www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 16, 2021 1:41 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 5 6 7 8 9 ELLIPSIS 12 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 08, 2012 3:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Ece edna odlicna prilika toj sto e ljubitel na feeder da se naoruza so odlicna trska koja ke pokrie se od reka do ezero

[ img ]

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 08, 2012 3:50 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 1:58 pm
МислењаCOLON 282
ЛокацијаCOLON Скопје
Би сакал на пролет да го пробам фидер риболовот, па ме интересира дали овој комплет би бил добар за почеток?

[ img ]

Ви благодарам однапред за совет или сугестија.

_________________
Дајте му на човек риба и тој ќе има храна за еден ден, научете го како да фаќа рибa и сте се ослободиле од него за целиот викенд


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 08, 2012 4:11 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Drugar ako imas koj da ti go kupi zimaj slobodno,ovoj od slikata sto jas staviv e i predobar za tie pari...

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Нед Јан 20, 2013 9:16 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 720
ЛокацијаCOLON Skopje
Има некаде во Македонија да се продава Телефидер и која цена е. Класичните се супер ама не се за мене, проблем транспортна должина. Иста мака имам со мечот ретко го носам баш ради таа гломазност, немаше кај нас телемеч и си купив класичен и сега ми е скоро нов :yahoo: .


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Нед Јан 20, 2013 11:39 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Jas ne sum videl nikade ni kaj nas ni vo sosedstvoto,mozno e da ima.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Нед Јан 20, 2013 12:22 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 720
ЛокацијаCOLON Skopje
Во Србија има сигурно телефидер, баш пред некој ден на интернет ги гледав со три променливи врвови. Пошто не одам натаму затоа прашувам кај нас да не има. :fishing:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 21, 2013 12:16 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
telefider i sam mozes da si napravis...dokolku imas dobar fiber teleskop so jaka akcija,,,ima i polni vrvovi kaj nas..so pristapna cena..Podvizni okca isto ..bidejki ti rtreba barem 4-5...itn..Boenjeto na vrvot e prema toa kako komu odgovara...oranz,zelen i crven i kombinacija.... :filip:

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 22, 2013 12:02 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Toa ti se vika po kumanovski
KURAFTE TEHNIKA

I od parabolik mozes da napravis musicar ali ne e toa toa

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 22, 2013 12:35 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
Noza prepravanje star teleskop na feeder lugevo dobivaat nagradi vo srpski spisanija..taka da ne e zafrkancija... :thumbs_up:

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Стапови за фидер риболов
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 22, 2013 9:15 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 720
ЛокацијаCOLON Skopje
Си имам јас веке еден стар телескоп преправено за фидер ама не е тоа тоа. Се фрлаат секакви хранилки со него ама со внимание, има и солидна осетливост за покрупни парчиња над 500 грама и кога има убав удар. Не врши работа кога чепка малку или е поситна риба испод 200-300 грама. :fishing:
Имам уште еден со појака акција некоја стара руска трска на која треба да и ги сменам окцата ама тој ке биде стрикно за Крупна риба ако има некаде таква :yahoo:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 5 6 7 8 9 ELLIPSIS 12 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum