www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Aвг 09, 2020 8:00 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 7 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2017
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 13, 2018 12:56 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
I ovaa godina ce vadime dozvoli ???????????????????????

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2017
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 13, 2018 6:50 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Maр 23, 2012 9:31 pm
МислењаCOLON 831
ЛокацијаCOLON skopje
Keltan НапишиCOLON
I ovaa godina ce vadime dozvoli ???????????????????????
pa normalno :D :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2017
ТемаИспратеноCOLON Нед Јан 14, 2018 11:18 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Утре ќе пишам дали има маркици, се чека одобрение од МЗШВ.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2017
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 15, 2018 2:32 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
Godishite Republichki dali se snae od koga kje pochnat so izdavanje? :saso:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2017
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 15, 2018 11:35 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Дек 05, 2016 2:05 pm
МислењаCOLON 113
Od utre ima markici za legitimacii,a drzavnite dozvoli od barednata nedela,se ceka dogovor dali da ostanat 7000 ili da gi kacat na 8000


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2017
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 16, 2018 8:38 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Александар, не постои такво нешто како “договор дали да ги качат“. Се додека не го сменат законот, каде што е наведено дека максимална цена може да биде 7000, не може да биде 8000 :)

Маркици има, ама неофицијално бидејќи решението за висина на надомест за легитимација не е потпишано од МЗШВ. Изгледа министерот е на ракомет :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2017
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 20, 2018 8:38 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Aпр 25, 2011 9:20 am
МислењаCOLON 224
ЛокацијаCOLON Скопје
Филип, едно прашање, концесиите кога ќе се доделат,
за да може да се вадат дозволи за ревири. Имаш повеќе информации па прашањево е до тебе, нема да замериш.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2017
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 20, 2018 5:12 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Чет Феб 26, 2015 8:16 pm
МислењаCOLON 7
ЛокацијаCOLON Битола
гоце НапишиCOLON
Филип, едно прашање, концесиите кога ќе се доделат,
за да може да се вадат дозволи за ревири. Имаш повеќе информации па прашањево е до тебе, нема да замериш.
И мене ме интересира истото. :lepi:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2017
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 20, 2018 5:26 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Vo zavisnost od revirot na nekoj koncesioneri koncesiite im zavrsuvaat prilicno brzo na drugi nesto podocna.
Ke treba da se rasprasate kaj koncesionerot.
Ne znam kolku e pravilno da izdava dozvoli ( godisni ) dokolku znae deka za dva-tri meseci ke ima novo dodeluvanje na koncesii.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Гoдишни дoзвoли и држaвнa дoзвoлa 2017
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 20, 2018 6:53 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Чет Феб 26, 2015 8:16 pm
МислењаCOLON 7
ЛокацијаCOLON Битола
saso НапишиCOLON
Vo zavisnost od revirot na nekoj koncesioneri koncesiite im zavrsuvaat prilicno brzo na drugi nesto podocna.
Ke treba da se rasprasate kaj koncesionerot.
Ne znam kolku e pravilno da izdava dozvoli ( godisni ) dokolku znae deka za dva-tri meseci ke ima novo dodeluvanje na koncesii.
Мене лично ме интересира за Стрежево во Битола. Слушнав деке концесиите за езерата ке бидат доделени покасно, така да тешка ке биди 2018 за нас битолчани. А можи и да грешам.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 7 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum