www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jул 11, 2020 1:45 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чаден КЛЕНКО :)
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 23, 2013 3:17 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... абе Спиро за средата го чекав Доне, ама му испаднало нешто и не се видовме ... и денес ко се видовме кај Тони Марела донесов едно парче чаден Кленко, (чувано специјално за него) :D и само шо го растурив на масата, сите шо бевме,6 души, кој побрзо да пробат, и како шо пробвеа така им се зголемвеше апетитот :mrgreen: пошто кожата не ја конзумирам, Тони Марела ми викат „кожата за мачено“ Нит кожа нит перки останаја на мое задоволство, доказ дека го бендисаја мојот чаден Кленко :D
Следната тура обавезно ќе имат за тебе :lepi:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чаден КЛЕНКО :)
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 23, 2013 3:25 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
Еххх сега, ко пушташ за накај Битола, пушти и за накај Прилеп ебаго, ене кај сме 38 километри ;) :"-

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Чаден КЛЕНКО :)
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 23, 2013 11:38 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... најубо е ко ќе пратам за Битола да ги посетиш на едно кафе битолчани и ќе мезите/критизирате заедно ;)


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum