www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 7:26 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1920212223ELLIPSIS25»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Општа тема за КРАПСКА ЛИГА
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 19, 2017 4:07 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Krki НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii????????


kako krki nigde ne gi branam.za da odam rezerva na svtsko a dve godini riba nefatena :lollol: :lollol: :lollol:

a be ban na tri godini od liga i svtski za takvi a ne uste rezerva da go staam
Abre musmula krki se plasiral i nigde ne gi brani.
Za tebe krki u karakter kaj luge e mislovna imenka. I ti ne fati riba za da bideme na podobro mesto. Kakov kameleon si se gleda po postivite.
Do nekni ti bea dobri koga te setaa i planiravte sve zaedno za svetsko, sega necinat.

Koj ti praka sliki be krki.koj ti prakase sliki od liga be krki.so koe pravo otide na svetsko vo francija be krki koga dokaza deka nete biva.dve svetski bez riba.kremenadla frla I treba da ide.zosto ti otide?

Plan 2013 pravevme jas ico I pepi.bez predrag I vasil a 2014 kameleon efen samo jas bev protiv hranata I zigot sto I dokazav za razlika od vas sto gledavte lov I ribolov dve svetski.jas naniedno svetsko nesum gledal lov I ribolov 4 dena bez tit

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Општа тема за КРАПСКА ЛИГА
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 19, 2017 4:11 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Janko na svetsko od portugalija ne vidov riba.
A sega ne go p kaj Kremenadla zasto pred pisuvase deka bil drvo.
Jas na svetsko otidov kako del od dyoto po izbor na kapitenot Sergej.
I ne se nerviraj Janko Trcilazi.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Општа тема за КРАПСКА ЛИГА
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 19, 2017 4:16 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Otide zosto lizes.kremenadla zgresiv I javno si go baciv vo celo.
ti nema nikogas da bides kremenadla.

Netreba ti da vidish riba.vidoa tie sto bea.edno e da nemad u merka.drugo e da nemash pojma kako izgleda krap na dve svetski.

ti rekov skrij se zosto e sramota uopste da komentirash

edino ti I predrag imate takov rejting dbe svetski po riba

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Општа тема за КРАПСКА ЛИГА
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 19, 2017 4:22 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Абе доста вие 2-ца ајде.

Јане Крсте си има основа, дечкото е еден од највредните крапџии во бокс и колку и да оспоруваш - фактите дека е успешен кај нас се големи!

Крсте, Јане има успешан историја и покрај тоа што има тврди ставови - мислења се мењаат! И јас за Васил и Предраг сум зборувал добро се додека не осетив на своја кожа!


Ајде Мир!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Општа тема за КРАПСКА ЛИГА
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 19, 2017 7:21 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
ТафТабиТ НапишиCOLON
[ img ]


:lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

Озбилен си ??? Горан и неговата експертска анализа ???

Видов на светското во Италија колку е саат со него . Човекот нема поима од Крапски риболов дава мислење и сугестија како треба :kompir:
Вакво излагање е како некој кој е помошник багериста да каже како треба да се гради брана за хидроенергетика..
Хрватите исфрлиле 6 пати повеќе.. па нормално затоа што и 66 пати повеќе риба имале..
Шо олош имате у тоа МРФ у пм..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Општа тема за КРАПСКА ЛИГА
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 19, 2017 8:30 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Jas moeto go kazav i pak ke go kazam. Deka ne cvetaat ruzi vo mrf i deka treba da se smenat mnogu rab sum go kazal i porano.
Pocnuvajki od naprecaruvacka komisija pa sve do nekoj drugi rab. Da se promenat nekoj statusi kade sto na odredeni komisii bi dobile pogolema odgovornost.
Ali ako se otkazam od liga i istata ne ucestvuvam vo nejze ili ne baram promeni znaci automacki sum im dal odvrzani race na istite.
I pak ke kazam ne go sporam mrf na celo so Vasil i Predrag sto od finansiska strana go napravija za ovoj sport. Normalno deka site treba da bidat zadovolni i so nekoj mali nedostatoci ali deka treba promeni i da se zgolemi brojot na dua vo liga i podobri sudii treba.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Општа тема за КРАПСКА ЛИГА
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 19, 2017 10:23 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON2536
ЛокацијаCOLONСтруга
Ne znam sto da kazam za ova.
Komentiraat dvajca moderatori na vakva diskusija.
Ako sakate mozete da ja vratite nazad temata, jas mislev deka ne treba da e vo javnost ova i ja trgnav vo Moderatorska.

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 10:15 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
martinMK НапишиCOLON

Еве пошто ти имаш критериум и си аналитичар за кој каков напредок (не)направил и можеш да оцениш..
Кажи сега што и каде треба да се фокусираме, каде се греши.. само некој да почнеш да збориш сказни.. па вака па туц муц..
Излези со факти и решенија..
Ne mozete da frlate i hranite na pogolema dalecina a oprema imate..........sto da kazam na ova ? Ocigledno ni konkurentna boila ne ve biva da napravite ................sto da kazam na ova ?? I ti me prasas kade treba da se fokusirate ? I da izlezam so resenija ? Pa izlegov so resenie ....obesete na sajka opremata posto ocigledno ne ste vie tie sto nesto ce napravite ...................

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 10:16 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Keltan НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON


Јас тебе те прашав да искочиш со факти и анализи ти напаѓаѓ пошто по се исгледа не знаеш ама баш ништо.. како и да е ти излезе со празна слама.. толку и мислев дека ќе направиш
Tolku i mislel deka ce napravam...............e pa falati :NotWorthy: Samo procitaj si ja prepiskata nasa na PP da se podsetis sto se sme razgovarale ....i sto se si dobil kako info od mene ..........
Sto sakas uste od mene ? Da ti kazam vo koe cose i tocno vreme koga ce jade i na sto krapot ? Koj ti kaza tehinka za frlanje , ajde bidi fer i kazi im na kolegive koga i koj te upati da naucis koja e razlikata i kako se frla so para a kako so fast ???? Posebno so fast trska ............nemavte aber !!
Koj crni fakti , Martine koga sekoja godina istoto ...ne mozeme da dostigneme da frlame i hranime se kuka .............ili boilite ne ni cinea ??? Sto analiza da pravam ?? Pa toni strani ovdeka pisuvale istite kako se pravi boila i na kraj kupuvaat gotovi ?? Duri i togas gi gresavaat ??

Овде ќе ја поставам преписката одма у кратки црти..

Муабетот е што ме итритира што омаловажуваш.. и бараш од мене незнам што..

Сме говореле за какви видови на трски има за што и како работа со фаст тапер, како правилно и точно се зафрла. И сум ти благодарен за тоа, и сам знаеш, но ме нервира што мене ме прозиваш за тоа што го искажувам ставот мој и очекуваш да искажам што.

Ломотам ја веќе 3 години од коа почнаа да се усеруваат работите со лига.. ти реков.. кога ке има достојна лига тогаш.. се до тогаш ова е хај хуј муабет и нема да учествувам во којекакви ти лиги..

И што ако поддржам колега кој вели дека треба да се комплетни, па треба да се 110% спремни тие што ќе одат на светско, треба да имаат надвор од лига уште 50 дена на вода минимум.. и го зборам за да некој ако е малце паметен да се освести.. не го ломотоам за да си полнам постови..

Уосталом тие шо биле на светско тие треба да си кажат шо гачки и прикаски им се дешавале.. ја сум само еден спектатор од страна кој си ломоти овде :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 09, 2017 10:18 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Keltan НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON

Еве пошто ти имаш критериум и си аналитичар за кој каков напредок (не)направил и можеш да оцениш..
Кажи сега што и каде треба да се фокусираме, каде се греши.. само некој да почнеш да збориш сказни.. па вака па туц муц..
Излези со факти и решенија..
Ne mozete da frlate i hranite na pogolema dalecina a oprema imate..........sto da kazam na ova ? Ocigledno ni konkurentna boila ne ve biva da napravite ................sto da kazam na ova ?? I ti me prasas kade treba da se fokusirate ? I da izlezam so resenija ? Pa izlegov so resenie ....obesete na sajka opremata posto ocigledno ne ste vie tie sto nesto ce napravite ...................
Така е.. у право си..
Ниеднаш оваа година не се организираше дружба тренинг или било што за кастинг.. а знаеш зошто е така.. па види го бројот на учесници во лига.. се отиде узкурац..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1920212223ELLIPSIS25»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 15 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum