www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jул 14, 2020 8:11 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 41 42 43 44 45 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: cenovnik za dozvoli po reviri za 2014
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 11, 2015 2:45 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Tasim НапишиCOLON
...... ajde da objasnime zasto e toa taka; posto ti kazuvas samo kratko i jasno najprvin dozvolata e 2500 den za globocica tacno ali sto se krie pozadi ova ako izvadis vo paket te kosta 2500 clenska legitimacia od rib: celnska od federacia: i godisna ako bidam od drugo drustvo normalno sum clen i od toa drustvo preizleguva i legit: od federacia
Тасим, ај ова ако може уште еднаш да ми го објасниш :?
Цела вечер се трудам да го разберам, ама не ми оди некако. Дури и со google translate пробав, ама не ми успева да го протолкувам. Ме интересира што се крие во позадина???

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2015
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 11, 2015 8:27 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Јaс ќе ти oбјaснaм. Тaшмa нуди пoвoлнoсти зa свoите членoви кoи ќе извaдaт легитимaцијa преку нив :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2015
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 11, 2015 9:30 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 1:56 pm
МислењаCOLON 678
Stole НапишиCOLON
Тaсим,
Зoштo сo силa се трудиш дa ми дoкaжеш декa прoстaк се стaнувa сo мaкoтрпнo вежбaње.
stole sto drugo ostanuva da covek sosila se pravi prost. stole a sto ce pisuvate vie ako nema prosti nemoze site da bideme pametni kako tebe se gleda po vasite iskazi (sveznajkovci) ste.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2015
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 11, 2015 9:54 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 1:56 pm
МислењаCOLON 678
Тасим, да ти објаснам јас , ова што Ташмаруништани ви ги плаќаат вашите легитимации со нивни пари е една голема ГЛУПОСТ од нивна страна. Ова е една голема глупост затоа што решиле да му направат услуга на некој што не знае тоа да го цени. Нивно право, нека ви плаќаат легитимации, ако сакаат и дозволи гратис нека ви дадат, ама што фајде од тоа кога ВИЕ НЕ ЗНАЕТЕ ДА ГО ЦЕНИТЕ ТОА!!!!

Emile ova vazi samo za labunistani ne za site ribolovci koi sakaat da izvadat doz; legt: ili clen: kaj tasma ili ovoj post go nasocuvas na oni koi sakaat da e kazat vistinata. Emile zasto nekoj tuka saka da pokaze milostinja prema nekogo abe davajte milostina na onie ribari komu mu e potrebna. Emile kazuvas gomila nevistini najprvin vikas deka kaj pogresna osoba se obracame kako drugo deka neznaes u vrska so globocica od druga strana zboruvas kako rabotel ribocuvarot ne si znael kako vadi plata emile ako sakas izvadia ponudata na tasma tuka na nekoj post sto ima ponudeno za 6god plan po ribolovna osnova od tuka da pocneme rabotive da gi ispeglame.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2015
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 11, 2015 11:03 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Имa кoј дa ги пеглa тие рaбoти, oди ти пиши им претстaвкa :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2015
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 11, 2015 7:13 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Pa ako ne poribile i treba da im opne pretstavka,neli toa bese oficijalna pricina za odzemanje koncesija prethodno.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2015
ТемаИспратеноCOLON Саб Aпр 11, 2015 9:00 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
за да се прави муабет -- точно е дека треба да се има на увид што е потпишано за да не биде бош муабет
за непорибување -- на прошлиот концесионер им се одзеде концесијата и овде доста се убедувавме и пишувавме дури и санкции имаше поради тие жолчни постови

ако и овај концесионер НЕ пориби или не си ги обави обврските -- сигурно и сам е свесен дека ке има претставки и дека нема да помине не заприметено што тој работи

никој на никому неможе да му забрани да пише претставка ! затоа и има институции да излезат на терен и да утврдат штое и како е на лице место

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2015
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 12, 2015 9:21 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
E pa kaj nas site ke pisuvaat,namesto da poribuvaat.site ke zimaat namesto da vrakaat.i posle skapi bile dozvolite.
A be koj saka kako mnogute ke izvadi i ke faka.drugite ke dremat na forum i negoduvaat

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2015
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 12, 2015 10:34 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
filip030682 НапишиCOLON
Pa ako ne poribile i treba da im opne pretstavka,neli toa bese oficijalna pricina za odzemanje koncesija prethodno.
Пa нoрмaлнo декa требa, другo и не oчекувaм. Oни веќе имaaт пуштенo некoјa претстaвкa претхoднo ;)
Сирoти мaруништaни, ќе ги утепaaт сo претстaвки сегa :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2015
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 12, 2015 2:09 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Нед Jун 16, 2013 1:52 pm
МислењаCOLON 42
JaneMK НапишиCOLON
E pa kaj nas site ke pisuvaat,namesto da poribuvaat.site ke zimaat namesto da vrakaat.i posle skapi bile dozvolite.
A be koj saka kako mnogute ke izvadi i ke faka.drugite ke dremat na forum i negoduvaat
Iskreno po ona malce sto sum informiran ponudata sto ja ima dadeno koncesionerot ce treba dase solidarizirame site ribari vo makedonija da izvadime godisni dozvoli i prasanje e dali ce mozat da gi ispolnat obvrskite za poribuvanje a za trosoci za cuvari i drugi troskovi ner veruvam deka ce ima


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 41 42 43 44 45 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum