www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jул 23, 2024 10:24 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Државна мушичарска лига 2019
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 21, 2019 9:18 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Прво и второ коло, катастрофа. Претходните денови имаше добра активност на рибата, во петокот врнеше ненајавен снег на горниот дел, времето беше таман, ама во саботата кога бевме да местиме патека со Емил и Зоки времето се затопли. Сабајлето во саботата немаше активност на рибата, после местевме две патеки, една горе од криви мост до Сенце, а втората 15 км подолу, кај Бошков мост. После местењето, од 15:45 до кај 16:30 ловевме малку на една локација измеѓу и сите извадивме по некоја риба.
Во неделата, на денот на натпреварот, температурата на водата падна на 3 степени ( је мереше Ивица) и немаше буквално никаква активност на рибата. Претходните денови и недели кога ловевме убаво (бар дел од нас), температурата на водата беше 8-9 степени. Во неделата дојде снежна вода, од снегот што се топеше горе и го изедовме немиен.
Јас конкретно на места каде што фрлав 200 пати, кога ќе им се приближев после тоа, гледав пастрмки како бегаат. Така да, рибата беше тука, лежеше долу, ама едноставно не се хранеше.
Само Пепи г'злакот во второ коло закачи едно пастрмче, бог знае како, инаку никој друг немаше ниту еден удар.
Останува конечната пресметка за трето и четврто коло, на Треска.

Ама затоа имавме топ фотки :D

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Државна мушичарска лига 2019
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 21, 2019 10:26 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
ебати среќата мушичарска :( ајде ваљда ќе има повеќе риби следните кола


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Државна мушичарска лига 2019
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 21, 2019 7:28 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON1171
Sve super steta sto ribata ne bila aktivna.
Poveke sreka vo slednite kola ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Државна мушичарска лига 2019
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 20, 2019 10:44 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Трето и четврто коло, многу подобри отколку првото и второ коло. Скоро сите натпреварувачи имаа улов.
Конечните резултати од лигата се:

1. Перо Стефков
2. Филип Серафимовиќ
3. Александар Цветановски

Малку фотографии:

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum