www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Oкт 30, 2020 3:52 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Каде да најдам сегмент за Formax Visage 5?
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 18, 2018 5:42 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Сеп 26, 2017 7:42 pm
МислењаCOLON 10
ЛокацијаCOLON Прилеп
Во насловот е и прашањето... Успеав да паднам во Црна Река и да си ја скршам омилената трска. Ми треба втор сегмент за трската.

_________________
Никогаш нема да бидиш толку фраер колку јас на аватаров


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 19, 2018 8:45 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON 1119
ЛокацијаCOLON Аеродром
Ako ne e nekoja specificna trska, moze da se najde del kaj onie sto popravaat trski, kaj Saso fisherman, kaj Zare vo bunjakovec, vo trofej, na crv pazar vo petok i sabota tamu e trajko i drugi.

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 19, 2018 2:34 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Сеп 26, 2017 7:42 pm
МислењаCOLON 10
ЛокацијаCOLON Прилеп
FisherKing НапишиCOLON
Ako ne e nekoja specificna trska, moze da se najde del kaj onie sto popravaat trski, kaj Saso fisherman, kaj Zare vo bunjakovec, vo trofej, na crv pazar vo petok i sabota tamu e trajko i drugi.
Не дека е специфична нешто посебно, ама е многу лесна директна трска, и не сакам да и го расипам балансот. А и ист агол на сегментот е тешко да се најде.

_________________
Никогаш нема да бидиш толку фраер колку јас на аватаров


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 19, 2018 5:58 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Gledas kako i sam znaes...
Tesko da najdes nesto sto ke ima ist agol, ke bide lesno i kvalitetno.
Imas dve opcii.
1
Ako najdes del da go stavis i da goltnes...
2
da si kupis nova trska

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 17, 2018 11:01 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Maр 30, 2011 3:46 pm
МислењаCOLON 190
Bozo ,
Ja imam istata trska samo sto e 6m , del za nejze mozes da najdes kaj Tose vo Veles .


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 17, 2018 8:27 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Јави се во FORMAX Белград


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 0 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum