www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Aвг 09, 2020 7:45 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON З.С.Р. ПЕЦ-ПЕЦ - Прилеп
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 16, 2013 10:07 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
Концесионер за риболовен ревир
-ЏРНА РЕКА - 4
Опфаќа дел од Црна Река од влив на река Сатока до влив на акомулацијата "Тиквеш" со сите притоки, како и сите мали и микроакумулации кои припаѓаат на овој ревир а се утврдени во риболовна основа.

Седиште на здружението
ул. Тризла бр. 161
тел. за контакт - 076-994-426
Е Маил - bile.tea@live.com

ЦЕНИ НА ДОЗВОЛИ ЗА РИБОЛОВ за 2013год.

Годишна ---- 1100 денари
Петнаесет дневна ---- 500
Седум дневна ---- 300
Дневна ---- 200

дозвола се издава само со важечка легитимација од МРФ која чини 400 денари

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р. ПЕЦ-ПЕЦ - Прилеп
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 16, 2013 10:53 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Чет Ное 08, 2012 6:39 pm
МислењаCOLON 1
На ден 15. 04. 2013 год З.С.Р. ПЕЦ-ПЕЦ од Прилеп концесионер на риболовниот ревир Црна Река -4 изврше порибување.
Порибувањето беше на потегот кај Расимбегов мост а се порибуваше со поточна пастрмка во количина од 1600 до 1800 парчиња. Здружението со вакви активности ке продолжи и во иднина а исто така продолжува со заштитата на мрестот и на рибниот фонд во таа вода

еве неколку форографии од порибувањето

[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]

поздрав до сите риболовци
БИСТРО!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р. ПЕЦ-ПЕЦ - Прилеп
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 17, 2013 12:13 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
bravo momci si ja znaete rabotata,pastrmcinjava ubavi masala.Samo napred prodolzete taka.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р. ПЕЦ-ПЕЦ - Прилеп
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 17, 2013 1:13 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Секогаш кога ќе видам дека некој порибил ми се продолжува животот.
Браво за Пец-Пец, браво за Саше, одлично завршена работа.

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р. ПЕЦ-ПЕЦ - Прилеп
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 17, 2013 1:20 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Дек 01, 2011 11:07 am
МислењаCOLON 297
Разбирам да се пориби Црна река во горниот дел со пастрмка, или да речеме некои нејзини притоки во Мариовскиот дел, ама ова ми личи како да ја порибуваш Радика со крап?
Не сум одел многу на риболов во тој дел на Црна, ама ни п од пастрмка не сум видел, а не сум ни чул дека таму на Црна некој некогаш фатил друго освен сом, крап, мрена, бојник, итн...?
:shock:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р. ПЕЦ-ПЕЦ - Прилеп
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 17, 2013 1:26 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
Браво момци, како на Прилепчанец ми е посебно задоволство кога ќе видам дека и кај нас нешто почнува да се работи, а не да читам само како Емил или Тасим или Никола добро ја бркаат својата работа. Одлично и така продолжете !

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р. ПЕЦ-ПЕЦ - Прилеп
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 17, 2013 1:42 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4780
ЛокацијаCOLON skopje
коста НапишиCOLON
Разбирам да се пориби Црна река во горниот дел со пастрмка, или да речеме некои нејзини притоки во Мариовскиот дел, ама ова ми личи како да ја порибуваш Радика со крап?
Не сум одел многу на риболов во тој дел на Црна, ама ни п од пастрмка не сум видел, а не сум ни чул дека таму на Црна некој некогаш фатил друго освен сом, крап, мрена, бојник, итн...?
:shock:
i jas sakav istoto da go postavam prashanje :)
ama si vikam kjutisi aki i taka nikogash ne si idel natamu shto kje se meshash.
ama po moe shto sum sobiral informacii za okolu toj most prvo shto me asocirashe beshe karash :mrgreen:

kako i da e neka se mnozat vakvite akcii nema zijan !
bravo i pozdrav!

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р. ПЕЦ-ПЕЦ - Прилеп
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 17, 2013 1:53 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Пастрмката ќе си го најде своето место во реката.
Ако не и одговара долниот дел на Црна ќе оди горе.
Не се секирајте, ќе преживее.

Јас првиот пат кога слушнав дека во Вардар сред Скопје ловат пастрмка ги правев ненормални тие што ми кажуваа. Но, пастрмката во Вардар била реалност. Зошто да не е и во Црна Река?

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р. ПЕЦ-ПЕЦ - Прилеп
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 17, 2013 1:58 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4780
ЛокацијаCOLON skopje
vardar vo skopje shto teche pola od kapacitetot na vodata e reka treska!
a reka treska e izmislena za pastrmka :P

ovije shto gi pushtaat vo crna interesna golemina se bi trebalo da se snajdat da opstojat e neznam kako e vo letnite denovi koga vodata kje spadne i bide topla...
ama reka e reka ,protechna voda ima mesta so kislorod kje se snajde skoro sekade pa i na pchinja :lepi:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: З.С.Р. ПЕЦ-ПЕЦ - Прилеп
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 17, 2013 6:28 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Bas na toa mesto kaj sto e pustena pastrmkata e lisicka reka potpolno cista i bistra voda koja se uliva vo crna....Ima i drugi rekicki sto se vlivaat koj se idealni za pastrmka....

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum