimacija za 2012. Celo leto sum po reka i nikoj ne dojde dozvola da mi pobara... Za narednata godina dozvolata od ribolovnoto drustvo pcinja mozat da ja sonuvaat...!!! I ne samo toa nego i ako vidam mrezari da si go prasam da prijavuvam ili da se raspravam nego ke si nosam pola kilo domaca rakija i ke gi pocastam... Taka treba od sega pa nataka... Kaj odat nasite pari dadeni za dozvoli ??? sto slucajno poribuvanje da ne se izvrsi ili nesto slicno ??? Ili ima dale plata na ribocuvari da izlezat na teren i da brkaat ribokradci ??? ono ustvari naprotiv i pileto na granka znae koi se ribokradctite vo Kumanovo... Cuvarite...
Sto da kazuvam od ЗСРРК ПЧИЊА sum razocaran.... :$^: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil:

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК - ПЧИЊА - Куманово
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 27, 2012 12:47 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Горе не се чува Пчиња од СРД Пчиња, надолу (од Ново Село) не се чува од ЗСР Вардар... СИРОТА РЕКА :thumbdown:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК - ПЧИЊА - Куманово
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 27, 2012 12:52 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Kako sto gledam ribocuvarite ne baraat dozvola cim te naucat od kumanovo deka si ti dignat raka i ke te prashat dali jade znaci proklet dinar od mene ne gledaat poveke :lol:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК - ПЧИЊА - Куманово
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 27, 2012 1:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
dobre2000 НапишиCOLON
Cuculovski, Daniel dzabe muabet pravite toa bilo taka i taka i ke si ostani...
Nego licno jas se pokajav sto izvadiv legitimacija za 2012. Celo leto sum po reka i nikoj ne dojde dozvola da mi pobara... Za narednata godina dozvolata od ribolovnoto drustvo pcinja mozat da ja sonuvaat...!!! I ne samo toa nego i ako vidam mrezari da si go prasam da prijavuvam ili da se raspravam nego ke si nosam pola kilo domaca rakija i ke gi pocastam... Taka treba od sega pa nataka... Kaj odat nasite pari dadeni za dozvoli ??? sto slucajno poribuvanje da ne se izvrsi ili nesto slicno ??? Ili ima dale plata na ribocuvari da izlezat na teren i da brkaat ribokradci ??? ono ustvari naprotiv i pileto na granka znae koi se ribokradctite vo Kumanovo... Cuvarite...
Sto da kazuvam od ЗСРРК ПЧИЊА sum razocaran.... :$^: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil:
nisto ne e djabe , sekoja komunikacija pomegu ribolovci od eden ist revire e dobra , veruvam deka ke dojde den tie luge ke gi dvizat rabotite napred
predavanje nema , borba i samo borba , organizirajte se i najdte go covekot od pcinja koj znaete deka e malku porealen i transparenten i deluvajte kaj nego

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК - ПЧИЊА - Куманово
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 27, 2012 1:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Kaj kogo Cucul kazi go imeto i prezimeto na covekot i ke go kontaktirame, znaes koga ke se smenat rabotite KOGA NEKOJ DRUGO KE GI ZEME TIE RIVIRI PO KONCESIJA.........

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЗСРРК - ПЧИЊА - Куманово
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 27, 2012 1:07 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Kakva komunikacija nisto ne pravat se naucile 10 ribari i koga treba da se odi na natprevari ili sto ti znam treba da iskontaktiraat so drugite clenovi ono malo murgen edni isti pa isti sve za niv si pravat sebicni,mnogu znaat jas kolku fakam i kakov ribolovec sum.Toj kako se vika Goran prava zmija koga ja vadev dozvolata i legitimacija 1600(mladinec) mi iskoci,a ako si obicen onaka e 1800 i sega za koj saka na vardar da faka imalo nekoja doplata ili taka neshto ne me fakaj za zbor od 150 denari,a jas deka sum bil neznam sto kako me poeba nejkese da mi udri pecat mu rekov pari ke mu dodadam se pravi mangup i on :evil:
A na dozvolata i legitimacijata nishot ne mi pisuva ni mladinec nitu senior illi sto ti znam.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS7»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 13 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum