www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jул 14, 2020 7:53 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Концесионер - ЗСР ТАШ-МА 2011
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 14, 2015 7:11 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 10, 2015 9:39 pm
МислењаCOLON 48
Контакт телефон 070 682 665
Риболовниот ревир акумулација Глобочица се однесува од мостот во с.Ташмаруништа се до браната Глобочица.
Цената на дозволите за 2015 година е:
Годишна дозвола 2.500 ден. со се легитимација + ченска книшка со прирачник.
Петнаесет дневна 1.000 ден.
Седумдневна 600 ден.
Дневна 200 ден.
Дозволи може да набавите во продавницата за спортски риболов РИКИ Струга и за брзо време на пунктот кај мостот во с.Ташмаруништа.
Можит да Ви го најаваме и проектот на Зср Таш ма 2011 "Кајче за секој рибар" наскоро и оние кои немаат кајчиња и кои ловат од обала ќе можат да си земат кајче и да застанат (усидрат)онаму каде што ќе сакаат да се рекреираат.
Од 15.04.2015 започнува забрана за Скобус.
Денес 14.04. нивото на Акумулацијата почна да се зголемува, а се уловени и неколку јагули на тешко олово на глиста во месноста "теснец". БИСТРО!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Акумулација Глобочица
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 14, 2015 7:15 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Ај добро ни дојде Мирослав.
Јас и ти се знаеме, но добро би било да те запознаат и другите членови од форумов, па затоа ќе те замолам да напишеш 2-3 збора за тебе во оваа тема :arrow: viewtopic.php?f=62&t=17&p=236198#p236198

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Акумулација Глобочица
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 14, 2015 7:19 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Здрaвo Мирoслaв, дoбредoјде, твoите инфoрмaции ќе бидaт пoлезни зa рибoлoвците oд фoрумoт.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Акумулација Глобочица
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 14, 2015 7:23 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 10, 2015 9:39 pm
МислењаCOLON 48
emil.matoski НапишиCOLON
Ај добро ни дојде Мирослав.
Јас и ти се знаеме, но добро би било да те запознаат и другите членови од форумов, па затоа ќе те замолам да напишеш 2-3 збора за тебе во оваа тема :arrow: viewtopic.php?f=62&t=17&p=236198#p236198
Фала Емил :lepi:
Јас сум потпретседател на ЗСР ТАШ МА 2011 Ташмаруништа,Струга воедно и концесионери на Акумулација Глобочиц.
Поздрав до сите спортски риболивци со повеќето веќе се знаеме со останатите ќе се запознаеме.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Акумулација Глобочица
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 15, 2015 3:18 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 10, 2015 9:39 pm
МислењаCOLON 48
Филип НапишиCOLON
Здрaвo Мирoслaв, дoбредoјде, твoите инфoрмaции ќе бидaт пoлезни зa рибoлoвците oд фoрумoт.
добро ве најдов Филип! мило ми е! поздрав


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионер - ЗСР ТАШ-МА 2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 15, 2015 3:31 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Добредојде на форумов, незнам дали се знаеме лично...но секако ќе се видиме на вода брзо. :lepi:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионер - ЗСР ТАШ-МА 2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 15, 2015 4:07 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 10, 2015 9:39 pm
МислењаCOLON 48
Spaiva НапишиCOLON
Добредојде на форумов, незнам дали се знаеме лично...но секако ќе се видиме на вода брзо. :lepi:
да се знаеме и пак ќе се видиме за брзо! Поздрав


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионер - ЗСР ТАШ-МА 2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 15, 2015 4:21 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON 652
Ovaa godina ke ja posetime ovaa ubava voda poveke vikendi samo da ne posluzi vremeto.dobre Dojde Miroslav na forum

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионер - ЗСР ТАШ-МА 2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 15, 2015 10:55 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 10, 2015 9:39 pm
МислењаCOLON 48
solar НапишиCOLON
Ovaa godina ke ja posetime ovaa ubava voda poveke vikendi samo da ne posluzi vremeto.dobre Dojde Miroslav na forum
добро ве најдов повелете кога сакате ве очекуваме. Поздрав


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионер - ЗСР ТАШ-МА 2011
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 15, 2015 11:43 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
dobro dojde miroslav,i za nas musicarite ima tamu ubavi ribi,pisi koga klenot ke raboti na povrsina.

_________________
...?


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum