www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jул 11, 2020 12:34 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионер - ЗСР ТАШ-МА 2011
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 3:49 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Феб 16, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 305
Miroslav edno info:kako e situacijata so ezeroto,dali pagja ili se diga nivoto?
Bistro


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионер - ЗСР ТАШ-МА 2011
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 04, 2016 3:53 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Maј 29, 2013 8:04 pm
МислењаCOLON 144
osven nivoto na vodata, ako moze nekoj da kaze kakva e aktivnosta na ribata, me interesira dali ima taparosi za klen/karas i slicno, do sega ne sum bil vo ovoj period od godinata, pa ne sum mnogu zapoznaen sto se slucuva tamu :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионер - ЗСР ТАШ-МА 2011
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 04, 2016 4:46 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 10, 2015 9:39 pm
МислењаCOLON 48
goran_ohrid НапишиCOLON
osven nivoto na vodata, ako moze nekoj da kaze kakva e aktivnosta na ribata, me interesira dali ima taparosi za klen/karas i slicno, do sega ne sum bil vo ovoj period od godinata, pa ne sum mnogu zapoznaen sto se slucuva tamu :)
Нивото на водата е средно, активен е скобусот,кленот и карасот, а најатрактивна овие денови е јагулата така да добра викенд дестинација би била акумулација Глобочица!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионер - ЗСР ТАШ-МА 2011
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 03, 2017 10:08 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 10, 2015 9:39 pm
МислењаCOLON 48
ДОЗВОЛИ ЗА 2017 ГОДИНА.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионер - ЗСР ТАШ-МА 2011
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 14, 2017 6:15 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Дек 05, 2016 2:05 pm
МислењаCOLON 113
http://reporter.mk/makedonija/%D0%BD%D0 ... B0-%D0%BA/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионер - ЗСР ТАШ-МА 2011
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 14, 2017 6:16 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Дек 05, 2016 2:05 pm
МислењаCOLON 113
vistina e ova?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионер - ЗСР ТАШ-МА 2011
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 14, 2017 8:12 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Нед Сеп 18, 2011 9:51 pm
МислењаCOLON 26
Ova neje vistina vistinata doprva sleduva
Kadese 2014 i 2015


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионер - ЗСР ТАШ-МА 2011
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 14, 2017 8:28 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Нед Сеп 18, 2011 9:51 pm
МислењаCOLON 26
1920kg ohridska pastrmka za 6god
Ili 320 godisno.
I nenormalna brojka na krap od
3600kg ili 600 kg godisno.na krap
Ovise brojki i fakti kadeje ribata za tri godini poribena


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионер - ЗСР ТАШ-МА 2011
ТемаИспратеноCOLON Саб Maр 11, 2017 7:09 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON 674
ЛокацијаCOLON Labunishta Struga
Иако изминативе 3 Години небев активен во риболовот или да кажам дека у опште не сум бил на вода да риболова бидејки страшно се разочарав од последните случувања на Акумулација Глобочица НО не дека и не надбњудував, будно не ја следевме ситуацијата, нема да ве замарам иако овие теми и несе многу атрактивни веке во државава сите ние на некој начин се НАВИКНАВМЕ на лоши концесионери ( со исклучок на ситно бројче) и ништо нение интересн па сите гледаат на некој начин само да одат да се прошетаат ако уловат ке уловат ако не ке си купат од Рибарница и слично. Подолг период ЗРЛЕ Карп Фиш - Лабуништа доставуваше парања до сите Државни институции да одговорат со документ на некои наши барања но за жал ние во изминативе години не добивме конкретен одговор од ниту една институција. Не застанавме до тука Правдата ја баравме насекаде и нормално секогаш кога си во право и Боговите Молчат, имавме барања за *Порибување на Акумулација Глобочица период 2013-2019 ( Требаше 33,000 Евра до денес), *Број на Рибочувари (9 Рибочувари) , *Членови според добиен тендер од Ташма 2011 (Преку 2,300) . Наводно порибување се извршило во одреден период но тоа порибување го видоја само 5-10 луге, колкава количина на порибување беше внесено , од каге е потеклото на рибата, Периодот предвиден за порибување ( краен рок) кој го дозволи порибувањето, одговор од надлежните институции со доставена фактура не добивме се до денес. Благодарение на нашето трпение и битка почнавме да прибираме секаков материјал за изминативе години

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Голем дел од информациите ги снема за кратко време, бев приморан да копирам постоецки линкови па за да ги пласирам ( се извинувам голем дел од материјалот е од Форумот на фотографиите погоре, нели форумот служи да ги зближи Риболовците и да се коментира и дебатира за случувањата на терен, иако изминатиот период бевме доста *Бомбардирани*и навредувани од Поедници изминатиот период за нашето несовесно работење па одлучија со нивната подршка да им пружат шанса на луге што никогаш не го носеле Риболовниот дух восебе, никогаш не осетиле Љубов према риболовот, лиге што никогаш не фатиле трска и да уживаат во таа вода, се надевам тие истите бомбардери ке прокоментираат збор два за моменталната состојба ) Се извиновам ако ве замарам но се надевам дека ке почнете работите да ги гледате реално и дека татковината не се сака со уништување на државното богатство туку се сака со Љубов и почитување на истата ! Благодарам

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Концесионер - ЗСР ТАШ-МА 2011
ТемаИспратеноCOLON Саб Maр 11, 2017 8:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Samo UKIM li e ovlasten repro centar za pastrmka ???

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum