www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jул 11, 2020 7:22 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 21 22 23 24 25 ELLIPSIS 27 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морски риболов
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 14, 2016 1:51 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
топ

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морски риболов
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 15, 2016 12:01 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maј 14, 2012 4:06 pm
МислењаCOLON 243
ЛокацијаCOLON Маврово
Ненад, со волку улов гарант и зимница имаш ставено :)

_________________
If i'm not fishing, i'm thinking about it!

www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морски риболов
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 20, 2016 12:01 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON 1171
ubavo si gi nacekal :lepi:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морски риболов
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 20, 2016 5:48 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 20, 2012 7:24 am
МислењаCOLON 684
Нено попара ги направил, слушам фабрика за конзервирање риба ќе отварал во скоро време. :D Се шалам, се разбира, одличен улов, мајсториште Нено! :D

_________________
I can be hopeful out here even in failure because I know if I just go out there, it might be different, something might be different, something I do might make a difference.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морски риболов
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 12, 2017 12:43 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Ne bese loso ama mozes i podobro.
Samo da ne nakisnevne tolku kolku sto nakisnavme.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морски риболов
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 13, 2017 2:09 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Машала, Машала абе едно 100 риби фативте едно видео не стаивте да зуи машинката малку да се влажниме ние сувите :thumbdown: Срѓан ли да Ви снима ебате тоа чираците


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морски риболов
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 13, 2017 2:10 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
saso НапишиCOLON

[ img ]
Оваа колку кг беше, влечеше ли, ајде збор два


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морски риболов
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 30, 2017 8:53 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 137
dali treba na predvezot da se stava osumka so vrtilica pri koristenje vobleri, silikoni i metali, znam nekoi velat deka konecot na cisto se vrzuva so konecot, ama jas ne sakam da svrzuvam podvez so konec, tuku na krajot od podvezot dali da stavam osumka ili konecot da go vrzuvam na alkata od voblerot, kasikata


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морски риболов
ТемаИспратеноCOLON Саб Jул 01, 2017 2:45 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
ako ne sakas da ja vrzuvas pletenicata so FC-to direktno togas najdobro e da gi povrzes so osmicka.
Na krajot od FC-to stavi duo lock kopca i na nea zakacuvaj go voblerot.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Морски риболов
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 03, 2017 12:31 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON 1581
kazete koe vreme e podobro za ribolov nautro ili prikvecer

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 21 22 23 24 25 ELLIPSIS 27 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum