www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jул 11, 2020 6:40 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 7 8 9 10 11 12 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 03, 2013 11:46 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Aпр 13, 2012 8:49 pm
МислењаCOLON 104
riba si e riba nisto nemoze da ja zameni.barem e po zdrava od mnogu drugi raboti sto gi jademe.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Чет Aпр 04, 2013 2:26 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Maј 18, 2012 6:34 pm
МислењаCOLON 323
За мене највкусен е кленот од изворите во Св.Наум - само штета оваа година ич го нема :cray: :cray: Ама и јагулата е вкусна само да знае некој да ти ја спреми добро ...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Чет Aпр 04, 2013 3:04 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
Така е Дарко, Јагула сум јадел два пати до сега, еднаш спремена од еден пријател на вујко ми од село Дрслајца (мислам така беше, ако грешам поправете ме), ја спреми и беше одлична, поинаков вкус од стандардна риба... Вториот пат истиот човек ни испрати Јагула не спремена, се сеќавам баба ми ја правеше, и среќа што како резервна варијанта за оние кои не јадеа риба имаше спремено јавнија (манџа со телешко месо и компири) инаку сите ќе останевме гладни... По гадна работа од на баба ми јагулата, ретко се пробува :hit_head: :crazy:
Од сега само од Охриѓани/Стружани би јадел Јагула, од други не признавам :ok_ok: :lol:

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Чет Aпр 04, 2013 3:25 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4780
ЛокацијаCOLON skopje
krap mmmmmmm
najpojkje sakam krap pa pastrmka :) pa oslich

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Чет Aпр 04, 2013 3:34 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Maј 18, 2012 6:34 pm
МислењаCOLON 323
SantaFe НапишиCOLON
Така е Дарко, Јагула сум јадел два пати до сега, еднаш спремена од еден пријател на вујко ми од село Дрслајца (мислам така беше, ако грешам поправете ме), ја спреми и беше одлична, поинаков вкус од стандардна риба... Вториот пат истиот човек ни испрати Јагула не спремена, се сеќавам баба ми ја правеше, и среќа што како резервна варијанта за оние кои не јадеа риба имаше спремено јавнија (манџа со телешко месо и компири) инаку сите ќе останевме гладни... По гадна работа од на баба ми јагулата, ретко се пробува :hit_head: :crazy:
Од сега само од Охриѓани/Стружани би јадел Јагула, од други не признавам :ok_ok: :lol:
Да да така е ако не ти ја спремат поарно не пробувај :D Да најдеш некој што знае да ја спрема па да видиш шо е убајна :lol: :lol: :lol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Чет Aпр 04, 2013 4:20 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Aпр 13, 2012 8:49 pm
МислењаCOLON 104
duri i oslicot ako go spremas dobro ke zalici na riba hahahahahaha.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Чет Aпр 04, 2013 4:43 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Aпр 07, 2012 9:56 pm
МислењаCOLON 534
ЛокацијаCOLON Kumanovo
Neznam za vas ama mene mnoogu mi se svidja meso od Amerikansko somce. Da beee i ja se slozuvam so vas deka ima mnogu koski i deka samo edna glava vo nego, :lol: ama mesoto mu e perfektno...

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Чет Aпр 04, 2013 5:16 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 10, 2011 7:13 pm
МислењаCOLON 396
ЛокацијаCOLON БИТОЛА
Nema povkusno meso od somot. Podobro e i od mnogu morski ribi sto se prodavaat kaj nas. Ne mnogu przeno na maslo i dobro bi bilo da se napravi sos od kiselina i lukce i da se prelie odozgora. A neizbezno e od glavata da se napravi corba.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Чет Aпр 04, 2013 10:58 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON 716
Пробал некој плескавици од сунчица?
Нај вкусна риба сам кога ке си ја фатиш.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Чет Aпр 04, 2013 11:01 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Znam deka suncicata e mnogu slatka ali ne raste golema i koskite se problem :D
Plus jas riba ne jadam osven morska onaa so 1 koska u sredinata sho ima i tolku.... dur da istrebam koskite kaj drugite izgubam apetitot.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 7 8 9 10 11 12 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum