www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jун 22, 2021 5:50 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Олова
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 31, 2013 1:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON 1136
ЛокацијаCOLON Скопје
Ми требаат олова 110-115-120-130 гр разни форми ( грипа,лонг каст, коцка ) , дали има некаде у скопјево да се купат ?
Или дали има некој од колегите по 1 парче да се извади калуп па ќе направиме после за сите...

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Олова
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 01, 2014 4:26 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Нед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON 745
Jas gi lijam i farbam.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Олова
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 01, 2014 7:27 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Ако се земе во предвид цената на убавите калапи за олова едвај ли е оправдана израбока на калап. Сепак тоа си е малку посложена операција која и си кошта.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Олова
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 01, 2014 8:21 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Vasil sto ima komplicirano vo izrabotka na kalap od gips,ti treba samo edno olovo za urnek.Iako nekoj ke kaze deka ne biva kalap od gips jas sum pravel i ako izrabotis 3-4 od ednas se izrabotuvaat i po 50kom za sat dva.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Олова
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 01, 2014 8:32 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Немора калап од гипс.. има многу други материјали кој се користат.. и се многу по издржливи од гипсот..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Олова
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 01, 2014 8:32 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Draga.S ima odlicna prezentacija za pravenje kalap a ima izlieno neznam kolku olova.Kolku sto znam i kirca i Martin na toj nacin lieja na pocetok

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Олова
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 01, 2014 8:37 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON 673
ЛокацијаCOLON skopje
imam 30-40 kg olovo :mrgreen: ama i jas cekam kalapi...mi obekaa poveke luge ali seuste niso :thumbdown:

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Олова
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 01, 2014 8:54 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
filip030682 НапишиCOLON
Vasil sto ima komplicirano vo izrabotka na kalap od gips,.
A kade procita deka mislev na kalapi od gips? Ocigledno tehnicki razmisluvame mnogu razlicno pa vo idnina me se vozdrzam od davanje soveti.
PS. Dosta od kolegite znaat za sto pisuvam


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Олова
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 01, 2014 8:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Pa znam deka ti mislese na izrabotka na kalup na drebong il slicno,ali stom Maxim bara edno olovo za urnek pretpostavuvav deka ke izrabotuvaat od gips.Zatoai pisav toa sto stoi pogore.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Олова
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 01, 2014 9:07 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
Gresis povtorno: toa sto nekoj bara mostri za da kopira vo nikoj slucaj nemora da znaci deka ke se pravi kalap od gips. Ama ne mi e I tolku vazno , teraj ponatamu.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum