www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jул 23, 2024 9:38 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ] 
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 30, 2015 7:29 pm 
Отсутен
Модератори
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aпр 11, 2012 2:40 pm
МислењаCOLON34
Почитувани членови на Форумот,

Од денес се трга ограничување до пристапот на темата “Репортажа од мојот излет“ кое беше воведено кон средина на 2013 година и одсега сите членови на форумот ќе може да го следат и овој раздел.

Воедно се трга и ограничувањето на членовите со 0 постови до темите за Информации за водите.

Со овие две измени се релаксираат правилата во овој сегмент и се надеваме дека ќе допринесат за раздвижување на делот со Репортажите и Информациите за водите.

Во исто време имаше извесни промени и во Групата на Модератори, односно свои видоизменети овластувања ќе имаат Филип и Борис, а моментално модераторската улога ја напушта Компир.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 16, 2015 8:11 am 
Отсутен
Модератори
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aпр 11, 2012 2:40 pm
МислењаCOLON34
Почитувани колеги,

На сопствено барање, Предраг и Јане се разрешуваат од функцијата модератор. Им благодариме за досегашниот труд, заложување и модерирање пред се на крапскиот раздел, како и на останатите раздели.
Крапскиот раздел ќе го модерираат Тафтабит и Спаива.

Дополнително се одзеленува Атанасовски поради неактивност.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 17, 2015 9:23 pm 
Отсутен
Модератори
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aпр 11, 2012 2:40 pm
МислењаCOLON34
Почитувани колеги,

МартинМК е нов модератор во крапскиот раздел.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 16, 2016 11:08 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Од денес се одзеленувам од лични причини. Благодарам на сите на соработката.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 15, 2016 1:25 pm 
Отсутен
Модератори
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aпр 11, 2012 2:40 pm
МислењаCOLON34
Почитувани од денес се менуваат правилата на Форумот.

Од член 10 се отстрануваат Предупредувањата во вид на КАРТОНИ кои беа воведени со најдобра намера на модераторите да предупредуваат без банирање. Од сега такви предупредувања нема да постојат, а модераторите ќе бидат построги во санкционирањето, посебно кон лица кои во континуитет ги прекршуваат правилата.

Воедно се менува членот 14 и истиот од сега ќе гласи

14. Тој што нема да ги почитува правилата на форумот ќе биде опоменет, а ако продолжи со нивното прекршување, ќе биде поблаго или потешко баниран. Тој што продолжува со непочитување на правилата после неколку банирања, со гласање во ГРУПА НА МОДЕРАТОРИ ќе биде отстранет од овој Форум.


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum