www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Oкт 31, 2020 12:59 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 7 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 21, 2017 7:14 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Во 21 век ниеден концесионер нема електронско плаќање преку телефон...ти текнало сабајлево да одиш на некој ревир,пушташ порака,си плаќаш и бркаш работа...Ама мора са е сложено,да се ебаваш до банка,до колибата на концесипнерот за да платиш,па да се враќаш на локацијата каде што сакаш да ловиш...Мизерија!

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 21, 2017 7:27 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
sasoj НапишиCOLON
tapa НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Знаеш колку плаќаат ловџии за дозвола, за членарина? Епа и ова е нешто слично, само многу поефтино

Ама барем се рамноправни на терен од тие средства ,кај нас се форсираат само такмичарите ,еве демантирај Филип. За федерација не постоиме ние рекреативците ќор денар не се троши да ни се подобрат условите а од нас е буџетот во федерација па макар и влегувале други пари по разни основи....каде сме ние ?


Aman be Tapa za 400 denari godisno ili za dve kila klen (a samiot velis cesto si na voda) tolku galama ?

Pa neka odat be drugar...i musicari i krapcii i plivkari....site neka odat barem drzavata ke se prestavuva na ovie sobiri,rezultatite kakvi takvi ne znacat mnogu..
Pa kade e "vazno e da se ucestvuva" ? Ako nisto drugo merak e pokraj site znaminja da se vee i naseto zname,a koga ima rezultati merakot e pogolem....
ne razbiram...namesto da se gordeeme i so merak da gi davame tie 400 denari....


P.S. 400 denari se 2 piva vo kafana
Туризам не ни треба,резултати се битни... за така туристичко и бојничарот од Вардар може да го пуштат

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 21, 2017 7:34 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Decki da ne ima nekoja zbunka ovde.
Mesate nekolku raboti megu koj Federacija, koncesioneri, zdruzenija.
Sekoj od ovie subjekti si ima svoj delokrug na rabota.
Mislam deka premnogu od pravata i obvrskite na koncesionerite i zdruzenijata gi prefrlate vo federacijata.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 21, 2017 7:45 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
saso НапишиCOLON
Decki da ne ima nekoja zbunka ovde.
Mesate nekolku raboti megu koj Federacija, koncesioneri, zdruzenija.
Sekoj od ovie subjekti si ima svoj delokrug na rabota.
Mislam deka premnogu od pravata i obvrskite na koncesionerite i zdruzenijata gi prefrlate vo federacijata.
Сале индиректно се почнува од федерација,па концесионер,па риболовци...рекреативни,спортски,мрежари,касапи и какви не....така да тој е редоследот

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 21, 2017 7:49 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Taka go pocnuvame redosledot bidejki imate na kogo da se obratite.
Inaku redosledot e obraten.
Se pocnuva od zdruzenieto i koncesionerot.
Ako toj ne funkcionira ne moze da funkcionira ni federacijata.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 21, 2017 7:53 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Федерацијата ги поставува условите,на собранија она носи закони,промени....во тој смисол мислев

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 21, 2017 8:02 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Трасул, секое хоби кошта. Риболовот е хоби и спорт, не е начин за преживување. Бил пред 100, 200, 500 години. Сега веќе јок

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 21, 2017 8:08 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
saso НапишиCOLON
Taka go pocnuvame redosledot bidejki imate na kogo da se obratite.
Inaku redosledot e obraten.
Se pocnuva od zdruzenieto i koncesionerot.
Ako toj ne funkcionira ne moze da funkcionira ni federacijata.
Мислам дека не те разбра Лимун.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 21, 2017 8:33 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Ти си најпаметниот,ние остатокот сме ѓонови.....дај просветли не!!

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Сеп 21, 2017 8:37 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
limun75 НапишиCOLON
Федерацијата ги поставува условите,на собранија она носи закони,промени....во тој смисол мислев
Како може Федерација на собранија да носи ЗАКОНИ? :hit_head:

Како да те просветлам после ваква изјава? :mrgreen:

Федерација ниту носи закони, ниту поставува услови. Се е тоа во надлежност на МЗШВ и Собрание на РМ ;)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 6 7 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum