www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jул 11, 2020 7:40 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Оштетен ценовник
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 16, 2015 9:42 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Една убава работа која ме израдува денес :)

Излезе Ценовникот за штета предизвикана на рибите, конечно концесионерите ќе видат некакво фајде од криволовците :lepi:

На пример, Јасен на Козјак ако го фати Петко со 5 кг маломерни крапчиња, може да му наплати 7500 денари ;)
А ако инспектор го фати Перо со 5 кг маломерни пастрмки на Треска, може да му наплати 37.500 денари за пастрмките, плус казна за криволов :~~

Повелете ценовникот:

ОШТЕТЕН ЦЕНОВНИК

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Оштетен ценовник
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 16, 2015 9:43 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Вто Maр 08, 2011 6:49 pm
МислењаCOLON 374
:~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~

_________________
pod golemite kamenja golemite mreni se krijat


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Оштетен ценовник
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 16, 2015 10:08 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 719
ЛокацијаCOLON Skopje
Super za cenivnikot, tuku mene poveke bi me izraduvalo konecno da gi kaznat industriskite objekti koi standarno ja trujat ribata vo mrest. I so parite od osteta da se izvrsi poribuvanje so podmladok.
Garant i ovaa godina ke ima pomor na Vardar vo vreme na mrest kako i sekoja godina dosega i pak nikomu nisto.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Оштетен ценовник
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 16, 2015 10:14 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Po ovoj cenovnik ke se kaznuvat i industriskite subjekti koj napravile pomor na ribi.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Оштетен ценовник
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 16, 2015 10:23 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
ми мириса на крокодилски солзи, посебно ако сретствата се префрлуваат на сметка на здр-концесионер и ако чуварите си ја бркаат работата според напишаното во таа книга
- ем скапи дозволи, ем јаки казни - само дали ке профункионира на терен тоа ке мора да се види

АКО профункционира
- на двоумење ке стави многу рибари кои се бават со препродажба на рибата --- што понатаму(криволовец или риболовец како треба??)

интересна ке биде сезоната :filip:

инаку од мене 5+ за ценовникот :NotWorthy:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Оштетен ценовник
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 16, 2015 10:35 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Саб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON 1249
ЛокацијаCOLON Богданци
Тоа е тоа, што е потребно :NotWorthy: :thumbs_up:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Оштетен ценовник
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 16, 2015 10:57 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 719
ЛокацијаCOLON Skopje
saso НапишиCOLON
Po ovoj cenovnik ke se kaznuvat i industriskite subjekti koj napravile pomor na ribi.
Bas bi sakal konecno da go vidam i toa cudo da kaznat nekoj industriski subjekt za pomor ili kako sto napravi pomor na ribata vo reka treska po vina na brana matka pred nekolku godini a nikoj ne bese kaznet.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Оштетен ценовник
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 16, 2015 3:54 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Одлична новина


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Оштетен ценовник
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 16, 2015 9:33 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
:ok_ok:
АИРЛИЈА
:~~ :~~ :~~


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Оштетен ценовник
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 17, 2015 1:59 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
:~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :filip: :filip: :filip: :filip: :filip:

нормално мора и да се применува.. и да не се чуварите рушветари.. :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum