www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 18, 2019 8:57 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 25, 2016 8:53 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
vasil НапишиCOLON
ОК, сум ловел и на двете и во прв момент ми се виде дека е после мостот на долното езерце одма десно, има и едно заливче
Прекрасни води
На горното сум одел до уливот , имаше една куќа, воденица ли беше незнам па едно дрво во вода
Какви кленови папапа
ПС. ова да не мислат некои дека само крапови сум ловел
Vodenicata ja nema odamna,vrbata si stoi i plus uste nekolku novi povnatre,klenovite gi ima ali vo pomal broj nego porano.Zalivot sto e na reka Gosinka e glaven za mrest na klen ali za zal ovie godini redovno go mrezarat.
Ludjeto sto go zemaa ezeroto imaat i lovacko drustvo i se koncesioneri na delot okolu ezerot,voglavnom mestani albanci ali imaat volja da vospostavat kakov takov red posebno okolu mresarenjeto.
Jas i uste nekoi makedonci se vklucivme kolku tolku da pomognem sto so soveti sto so fizicka pomos

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 25, 2016 10:00 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Ејјј Филипе ме врати нооогу години назад во минатото со постот :lepi:
Кажи ми дали патот од браната до уливот е сеуште каменист или има промени? Јас до горе сум стигал со лек автомобил на времето, малку внимателно возење!
Навистина ретко убава вода, жалное но тешко дека ќе стане атрактивна за ловење, посебно крап!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 26, 2016 12:31 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Patot e sega asfaltiran ali ne do uliv nego nekade do polovina ezero

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 31, 2017 1:35 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Godisna dozvola za Lipkovsko ezero Glaznja e 1400dena za 2017 dnevna dozvola e 100den cuvarot pravi redovni obikolki zainteresirani mozat i kaj nego da izvadat dozvoli.

Vo tek e i prijavuvanje vo Makedonska ribolovna federacija......

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 31, 2017 6:25 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Во недела сте на дневен ред :)

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Aпр 06, 2017 1:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Kao me informiraa drustvoto e vece oficijalen clen na Makedonska ribolovna federacija.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Aпр 06, 2017 1:49 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Примени се на УО, но ќе бидат изгласани на Собрание на 23.04

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum